Fotoreporterzy Tim Hetherington i Chris Hondros zginęli w Libii

Wczoraj w libijskim mieście Misrata zginął laureat World Press Photo i współtwórca słynnego filmu "Wojna Restrepo" - Tim Hetherington. Fotoreporter został trafiony z granatnika. W szpitalu zmarł także Chris Hondros z agencji Getty. Ranni są Guy Martin i Michael Christopher Brown.
Tim Hetherington, (c) Matt Stuart

Tim Hetherington, 39-letni Brytyjczyk mieszkający w Nowym Jorku, był doświadczonym reporterem wojennym. Pracował dla amerykańskiego magazynu "Vanity Fair". W 2007 za zdjęcia z Afganistanu dostał nagrodę World Press Photo.

Chris Hondros był nominowanym do nagrody Pulitzera fotografem wojennym, którego prace publikowane były w takich tytułach jak New York Times, Newsweek czy Los Angeles Times.

Ostatni wpis Hetheringtona na Twitterze brzmiał następująco: "W oblężonym libijskim mieście Misrata, masowo ostrzeliwanym przez siły Kaddafiego. Ani śladu NATO".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0