Fotoreporter Anton Hammerl nie żyje - twierdzi jego rodzina

Południowoafrykański fotograf Anton Hammerl został ranny w Libii 5 kwietnia 2011. Jego rodzina twierdzi, że nie żyje.
Anton Hammerl w Bredze (c)Unai Aranzadi, 2011.

Od kwietnia 2011, kiedy fotograf Anton Hammerl zaginął w Libii, jego rodzina przeżywa bardzo ciężki okres. Podejrzewają bowiem, że władze pragną ukryć śmierć Hammerla, mimo zapewnień, że wiedzą, gdzie on jest. Clare Morgana Gillis i James Foley, którzy byli z nim twierdzą, że po tym co widzieli są przekonani, że nie było żadnych szans na to, żeby fotograf został uratowany. W trakcie ataku Anton został trafiony w brzuch.

To nie pierwszy przypadek śmierci fotoreportera w Libii. Nie tak dawno pisaliśmy o tym że w Libii zginęli także Tim Hetherington i Chris Hondros. W tym samym ataku zostali ranni Guy Martin i Michael Christopher Brown.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1