SeaLife DC2000 - pierwszy wodoodporny kompakt z 1-calową matrycą

0
Maciej Luśtyk
22 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Do tej pory miłośnicy zdjęć podwodnych musieli wybierać pomiędzy dostarczającymi średniej jakości zdjęć odpornymi kompaktami a bardzo kosztownymi obudowami do lustrzanek. Alternatywą ma być model Sealife DC2000, który w kompaktowym body zamyka 1-calową matrycę.

Aparaty kompaktowe z 1-calową matrycą nie są niczym nowym. Wystarczy chociażby wspomnieć o bardzo dobrze ocenianej serii Sony RX100, aparatach Canon G5 X, G7 X czy G9 X, czy najnowszych Lumiksach. W przypadku aparatów przystosowanych do zdjęć podwodnych ograniczeni byliśmy jednak do tej pory bardzo małymi sensorami, które w wielu wypadkach dostarczały gorszych jakościowo zdjęć niż smartfony. Kluczem do wysokiej jakości pozostawało wyposażenie się w podwodną obudowę do lustrzanki, bądź bezlusterkowca - te niestety są bardzo kosztowne.

SeaLife DC2000 bez obudowy

Z ciekawą propozycją dla miłośników zdjęć podwodnych wychodzi firma Sealife, której aparat DC2000 jako pierwszy z odpornych kompaktów na rynku będzie wyposażony w 1-calową matrycę Sony o rozdzielczości 20 Mp, co widocznie ma przełożyć się na wygląd zdjęć. (Pierwszym podwodnym aparatem z 1-calową matrycą był bezlusterkowiec Nikon AW1).

Oprócz tego, otrzymamy jasny obiektyw o ekwiwalencie 31 mm i świetle f/1.8, 3-calowy ekran o rozdzielczości 920 tys. punktów, tryb seryjny 10 kl./s, tryb filmowy Full HD 60 kl./s, w pełni manualną kontrolę nad parametrami ekspozycji, łączność Wi-Fi oraz możliwość zapisywania plików w formacie RAW.

 

Kompakt robi więc dobre wrażenie nie tylko w kategoriach aparatu podwodnego. Ciekawie prezentuje się także kwestia wodoodporności. Sam aparat będziemy mogli zanurzyć na głębokość 11 metrów, jednak dołączana do zestawu obudowa z dyfuzorem na lampę pozwoli nam na zanurzenie do głębokości aż 60 m, co z pewnością zadowoli nawet wymagających nurków.

Aparat oferuje też 4 specjalne tryby do fotografii podwodnej oraz wbudowane filtry, mające zapewnić wierność odwzorowania barw pod wodą. Do modelu DC2000 będziemy mogli dokupić także dodatkową lampę, adapter fisheye zwiększający kąt widzenia do 110 stopni oraz adapter szerokokątny oferujący mniej ekstremalne pole widzenia 90 stopni.

Sealife DC2000 w obudowie podwodnej

SeaLife DC2000 ma trafić do sprzedaży już 1 grudnia w cenie 699$. Nie tak drogo, jak na oferowane możliwości.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sealife-cameras.com.

(fot. materiały producenta)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
4
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)