Strzeż się Sony. Canon EOS R niebawem otrzyma znacznie usprawniony system AF

1
Maciej Luśtyk
30 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W ostatnim czasie to Sony wydaje się królować w temacie systemów śledzenia, jednak Canon robi wszystko, by nadrobić swoje przespane lata. Już niebawem pojawi się uaktualnienie, które ma dać systemowi EOS R porządnego kopa w kwestii autofokusu.

Najnowsza generacja systemu Dual Pixel AF, zaimplementowana w modela Canon EOS R i EOS RP to bez wątpienia jeden z najdoskonalszych, o ile nie najdoskonalszy system AF na rynku. O ile jednak w przypadku trybów standardowych sprawdza się fenomenalnie, to w przypadku funkcji śledzenia oka czy obiektów widać było do tej pory wyraźne technologiczne zapóźnienie względem innych firm, a w szczególności Sony, którego system Real Time Tracking wydaje się wprowadzać w tym temacie nową jakość.

Piszemy do tej pory, gdyż już niedługo Canon ma zamiar udostępnić swoim użytkownikom ważne uaktualnienie oprogramowania, które dać ma systemowi śledzenia przysłowiowego kopa. A przynajmniej tak można wnioskować po filmie zapowiadającym aktualizację.

Znacznie lepsze śledzenie oka i wykrywanie obiektów

Widocznemu usprawnieniu ulec ma przede wszystkim system śledzenia oka, który teraz wykrywać ma oko już ze znacznej odległości (rzecz, na którą skarżyło się do tej pory wielu użytkowników nowych bezlusterkowców), a przy okazji dużo sprawniej reagować na ruchy modela. Jak widać diametralnej poprawie uległ także system śledzenia obiektów, co możemy zobaczyć na drugiej części filmu.

Ulepszony autofokus zapowiada się świetnie i może pozwolić przyciągnąć do systemu nowych użytkowników. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że będzie tak dobrze, jak sugeruje producent.

Aktualizacji możemy spodziewać się pod koniec września.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły