OM System Tough TG-7 - pancerny i wodoodporny, ale ciągle taki sam

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

OM System prezentuje najnowszy „wszystkoodporny” aparat kompaktowy, który upodobali sobie zwłaszcza nurkowie. Nowy model prowadza kilka nowości, ale ogólna specyfikacja pozostaje identyczna jak w kilku ostatnich modelach z serii.

Jeszcze parę lat temu odporne kompakty systematycznie prezentował niemal każdy producent. Dziś, w dobie coraz doskonalszych kamerek sportowych to już nisza, w której ostały się właściwie tylko dwie firmy - OM Digital (dawny Olympus) oraz Ricoh. Niemniej jednak aparaty te nadal mają swoich wyznawców, którzy chętnie zobaczyliby ich ciekawe aktualizacje. Tym razem tak się niestety nie stało.

Tough TG-7 to kilka nowości, ale zbyt dobrze znana nam już specyfikacja

Najnowszy OM System Tough TG-7 w większości oferuje to samo, co model TG-6, który skądinąd także niewiele różnił się od modelu TG-5. Otrzymujemy więc 12-megapikselową matryce w rozmiarze 1/2.33”, obiektyw zoom o ekwiwalencie 25-100 mm i świetle f/2.0-4.9, tryb filmowy 4K 30 kl./s, wbudowany system GPS oraz wzmocnioną obudowę, która pozwala na zanurzenie do 15 metrów (do 45 m z opcjonalną obudową), wytrzymuje upadki z 2 metrów i nie ugnie się pod naciskiem do 100 kg.

Względem poprzednika zmieniło się kilka detali konstrukcyjnych. Otrzymujemy więc wreszcie współczesne złącze USB-C, 3-calowy ekran o lepszej reprodukcji kolorów, bardziej zaakcentowany grip i wsparcie dla bezprzewodowego wyzwalacza. Oprócz tego, tryb interwału, wparcie dla pionowego wideo oraz nowy tryb scen.

Olympus TG-7, tak jak wcześniejsze odsłony serii kompatybilny jest z szeregiem dodatkowych akcesoriów - od konwerterów optycznych, poprzez lampy aż po uchwyty i pływaki.

Cena i dostępność

Aparat trafi na rynek 20 września w cenie 2499 zł.

Więcej informacji o nowym modelu znajdziecie na stronie explore.omsystem.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
7
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły