Strzeż się Sony. Canon EOS R niebawem otrzyma znacznie usprawniony system AF

1
Maciej Luśtyk
30 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W ostatnim czasie to Sony wydaje się królować w temacie systemów śledzenia, jednak Canon robi wszystko, by nadrobić swoje przespane lata. Już niebawem pojawi się uaktualnienie, które ma dać systemowi EOS R porządnego kopa w kwestii autofokusu.

Najnowsza generacja systemu Dual Pixel AF, zaimplementowana w modela Canon EOS R i EOS RP to bez wątpienia jeden z najdoskonalszych, o ile nie najdoskonalszy system AF na rynku. O ile jednak w przypadku trybów standardowych sprawdza się fenomenalnie, to w przypadku funkcji śledzenia oka czy obiektów widać było do tej pory wyraźne technologiczne zapóźnienie względem innych firm, a w szczególności Sony, którego system Real Time Tracking wydaje się wprowadzać w tym temacie nową jakość.

Piszemy do tej pory, gdyż już niedługo Canon ma zamiar udostępnić swoim użytkownikom ważne uaktualnienie oprogramowania, które dać ma systemowi śledzenia przysłowiowego kopa. A przynajmniej tak można wnioskować po filmie zapowiadającym aktualizację.

Znacznie lepsze śledzenie oka i wykrywanie obiektów

Widocznemu usprawnieniu ulec ma przede wszystkim system śledzenia oka, który teraz wykrywać ma oko już ze znacznej odległości (rzecz, na którą skarżyło się do tej pory wielu użytkowników nowych bezlusterkowców), a przy okazji dużo sprawniej reagować na ruchy modela. Jak widać diametralnej poprawie uległ także system śledzenia obiektów, co możemy zobaczyć na drugiej części filmu.

Ulepszony autofokus zapowiada się świetnie i może pozwolić przyciągnąć do systemu nowych użytkowników. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że będzie tak dobrze, jak sugeruje producent.

Aktualizacji możemy spodziewać się pod koniec września.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły