10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie zdradza pierwsze szczegóły odnośnie jubileuszowej edycji Festiwalu, która odbędzie się w tym roku w dniach 17 maja - 17 czerwca. W ciągu dekady MFK wyrósł na jedno z najciekawszych wydarzeń fotograficznych w Europie. Po eksperymentalnej edycji zeszłorocznej, w 2012 organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni.

Już 17 maja rozpocznie się 10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W tym roku termin nie pokrywa się na szczęście z otwarciem łódzkiego Fotofestiwalu, co umożliwi miłośnikom fotografii uczestnictwo w obu imprezach.

Na pierwszą część programu głównego złożą się indywidualne prezentacje mistrzów fotografii światowej. W ramach tego bloku zobaczycie m.in. wystawę Aleksandra Rodczenki (zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie). Druga część festiwalowych prezentacji poświęcona będzie eksperymentowi. W Galerii Bunkier Sztuki pojawi się projekt, którego kuratorką jest Charlotte Cotton. Zadaniem zaproszonych artystów będzie odpowiedzieć na pytanie o społeczną rolę fotografii.

Nie obędzie się bez popularnej Sekcji Show Off, w której możecie zobaczyć prace młodych artystów, którzy pod opieką kuratorów realizują swoje autorskie wystawy. Oprócz tego czekają na Was warsztaty, wykłady, pokazy filmów, przegląd portfolio, SlideNite i spotkania mistrzowskie. Zapraszamy do Krakowa!

Aktualne informacje na temat Festiwalu znajdziecie na stronie: photomonth.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4