Strzeż się Sony. Canon EOS R niebawem otrzyma znacznie usprawniony system AF

1
Maciej Luśtyk
30 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W ostatnim czasie to Sony wydaje się królować w temacie systemów śledzenia, jednak Canon robi wszystko, by nadrobić swoje przespane lata. Już niebawem pojawi się uaktualnienie, które ma dać systemowi EOS R porządnego kopa w kwestii autofokusu.

Najnowsza generacja systemu Dual Pixel AF, zaimplementowana w modela Canon EOS R i EOS RP to bez wątpienia jeden z najdoskonalszych, o ile nie najdoskonalszy system AF na rynku. O ile jednak w przypadku trybów standardowych sprawdza się fenomenalnie, to w przypadku funkcji śledzenia oka czy obiektów widać było do tej pory wyraźne technologiczne zapóźnienie względem innych firm, a w szczególności Sony, którego system Real Time Tracking wydaje się wprowadzać w tym temacie nową jakość.

Piszemy do tej pory, gdyż już niedługo Canon ma zamiar udostępnić swoim użytkownikom ważne uaktualnienie oprogramowania, które dać ma systemowi śledzenia przysłowiowego kopa. A przynajmniej tak można wnioskować po filmie zapowiadającym aktualizację.

Znacznie lepsze śledzenie oka i wykrywanie obiektów

Widocznemu usprawnieniu ulec ma przede wszystkim system śledzenia oka, który teraz wykrywać ma oko już ze znacznej odległości (rzecz, na którą skarżyło się do tej pory wielu użytkowników nowych bezlusterkowców), a przy okazji dużo sprawniej reagować na ruchy modela. Jak widać diametralnej poprawie uległ także system śledzenia obiektów, co możemy zobaczyć na drugiej części filmu.

Ulepszony autofokus zapowiada się świetnie i może pozwolić przyciągnąć do systemu nowych użytkowników. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że będzie tak dobrze, jak sugeruje producent.

Aktualizacji możemy spodziewać się pod koniec września.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 850D - lustrzanka dla hobbystów, której nie brakuje możliwości
Canon EOS 850D - lustrzanka dla hobbystów, której nie brakuje możliwości
Najnowszy przedstawiciel średnio-zaawansowanej trzycyfrowej linii EOS oferuje wszystko, co do szczęścia może być potrzebne osobom, które nie nastawiają się na...
9
0
Canon EOS R5 oficjalnie zapowiedziany - stabilizacja matrycy, filmy 8K i tryb seryjny 20 kl./s
Canon EOS R5 oficjalnie zapowiedziany - stabilizacja matrycy, filmy 8K i tryb seryjny 20 kl./s
Plotki okazały się prawdą. Już niebawem zobaczymy pierwszy bardziej zaawansowany korpus z linii EOS R, który ma szansę namieszać na rynku i zagwarantować Canonowi...
78
27
Nikon D6 - lepszy, ale bez fajerwerków
Nikon D6 - lepszy, ale bez fajerwerków
Miała być rewolucja, jest… hm… No cóż, jak na 4 lata od premiery poprzednika, nowy model wprowadza bardzo niewielkie usprawnienia. Okażą się one jednak istotne dla...
24
2
Powiązane artykuły