10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie zdradza pierwsze szczegóły odnośnie jubileuszowej edycji Festiwalu, która odbędzie się w tym roku w dniach 17 maja - 17 czerwca. W ciągu dekady MFK wyrósł na jedno z najciekawszych wydarzeń fotograficznych w Europie. Po eksperymentalnej edycji zeszłorocznej, w 2012 organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni.

Już 17 maja rozpocznie się 10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W tym roku termin nie pokrywa się na szczęście z otwarciem łódzkiego Fotofestiwalu, co umożliwi miłośnikom fotografii uczestnictwo w obu imprezach.

Na pierwszą część programu głównego złożą się indywidualne prezentacje mistrzów fotografii światowej. W ramach tego bloku zobaczycie m.in. wystawę Aleksandra Rodczenki (zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie). Druga część festiwalowych prezentacji poświęcona będzie eksperymentowi. W Galerii Bunkier Sztuki pojawi się projekt, którego kuratorką jest Charlotte Cotton. Zadaniem zaproszonych artystów będzie odpowiedzieć na pytanie o społeczną rolę fotografii.

Nie obędzie się bez popularnej Sekcji Show Off, w której możecie zobaczyć prace młodych artystów, którzy pod opieką kuratorów realizują swoje autorskie wystawy. Oprócz tego czekają na Was warsztaty, wykłady, pokazy filmów, przegląd portfolio, SlideNite i spotkania mistrzowskie. Zapraszamy do Krakowa!

Aktualne informacje na temat Festiwalu znajdziecie na stronie: photomonth.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0