Fotoreporter Anton Hammerl nie żyje - twierdzi jego rodzina

Południowoafrykański fotograf Anton Hammerl został ranny w Libii 5 kwietnia 2011. Jego rodzina twierdzi, że nie żyje.
Anton Hammerl w Bredze (c)Unai Aranzadi, 2011.

Od kwietnia 2011, kiedy fotograf Anton Hammerl zaginął w Libii, jego rodzina przeżywa bardzo ciężki okres. Podejrzewają bowiem, że władze pragną ukryć śmierć Hammerla, mimo zapewnień, że wiedzą, gdzie on jest. Clare Morgana Gillis i James Foley, którzy byli z nim twierdzą, że po tym co widzieli są przekonani, że nie było żadnych szans na to, żeby fotograf został uratowany. W trakcie ataku Anton został trafiony w brzuch.

To nie pierwszy przypadek śmierci fotoreportera w Libii. Nie tak dawno pisaliśmy o tym że w Libii zginęli także Tim Hetherington i Chris Hondros. W tym samym ataku zostali ranni Guy Martin i Michael Christopher Brown.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18