Książka Mariusza Foreckiego "W pracy"

0
Marcin Grabowiecki
11 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Nakładem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Wielkopolskiego ukazała się nowa książka Mariusza Foreckiego zatytułowana "W pracy". Na 192 stronach znajdziecie zdjęcia opowiadające o przenikaniu się życia codziennego z pracą oraz teksty Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Polecamy!
Mariusz Forecki "W pracy"


Nowy album Mariusza Foreckiego ma tytuł "W pracy" i został wydany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. Nowa książka Foreckiego opisuje Polskę tu i teraz. Fotograf skupił się na temacie, który jest mu bliski od pewnego czasu, czyli na przenikaniu się życia codziennego z pracą.

Książka ukazała się w formacie 20x24 cm, ma 192 strony i twardą oprawę. Oprócz zdjęć w środku można znaleźć też teksty - Jarosława Urbańskiego, Piotra Gajdzińskiego i Michała Sity. Dopełnieniem tego wszystkiego jest przybijana ręcznie (na stronie tytułowej) sucha pieczęć. Wydawnictwo jest polsko-angielskie.

Mariusz Forecki "W pracy"


Fragment wstępu Michała Sity: ...Zdjęcia Foreckiego można traktować jak dokument ze współczesnego kołchozu, gwarantującego szczęście i spełnienie. To opis systemu dobrze wypracowanych, przyjętych i działających mechanizmów, na które dobrowolnie się godzimy. W miejsce negocjowania podstawowych założeń tego, czym ma być praca i co ma w niej wartość, jest regulamin, prawa i obowiązki, szkolenia i wyjazdy motywacyjne, rozrywki podobnie masowe i pozbawione spontaniczności, co sama praca. Machina konsumowania, dyscypliny i zgody określa cały prezentowany tutaj świat społeczny.

Mariusz Forecki jest fotografem dokumentalistą, członkiem ZPAF. Wydaje albumy fotograficzne dostępne na tablety iPad: www.5klatek.pl. Strona autora: www.forecki.pl.


Mariusz Forecki "W pracy"
Format 20 x 24 cm
192 strony, 86 zdjęć
twarda oprawa
kolekcjonerski nakład 300 egzemplarzyMariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"


Mariusz Forecki "W pracy"

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)