Książka Mariusza Foreckiego "W pracy"

0
Marcin Grabowiecki
11 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Nakładem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Wielkopolskiego ukazała się nowa książka Mariusza Foreckiego zatytułowana "W pracy". Na 192 stronach znajdziecie zdjęcia opowiadające o przenikaniu się życia codziennego z pracą oraz teksty Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Polecamy!
Mariusz Forecki "W pracy"


Nowy album Mariusza Foreckiego ma tytuł "W pracy" i został wydany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. Nowa książka Foreckiego opisuje Polskę tu i teraz. Fotograf skupił się na temacie, który jest mu bliski od pewnego czasu, czyli na przenikaniu się życia codziennego z pracą.

Książka ukazała się w formacie 20x24 cm, ma 192 strony i twardą oprawę. Oprócz zdjęć w środku można znaleźć też teksty - Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Dopełnieniem tego wszystkiego jest przybijana ręcznie (na stronie tytułowej) sucha pieczęć. Wydawnictwo jest polsko-angielskie.

Mariusz Forecki "W pracy"


Fragment wstępu Michała Sity: ...Zdjęcia Foreckiego można traktować jak dokument ze współczesnego kołchozu, gwarantującego szczęście i spełnienie. To opis systemu dobrze wypracowanych, przyjętych i działających mechanizmów, na które dobrowolnie się godzimy. W miejsce negocjowania podstawowych założeń tego, czym ma być praca i co ma w niej wartość, jest regulamin, prawa i obowiązki, szkolenia i wyjazdy motywacyjne, rozrywki podobnie masowe i pozbawione spontaniczności, co sama praca. Machina konsumowania, dyscypliny i zgody określa cały prezentowany tutaj świat społeczny.

Mariusz Forecki jest fotografem dokumentalistą, członkiem ZPAF. Wydaje albumy fotograficzne dostępne na tablety iPad: www.5klatek.pl. Strona autora: www.forecki.pl.


Mariusz Forecki "W pracy"
Format 20 x 24 cm
192 strony, 86 zdjęć
twarda oprawa
kolekcjonerski nakład 300 egzemplarzyMariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)