Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet

Autor: Maciej Luśtyk

19 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Ricoh prezentuje kolejną generację, odpornego, uszczelnianego kompaktu. Niestety Ricoh WG-80 nadal bazuje na tej samej specyfikacji, co kilka jego poprzednich odsłon.

Jeszcze parę lat temu odporne aparaty kompaktowe były niszą, w której mocno rywalizowali ze sobą wszyscy producenci aparatów, pokazując co roku nowe modele. Odkąd jednak na dobre rozkręcił się rynek fotograficznych smartfonów i kamer sportowych, większość producentów zupełnie porzuciła ten format. Jednym z wyjątków jest Ricoh, jednak brak konkurencji sprawia, że producent od lat „przepakowuje” ten sam model, dodając jedynie kosmetyczne usprawnienia.

Ricoh WG-80 to technologia z poprzedniej dekady. Na odporność nie można jednak narzekać

Ricoh WG-80 oferuje wciąż ten sam archaiczny 16-megapikselowy sensor CMOS w rozmiarze 1/2.3”, który pracuje w zakresie ISO 100-6400 i który nie pozwoli nam nawet na zapis zdjęć w formacie RAW. Do tego 5-krotny zoom optyczny o ekwiwalencie 28-140 mm i świetle f/3.5-5.6. Całość przypieczętowana 2,7-calowym ekranem LCD o niewielkiej rozdzielczości 230 tys. punktów i trybem filmowym, którego możliwości kończą się na Full HD 30 kl./s.

Jedyną nowością względem modelu WG-70 są tu dwukrotnie mocniejsze lampy LED okalające obiektyw, które lepiej doświetlą podwodne sceny fotografowane z bliska.

Poza tym, to niemal identyczna, wzmocniona obudowa, która wytrzyma zanurzenie do 14 metrów i która jest odporna na upadki z wysokości 1,6 metra. Aparat odporny jest także na zgniatanie (do 100 kg) i może pracować w temperaturach do -10ºC.

Cena i dostępność

Ricoh WG-80 zadebiutuje na rynku w czerwcu 2022 roku w cenie 329 dolarów (ok. 1450 zł), czyli o 50 dolarów drożej od poprzednika. Jeśli natomiast nie zależy wam na mocniejszych LED-ach, a koniecznie potrzebujecie odpornego kompaktu, możecie śmiało kupować modele WG-70 czy WG-60 (o ile są jeszcze dostępne) - pod względem specyfikacji, to te same aparaty.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ricoh-imaging.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
15
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)