10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie zdradza pierwsze szczegóły odnośnie jubileuszowej edycji Festiwalu, która odbędzie się w tym roku w dniach 17 maja - 17 czerwca. W ciągu dekady MFK wyrósł na jedno z najciekawszych wydarzeń fotograficznych w Europie. Po eksperymentalnej edycji zeszłorocznej, w 2012 organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni.

Już 17 maja rozpocznie się 10. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W tym roku termin nie pokrywa się na szczęście z otwarciem łódzkiego Fotofestiwalu, co umożliwi miłośnikom fotografii uczestnictwo w obu imprezach.

Na pierwszą część programu głównego złożą się indywidualne prezentacje mistrzów fotografii światowej. W ramach tego bloku zobaczycie m.in. wystawę Aleksandra Rodczenki (zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie). Druga część festiwalowych prezentacji poświęcona będzie eksperymentowi. W Galerii Bunkier Sztuki pojawi się projekt, którego kuratorką jest Charlotte Cotton. Zadaniem zaproszonych artystów będzie odpowiedzieć na pytanie o społeczną rolę fotografii.

Nie obędzie się bez popularnej Sekcji Show Off, w której możecie zobaczyć prace młodych artystów, którzy pod opieką kuratorów realizują swoje autorskie wystawy. Oprócz tego czekają na Was warsztaty, wykłady, pokazy filmów, przegląd portfolio, SlideNite i spotkania mistrzowskie. Zapraszamy do Krakowa!

Aktualne informacje na temat Festiwalu znajdziecie na stronie: photomonth.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1