Fotoreporter Anton Hammerl nie żyje - twierdzi jego rodzina

Południowoafrykański fotograf Anton Hammerl został ranny w Libii 5 kwietnia 2011. Jego rodzina twierdzi, że nie żyje.
Anton Hammerl w Bredze (c)Unai Aranzadi, 2011.

Od kwietnia 2011, kiedy fotograf Anton Hammerl zaginął w Libii, jego rodzina przeżywa bardzo ciężki okres. Podejrzewają bowiem, że władze pragną ukryć śmierć Hammerla, mimo zapewnień, że wiedzą, gdzie on jest. Clare Morgana Gillis i James Foley, którzy byli z nim twierdzą, że po tym co widzieli są przekonani, że nie było żadnych szans na to, żeby fotograf został uratowany. W trakcie ataku Anton został trafiony w brzuch.

To nie pierwszy przypadek śmierci fotoreportera w Libii. Nie tak dawno pisaliśmy o tym że w Libii zginęli także Tim Hetherington i Chris Hondros. W tym samym ataku zostali ranni Guy Martin i Michael Christopher Brown.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0