Fotoreporterzy Tim Hetherington i Chris Hondros zginęli w Libii

Wczoraj w libijskim mieście Misrata zginął laureat World Press Photo i współtwórca słynnego filmu "Wojna Restrepo" - Tim Hetherington. Fotoreporter został trafiony z granatnika. W szpitalu zmarł także Chris Hondros z agencji Getty. Ranni są Guy Martin i Michael Christopher Brown.
Tim Hetherington, (c) Matt Stuart

Tim Hetherington, 39-letni Brytyjczyk mieszkający w Nowym Jorku, był doświadczonym reporterem wojennym. Pracował dla amerykańskiego magazynu "Vanity Fair". W 2007 za zdjęcia z Afganistanu dostał nagrodę World Press Photo.

Chris Hondros był nominowanym do nagrody Pulitzera fotografem wojennym, którego prace publikowane były w takich tytułach jak New York Times, Newsweek czy Los Angeles Times.

Ostatni wpis Hetheringtona na Twitterze brzmiał następująco: "W oblężonym libijskim mieście Misrata, masowo ostrzeliwanym przez siły Kaddafiego. Ani śladu NATO".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0