Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet

Autor: Maciej Luśtyk

19 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Ricoh prezentuje kolejną generację, odpornego, uszczelnianego kompaktu. Niestety Ricoh WG-80 nadal bazuje na tej samej specyfikacji, co kilka jego poprzednich odsłon.

Jeszcze parę lat temu odporne aparaty kompaktowe były niszą, w której mocno rywalizowali ze sobą wszyscy producenci aparatów, pokazując co roku nowe modele. Odkąd jednak na dobre rozkręcił się rynek fotograficznych smartfonów i kamer sportowych, większość producentów zupełnie porzuciła ten format. Jednym z wyjątków jest Ricoh, jednak brak konkurencji sprawia, że producent od lat „przepakowuje” ten sam model, dodając jedynie kosmetyczne usprawnienia.

Ricoh WG-80 to technologia z poprzedniej dekady. Na odporność nie można jednak narzekać

Ricoh WG-80 oferuje wciąż ten sam archaiczny 16-megapikselowy sensor CMOS w rozmiarze 1/2.3”, który pracuje w zakresie ISO 100-6400 i który nie pozwoli nam nawet na zapis zdjęć w formacie RAW. Do tego 5-krotny zoom optyczny o ekwiwalencie 28-140 mm i świetle f/3.5-5.6. Całość przypieczętowana 2,7-calowym ekranem LCD o niewielkiej rozdzielczości 230 tys. punktów i trybem filmowym, którego możliwości kończą się na Full HD 30 kl./s.

Jedyną nowością względem modelu WG-70 są tu dwukrotnie mocniejsze lampy LED okalające obiektyw, które lepiej doświetlą podwodne sceny fotografowane z bliska.

Poza tym, to niemal identyczna, wzmocniona obudowa, która wytrzyma zanurzenie do 14 metrów i która jest odporna na upadki z wysokości 1,6 metra. Aparat odporny jest także na zgniatanie (do 100 kg) i może pracować w temperaturach do -10ºC.

Cena i dostępność

Ricoh WG-80 zadebiutuje na rynku w czerwcu 2022 roku w cenie 329 dolarów (ok. 1450 zł), czyli o 50 dolarów drożej od poprzednika. Jeśli natomiast nie zależy wam na mocniejszych LED-ach, a koniecznie potrzebujecie odpornego kompaktu, możecie śmiało kupować modele WG-70 czy WG-60 (o ile są jeszcze dostępne) - pod względem specyfikacji, to te same aparaty.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ricoh-imaging.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)