Ricoh WG-50: odporność to jego drugie imię

0

Autor: Michał Chrzanowski

25 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy WG-50 to prawdziwy aparat dla najbardziej wymagających. Ma przetrzymać zanurzenie do głębokości 14 metrów, upadek z ponad półtora metra czy niskie temperatury. A to nie wszystkie cechy odpornego kompaktu Ricoha.

WG-50 to kolejny reprezentant rodziny odpornych kompaktów firmy Ricoh. Nowy model odznacza się niemal identycznym i bezkompromisowym wyglądem, który wyraźnie podkreśla, że aparat może przetrwać naprawdę wiele, a najbardziej ekstremalne warunki nie są mu straszne. Uszczelniona obudowa pozwala zanurzyć WG-50 do głębokości około 14 metrów (przez około dwie godziny). Ponadto kompakt jest odporny na wstrząsy i upadki z wysokości nawet 1,6 metra, niskie temperatury do -10 stopni Celsjusza, a także może wytrzymać nacisk około 100 kg.

Za obrazowanie odpowiada 1/2.3“ matryca BSI-CMOS oraz obiektyw o ekwiwalencie 28-140 mm i świetle f/3.5-5.5. Aparatem będziemy w stanie wykonywać zdjęcia o efektywnej rozdzielczości 16-megapikseli w zakresie ISO 125-6400, a także nagrywać filmy w jakości Full HD (30 kl./s). Ponadto wokół obiektywu znajdziemy diody, które równomiernie doświetlą nam fotografowany, co może okazać się pomocne podczas zdjęć makro (tryb mikroskop).

W efektywnym fotografowaniu mają pomóc odpowiednio wyczuwalne przyciski, a także 2.7″ ekran o rozdzielczości 230 000 punktów, którego jasność możemy szybko ustawić tak by odpowiadała zastanym warunkom w jakich przyjdzie nam fotografować lub filmować.

Ricoh WG-50 będzie dostępny w sprzedaży pod koniec czerwca 2017 roku w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i pomarańczowym. Za aparat przyjdzie zapłacić około 280 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Wśród plotek pojawia się ostatnio temat nowego body Nikona, które formą miałoby przypominać kultową linię analogów aparatów Nikon FM. Co o nim wiemy?
0
1
Pudełko, szkło powiększające i skaner, czyli jak zrobić cyfrowy aparat otworkowy
Pudełko, szkło powiększające i skaner, czyli jak zrobić cyfrowy aparat otworkowy
Chyba każdy wie, jak działa camera obscura, ale Sean Anderson podpowiada, jak w prosty sposób ją rozbudować i wykorzystać do tworzenia intrygujących cyfrowych zdjęć rodem z wielkiego formatu.
0
1
Olympus PEN E-P7 - korpus premium dla amatora. Będzie miał tylu miłośników, co wrogów
Olympus PEN E-P7 - korpus premium dla amatora. Będzie miał tylu miłośników, co wrogów
Już jest! Pierwszy aparat Olympusa wyprodukowany przez nowego właściciela to świetna i stylowa propozycja dla hobbystów fotografii. Niestety producent zapomina, że...
0
13