Canon EOS 2000D i EOS 4000D - dwa nowe modele na początek przygody z fotografowaniem

Canon EOS 2000D i EOS 4000D - dwa nowe modele na początek przygody z fotografowaniem

Oprócz ciekawego bezlusterkowca i lampy błyskowej, producent pokazał aktualizację, podstawowej, 4-cyfrowej linii lustrzanek EOS. Co ciekawe segment ten rozszerza się o kolejny jeszcze bardziej budżetowy model.

Lustrzanki EOS 2000D i 4000D to aparaty skierowane do początkujących, którzy dopiero zaczynają uczyć się fotografii, ale jednocześnie chcieliby od razu korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą system wymiennych obiektywów i względnie duża matryca APS-C.

Canon EOS 2000D to następca pokazanego przed dwoma laty modelu EOS 1300D, który po raz pierwszy do najbardziej podstawowej linii lustrzanek producenta wprowadza 24-megapikselową matrycę zakres czułości ISO 100 - 6400), co zaoferować ma nam jakość obrazu do tej pory niedostępną w tym segmencie. Niestety w odróżnieniu od najnowszych aparatów APS-C producenta, nie otrzymujemy tu systemu Dual Pixel AF, który okazuje się bardzo przydatny podczas filmowania. Prawdopodobnie więc jest to ta sama matryca, której używały modele 760D oraz EOS M3.

Pod względem reszty specyfikacji otrzymujemy w zasadzie wszystko to samo, co w przypadku poprzednika, czyli tryb seryjny 3 kl./s, 9-punktowy system AF, moduł łączności bezprzewodowej, który pozwala na zdalne sterowanie aparatem i przesyłanie zdjęć na smartfona (teraz z modułem NFC ułatwiającym parowanie urządzeń), a także ekran LCD o przekątnej 7,5 cm i rozdzielczości 920 tys. punktów oraz tryb filmowy pozwalający na rejestrację filmów Full HD z prędkością 30 kl./sBateria pozwoli nam z kolei na wykonanie około 500 zdjęć.

EOS 4000D - opcja ekonomiczna

Ciekawostką jest także pojawiający się po raz pierwszy, jeszcze bardziej budżetowy model - EOS 4000D. Wyceniony o 200 zł taniej od modelu 2000D oferuje 18-megapikselową matrycę znaną z wcześniejszych odsłon 4-cyfrowej serii EOS, nieco mniejszy ekran (6,8 cm) oraz brak modułu NFC. Nie ustępuje mu natomiast pod względem ergonomii, może być więc atrakcyjną propozycją dla osób z bardziej ograniczonym budżetem.

Cena i dostępność

Aparaty pojawią się na polskim rynku w drugiej połowie marca, w cenach 1770 zł (EOS 2000D) oraz 1550 zł (EOS 4000 D) za body. Prawdopodobnie dostępne będą także zestawy z obiektywami kitowymi. Ich cena nie jest jednak na razie znana.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4