Lumix GH6 otrzymuje zapis Blackmagic RAW i 4K 120 kl./s przez HDMI

Autor: Maciej Luśtyk

10 Lipiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Lumix GH6 to jeden z najciekawszych współczesnych filmujących aparatów. Nowy firmware jeszcze bardziej rozszerza jego możliwości wykorzystania w profesjonalnych produkcjach.

Choć Panasonic Lumix GH6 nie podzielił komercyjnego sukcesu poprzednika, nadal pozostaje ciekawym wyborem dla świadomych twórców wideo. W tej cenie żaden inny aparat nie oferuje bowiem tak rozwiniętych możliwości rejestracji obrazu. A teraz będzie oferować jeszcze więcej.

Zapis BRAW trafia do modelu GH6

Już od jutra (11 lipca) producent udostępni aktualizację oprogramowania modelu GH6, która rozwinie jego możliwości o dwie istotne funkcje. Pierwsza to wsparcie dla zapisu Blackmagic Raw. Druga to opcja wypuszczenia przez HDMI sygnału 4K lub C4K z prędkością 120 lub 100 kl./s (PAL / NTSC).

Przeczytaj także:
Panasonic Lumix GH6 - test aparatu

Jedna z najdłużej wyczekiwanych premier tego roku ujrzała wreszcie światło dzienne. Czym filmowców chce przekonać następca kultowej "piątki"? Sprawdziliśmy co GH6 ma do zaoferowania i jak wypada na tle niemałej już dziś konkurencji. [Czytaj więcej]
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD

Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za sprawą nadchodzącej aktualizacji wreszcie się to zmieni. [Czytaj więcej]

12-bitowy zapis BRAW będzie dostępny w przypadku korzystania z rejestratorów Blackmagic Viddeo Assist 12G HDR i będzie obsługiwał wszystkie formaty rejestracji (w tym tryby anamorficzne 5,8K i 4,4K). Oczywiście nagramy w nim także materiały z odblokowaną prędkością 120 kl./s w rozdzielczości 4K.

Skąd pobrać firmware?

Oprogramowanie sprzętowe modelu GH6 w wersji 2.3 będzie dostępne do pobrania ze strony av.jpn.support.panasonic.com od 11 lipca 2023 roku. Do obsługi zapisu BRAW potrzebna będzie także aktualizacja firmware’u rekordera.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły