Prace Richarda Avedona ustanawiają nowy rekord

0
Marcin Grabowiecki
24 Listopad 2010
Artykuł na: minutę
Zdjęcia Richarda Avedona przyniosły ponad 5,4 miliona euro zysku na zeszłotygodniowej aukcji w Paryżu, ustanawiając tym samym nowy rekord w dziedzinie fotografii.
Dovima with elephants, Evening dress by Dior, Cirque d'Hiver, Paris, August 1955 (c) Richard Avedon / Richard Avedon Foundation.

Fotografia Avedona zatytułowana "Dovima with elephants" osiągnęła cenę 841 tys. euro na aukcji, która odbyła się 20 listopada 2010 w Paryżu. To ponad 240 tys. euro więcej, niż pierwotnie zakładano. Zestaw czterech odbitek zatytułowanych "The Beatles Portfolio" sprzedano za 445 tys. euro, co stało się drugą co do wielkości sumą osiągnietą przez artystę. W sumie wszystkie prace zostały sprzedane za sumę 5,467 mln euro, ustanawiając nowy rekord na aukcji fotografii we Francji.

Fotografie pochodziły z kolekcji Fundacji Richarda Avedona, a zyski z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz filantropijnej działalności Fundacji.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.christies.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
36
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)