Fotoreporterzy Tim Hetherington i Chris Hondros zginęli w Libii

Wczoraj w libijskim mieście Misrata zginął laureat World Press Photo i współtwórca słynnego filmu "Wojna Restrepo" - Tim Hetherington. Fotoreporter został trafiony z granatnika. W szpitalu zmarł także Chris Hondros z agencji Getty. Ranni są Guy Martin i Michael Christopher Brown.
Tim Hetherington, (c) Matt Stuart

Tim Hetherington, 39-letni Brytyjczyk mieszkający w Nowym Jorku, był doświadczonym reporterem wojennym. Pracował dla amerykańskiego magazynu "Vanity Fair". W 2007 za zdjęcia z Afganistanu dostał nagrodę World Press Photo.

Chris Hondros był nominowanym do nagrody Pulitzera fotografem wojennym, którego prace publikowane były w takich tytułach jak New York Times, Newsweek czy Los Angeles Times.

Ostatni wpis Hetheringtona na Twitterze brzmiał następująco: "W oblężonym libijskim mieście Misrata, masowo ostrzeliwanym przez siły Kaddafiego. Ani śladu NATO".
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0