10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie zdradza pierwsze szczegóły odnośnie jubileuszowej edycji Festiwalu, która odbędzie się w tym roku w dniach 17 maja - 17 czerwca. W ciągu dekady MFK wyrósł na jedno z najciekawszych wydarzeń fotograficznych w Europie. Po eksperymentalnej edycji zeszłorocznej, w 2012 organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni.

Już 17 maja rozpocznie się 10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W tym roku termin nie pokrywa się na szczęście z otwarciem łódzkiego Fotofestiwalu, co umożliwi miłośnikom fotografii uczestnictwo w obu imprezach.

Na pierwszą część programu głównego złożą się indywidualne prezentacje mistrzów fotografii światowej. W ramach tego bloku zobaczycie m.in. wystawę Aleksandra Rodczenki (zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie). Druga część festiwalowych prezentacji poświęcona będzie eksperymentowi. W Galerii Bunkier Sztuki pojawi się projekt, którego kuratorką jest Charlotte Cotton. Zadaniem zaproszonych artystów będzie odpowiedzieć na pytanie o społeczną rolę fotografii.

Nie obędzie się bez popularnej Sekcji Show Off, w której możecie zobaczyć prace młodych artystów, którzy pod opieką kuratorów realizują swoje autorskie wystawy. Oprócz tego czekają na Was warsztaty, wykłady, pokazy filmów, przegląd portfolio, SlideNite i spotkania mistrzowskie. Zapraszamy do Krakowa!

Aktualne informacje na temat Festiwalu znajdziecie na stronie: photomonth.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
1
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5