Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?

Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?
Fujifilm zaprezentowało plan rozwoju firmy na najbliższe lata pod nazwą “Vision 2016”. Naszą uwagę przykuł fragment poświęcony rozwojowi systemów optycznych i cyfrowej reprodukcji obrazu, który wskazuje priorytety firmy na rynku foto.
Japoński koncern udostępnił dokument przedstawiający strategię firmy w różnych segmentach jej działalności na najbliższe lata. Wygląda na to, że Fujifilm zamierza położyć jeszcze większy nacisk na rozwój zaawansowanych aparatów bezlusterkowych z serii X z systemem wymiennej optyki. Plany koncentrują się również na rozwoju rynku obiektywów i zwiększeniu ich produkcji. To podejście wydaje się zrozumiałe mając na uwadze to, jak rozwija się rynek bezlusterkowców i spore dochody generowane przez sprzedaż wymiennej optyki do nich. Ciekawe czy oznacza to całkowite odejście firmy od produkcji aparatów kompaktowych skierowanych do mniej doświadczonych użytkowników.

W oświadczeniu możemy przeczytać też o planach zwiększenia udziału w rynku papierów fotograficznych dzięki zwiększeniu zapotrzebowania na usługi druku wśród użytkowników smartfonów, co jest już częściowo realizowane przez wprowadzenie na rynek drukarki Instax Share SP-1. Fujifilm zamierza też dalej rozwijać rynek fotografii natychmiastowej poprzez kontynuację produkcji aparatów z serii Instax.

W ostatnich latach bezlusterkowce wolno, ale jednak obejmują coraz większy procent rynku aparatów cyfrowych, a systematycznie zwiększająca się gama dostępnych szkieł tylko przyspiesza ten trend. Wydaje się to logiczną konsekwencją rozwoju rynku fotografii cyfrowej, na którym do niedawna brakowało aparatów oferujących zarazem niewielkie gabaryty, wysoką jakość zdjęć i swobodę ingerencji w parametry ekspozycji.

Cały dokument dotyczący strategii rozwoju Fujifilm dostępny jest tutaj.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0