Książka Mariusza Foreckiego "W pracy"

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Nakładem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Wielkopolskiego ukazała się nowa książka Mariusza Foreckiego zatytułowana "W pracy". Na 192 stronach znajdziecie zdjęcia opowiadające o przenikaniu się życia codziennego z pracą oraz teksty Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Polecamy!
Mariusz Forecki "W pracy"

Nowy album Mariusza Foreckiego ma tytuł "W pracy" i został wydany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. Nowa książka Foreckiego opisuje Polskę tu i teraz. Fotograf skupił się na temacie, który jest mu bliski od pewnego czasu, czyli na przenikaniu się życia codziennego z pracą.

Książka ukazała się w formacie 20x24 cm, ma 192 strony i twardą oprawę. Oprócz zdjęć w środku można znaleźć też teksty - Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Dopełnieniem tego wszystkiego jest przybijana ręcznie (na stronie tytułowej) sucha pieczęć. Wydawnictwo jest polsko-angielskie.

Mariusz Forecki "W pracy"

Fragment wstępu Michała Sity: ...Zdjęcia Foreckiego można traktować jak dokument ze współczesnego kołchozu, gwarantującego szczęście i spełnienie. To opis systemu dobrze wypracowanych, przyjętych i działających mechanizmów, na które dobrowolnie się godzimy. W miejsce negocjowania podstawowych założeń tego, czym ma być praca i co ma w niej wartość, jest regulamin, prawa i obowiązki, szkolenia i wyjazdy motywacyjne, rozrywki podobnie masowe i pozbawione spontaniczności, co sama praca. Machina konsumowania, dyscypliny i zgody określa cały prezentowany tutaj świat społeczny.

Mariusz Forecki jest fotografem dokumentalistą, członkiem ZPAF. Wydaje albumy fotograficzne dostępne na tablety iPad: www.5klatek.pl. Strona autora: www.forecki.pl.

Mariusz Forecki "W pracy"
Format 20 x 24 cm
192 strony, 86 zdjęć
twarda oprawa
kolekcjonerski nakład 300 egzemplarzy

Mariusz Forecki "W pracy"
Mariusz Forecki "W pracy"
Mariusz Forecki "W pracy"
Mariusz Forecki "W pracy"
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.
11
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Nowy rozdział kinematografii zapisują Rosjanie, którzy 5 października wystartowali w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by na jej pokładzie przez 12 dni...
21
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych fotografów
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych...
Telefoniczne centrum wsparcia, bezpłatny sprzęt zastępczy i darmowe czyszczenie matrycy - kierowana do zawodowców usługa wsparcia Sony Imaging Pro Support jest już...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)