Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za sprawą nadchodzącej aktualizacji wreszcie się to zmieni.

Zaprezentowany zimą bieżącego roku Panasonic Lumix GH6 to pierwszy aparat bezlusterkowy na rynku, który oferuje możliwość bezpośredniej rejestracji wideo na zewnętrzne dyski SSD, za pośrednictwem kabla USB-C. Problem w tym, że funkcja ta nie była dostępna w momencie premiery i miała pojawić się w bliżej nieokreślonej przyszłości. W końcu jednak się jej doczekaliśmy. Zawierającą ją aktualizacja oprogramowania aparatu pojawi się już w przyszłym tygodniu.

W ramach nowej opcji, na dyskach SSD zapiszemy maksymalnie materiały w standardzie Apple ProRes 422 HQ, lub też kompresji All-Intra, z 10-bitowym kolorem i próbkowaniem 4:2:2, z prędkością do 60 kl./s. Jednym słowem w absolutnej wiekszości ustawień oferowanych przez aparat.

Przeczytaj także:
Panasonic Lumix GH6 - test aparatu

Jedna z najdłużej wyczekiwanych premier tego roku ujrzała wreszcie światło dzienne. Czym filmowców chce przekonać następca kultowej "piątki"? Sprawdziliśmy co GH6 ma do zaoferowania i jak wypada na tle niemałej już dziś konkurencji. [Czytaj więcej]

Funkcja zapisu na dyskach SSD nie obsługuje jednak rejestracji w klatkażach powyżej 60 kl./s, a dodatkowo niemożliwa jest jednoczesna zewnętrzna rejestracja na dysku i wewnętrzna rejestracja na kartę. Producent rekomenduje też, by nie używać w tym celu dysków większych niż 2 TB.

Skąd pobrać?

Aktualizacja aparatu Lumix GH6 w wersji 2.2 zostanie udostępniona do pobrania we wtorek 27 września 2022 roku o godz. 15.00 na stronie av.jpn.support.panasonic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
Nowe oprogramowanie dla modeli Canon EOS R3 i EOS R5 wprowadza nowe ważne funkcje. Najciekawszą z nich jest tryb rozszerzonej rozdzielczości dla tego...
6
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 to najmniejsza i najlżejsza filmująca pełna klatka o takich możliwościach. Ma zachwycić wymagających vlogerów i twórców wideo średniego szczebla.
9
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
W CEWE Fotojoker czekają na was ciekawe oferty promocyjne na sprzęt fotograficzny wiodących marek. To m.in. spore rabaty na aparaty i obiektywy Canon RF, oferty...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)