Pomoc dla południowoafrykańskiego fotografa rannego w Afganistanie

0
Michal Grzegorczyk
17 Listopad 2010
Artykuł na: minutę
Wśród wszystkich zawodów fotograficznych praca fotoreportera wojennego niesie najwięcej niebezpieczeństw. Doświadczył tego Joao Silva, urodzony w Portugalii południowoafrykański fotograf, który w wyniku wybuchu miny w Afganistanie stracił obydwie nogi. Teraz cały fotograficzny świat idzie mu z pomocą.
Joao Silva na Madagaskarze, Luty 2009. fot. Jerome Delay/Associated Press

Wypadek Joao Silvy zdarzył się przed miesiącem, gdy fotograf pracował na zlecenie gazety New York Times w prowincji Kandahar w Afganistanie. Silva idąc z amerykańskim wojskowym patrolem stanął na minie przeciwpiechotnej. Mimo szybko udzielonej pomocy okazało się, że w wyniku wybuchu stracił obie nogi. Przyjaciele i współpracownicy uruchomili specjalną stronę, za pośrednictwem której można wspomóc finansowo Joao kupując odbitki jego zdjęć. Na sprzedaż wystawiono zarówno ostatnie prace z Afganistanu, Iraku czy Malawi, jak i starsze, zrobione na progu kariery w Republice Południowej Afryki. Ceny zaczynają się od 99 dolarów.

Lebanon, 2006, fot. Joao Silva

Zdjęcia można obejrzeć i kupić przez stronę joaosilva.photoshelter.com. Na tej samej stronie można też znaleźć więcej informacji o Joao Silvie i jego dotychczasowych dokonaniach.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
21
0
Powiązane artykuły