Strzeż się Sony. Canon EOS R niebawem otrzyma znacznie usprawniony system AF

Autor: Maciej Luśtyk

30 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W ostatnim czasie to Sony wydaje się królować w temacie systemów śledzenia, jednak Canon robi wszystko, by nadrobić swoje przespane lata. Już niebawem pojawi się uaktualnienie, które ma dać systemowi EOS R porządnego kopa w kwestii autofokusu.

Najnowsza generacja systemu Dual Pixel AF, zaimplementowana w modela Canon EOS R i EOS RP to bez wątpienia jeden z najdoskonalszych, o ile nie najdoskonalszy system AF na rynku. O ile jednak w przypadku trybów standardowych sprawdza się fenomenalnie, to w przypadku funkcji śledzenia oka czy obiektów widać było do tej pory wyraźne technologiczne zapóźnienie względem innych firm, a w szczególności Sony, którego system Real Time Tracking wydaje się wprowadzać w tym temacie nową jakość.

Piszemy do tej pory, gdyż już niedługo Canon ma zamiar udostępnić swoim użytkownikom ważne uaktualnienie oprogramowania, które dać ma systemowi śledzenia przysłowiowego kopa. A przynajmniej tak można wnioskować po filmie zapowiadającym aktualizację.

Znacznie lepsze śledzenie oka i wykrywanie obiektów

Widocznemu usprawnieniu ulec ma przede wszystkim system śledzenia oka, który teraz wykrywać ma oko już ze znacznej odległości (rzecz, na którą skarżyło się do tej pory wielu użytkowników nowych bezlusterkowców), a przy okazji dużo sprawniej reagować na ruchy modela. Jak widać diametralnej poprawie uległ także system śledzenia obiektów, co możemy zobaczyć na drugiej części filmu.

Ulepszony autofokus zapowiada się świetnie i może pozwolić przyciągnąć do systemu nowych użytkowników. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że będzie tak dobrze, jak sugeruje producent.

Aktualizacji możemy spodziewać się pod koniec września.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
7
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły