RokPak - odporny case z ładowarką solarną

0
Maciej Luśtyk
3 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Ładowanie urządzeń podczas dłuższych wypraw jest mocno problematyczne. Do tego dochodzi kwestia zabezpieczenia sprzętu w trudnych warunkach. Wygodne, kompleksowe rozwiązanie proponuje firma RokPak z odpornym casem wyposażonym w ładowarkę solarną.

Na rynku istnieje wiele ładowarek z panelami solarnymi, w większości jednak nie należą one do najwygodniejszych urządzeń. Wybierając się na długie wyprawy, warto także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu drobnego, wrażliwego sprzętu, na przykład smartfonów. Ciekawą propozycję dla podróżników oferuje firma RokPak, której ładowarka pełni również funkcję odpornego etui o wymiarach 246 x 128 x 70 mm, w którym zmieścimy dużego smartfona i szereg pomniejszych akcesoriów, takich jak akumulatory, łądowarki czy kamerki sportowe.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji, case jest lekki, odporny na upadki, uszczelniony przed kurzem i wilgocią, a do tego unosi się na wodzie, co zapobiegnie przypadkowemu utopieniu sprzętu.

 

Jego sercem jest jednak ładowarka solarna z akumulatorami o pojemności 12,000 mAh, co przy pełnym naładowaniu wystarczyć ma na 8-krotne naładowanie smartfona. Do tego urządzenie bez problemu działać ma także w ekstremalnych temperaturach, w zakresie od - 20 °C do 80 °C.

RokPak wyposażony jest w dwa złącza USB i jedno złącze microUSB, a poszczególne urządzenia możemy ładować jednocześnie i jak zapewnia producent, również bardzo szybko. Do tego ładowarka, za sprawą 5 mocnych diod LED może pełnić również funkcję latarki, wysyłać sygnały SOS i informować nas o stanie naładowania poszczególnych urządzeń. Podświetlane jest również jej wnętrze, co ułatwi odnalezienie akcesoriów w ciemności.

W tym wszystkim brakuje nam tylko adaptera pozwalającego podłączyć także ładowarki do baterii aparatów czy na przykład laptopa. Mimo wszystko i tak RokPak będzie ciekawą propozycją dla fotografów-podróżników, którzy dużo czasu spędzają w terenie.

To wszystko w cenie $179, jeśli zdecydujemy się dokonać zakupu za pośrednictwem serwisu Indiegogo. W zwyklej sieci sprzedaż cena wzrośnie o 50 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem rokpak.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
56
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły