Fotoreporterzy Tim Hetherington i Chris Hondros zginęli w Libii

Wczoraj w libijskim mieście Misrata zginął laureat World Press Photo i współtwórca słynnego filmu "Wojna Restrepo" - Tim Hetherington. Fotoreporter został trafiony z granatnika. W szpitalu zmarł także Chris Hondros z agencji Getty. Ranni są Guy Martin i Michael Christopher Brown.
Tim Hetherington, (c) Matt Stuart

Tim Hetherington, 39-letni Brytyjczyk mieszkający w Nowym Jorku, był doświadczonym reporterem wojennym. Pracował dla amerykańskiego magazynu "Vanity Fair". W 2007 za zdjęcia z Afganistanu dostał nagrodę World Press Photo.

Chris Hondros był nominowanym do nagrody Pulitzera fotografem wojennym, którego prace publikowane były w takich tytułach jak New York Times, Newsweek czy Los Angeles Times.

Ostatni wpis Hetheringtona na Twitterze brzmiał następująco: "W oblężonym libijskim mieście Misrata, masowo ostrzeliwanym przez siły Kaddafiego. Ani śladu NATO".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1