Fotoreporter Anton Hammerl nie żyje - twierdzi jego rodzina

Południowoafrykański fotograf Anton Hammerl został ranny w Libii 5 kwietnia 2011. Jego rodzina twierdzi, że nie żyje.
Anton Hammerl w Bredze (c)Unai Aranzadi, 2011.

Od kwietnia 2011, kiedy fotograf Anton Hammerl zaginął w Libii, jego rodzina przeżywa bardzo ciężki okres. Podejrzewają bowiem, że władze pragną ukryć śmierć Hammerla, mimo zapewnień, że wiedzą, gdzie on jest. Clare Morgana Gillis i James Foley, którzy byli z nim twierdzą, że po tym co widzieli są przekonani, że nie było żadnych szans na to, żeby fotograf został uratowany. W trakcie ataku Anton został trafiony w brzuch.

To nie pierwszy przypadek śmierci fotoreportera w Libii. Nie tak dawno pisaliśmy o tym że w Libii zginęli także Tim Hetherington i Chris Hondros. W tym samym ataku zostali ranni Guy Martin i Michael Christopher Brown.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13