Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za sprawą nadchodzącej aktualizacji wreszcie się to zmieni.

Zaprezentowany zimą bieżącego roku Panasonic Lumix GH6 to pierwszy aparat bezlusterkowy na rynku, który oferuje możliwość bezpośredniej rejestracji wideo na zewnętrzne dyski SSD, za pośrednictwem kabla USB-C. Problem w tym, że funkcja ta nie była dostępna w momencie premiery i miała pojawić się w bliżej nieokreślonej przyszłości. W końcu jednak się jej doczekaliśmy. Zawierającą ją aktualizacja oprogramowania aparatu pojawi się już w przyszłym tygodniu.

W ramach nowej opcji, na dyskach SSD zapiszemy maksymalnie materiały w standardzie Apple ProRes 422 HQ, lub też kompresji All-Intra, z 10-bitowym kolorem i próbkowaniem 4:2:2, z prędkością do 60 kl./s. Jednym słowem w absolutnej wiekszości ustawień oferowanych przez aparat.

Przeczytaj także:
Panasonic Lumix GH6 - test aparatu

Jedna z najdłużej wyczekiwanych premier tego roku ujrzała wreszcie światło dzienne. Czym filmowców chce przekonać następca kultowej "piątki"? Sprawdziliśmy co GH6 ma do zaoferowania i jak wypada na tle niemałej już dziś konkurencji. [Czytaj więcej]

Funkcja zapisu na dyskach SSD nie obsługuje jednak rejestracji w klatkażach powyżej 60 kl./s, a dodatkowo niemożliwa jest jednoczesna zewnętrzna rejestracja na dysku i wewnętrzna rejestracja na kartę. Producent rekomenduje też, by nie używać w tym celu dysków większych niż 2 TB.

Skąd pobrać?

Aktualizacja aparatu Lumix GH6 w wersji 2.2 zostanie udostępniona do pobrania we wtorek 27 września 2022 roku o godz. 15.00 na stronie av.jpn.support.panasonic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Zamiast zaawansowanego korpusu APS-C, producent prezentuje kompaktową kamerę filmową, która ma być odpowiedzią na bolączki aspirujących twórców wideo. FX30 to jedna z...
13
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
21
GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session
GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session
Miniaturowe kamerki sportowe z serii Session cieszyły się swojego czasu dużym powodzeniem. GoPro powraca do tego pomysłu wraz z nadchodzącym modelem GoPro Hero 11...
6
Powiązane artykuły