Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?

0
Maciej Luśtyk
13 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Fujifilm zaprezentowało plan rozwoju firmy na najbliższe lata pod nazwą “Vision 2016”. Naszą uwagę przykuł fragment poświęcony rozwojowi systemów optycznych i cyfrowej reprodukcji obrazu, który wskazuje priorytety firmy na rynku foto.
Japoński koncern udostępnił dokument przedstawiający strategię firmy w różnych segmentach jej działalności na najbliższe lata. Wygląda na to, że Fujifilm zamierza położyć jeszcze większy nacisk na rozwój zaawansowanych aparatów bezlusterkowych z serii X z systemem wymiennej optyki. Plany koncentrują się również na rozwoju rynku obiektywów i zwiększeniu ich produkcji. To podejście wydaje się zrozumiałe mając na uwadze to, jak rozwija się rynek bezlusterkowców i spore dochody generowane przez sprzedaż wymiennej optyki do nich. Ciekawe czy oznacza to całkowite odejście firmy od produkcji aparatów kompaktowych skierowanych do mniej doświadczonych użytkowników.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

W oświadczeniu możemy przeczytać też o planach zwiększenia udziału w rynku papierów fotograficznych dzięki zwiększeniu zapotrzebowania na usługi druku wśród użytkowników smartfonów, co jest już częściowo realizowane przez wprowadzenie na rynek drukarki Instax Share SP-1. Fujifilm zamierza też dalej rozwijać rynek fotografii natychmiastowej poprzez kontynuację produkcji aparatów z serii Instax.

W ostatnich latach bezlusterkowce wolno, ale jednak obejmują coraz większy procent rynku aparatów cyfrowych, a systematycznie zwiększająca się gama dostępnych szkieł tylko przyspiesza ten trend. Wydaje się to logiczną konsekwencją rozwoju rynku fotografii cyfrowej, na którym do niedawna brakowało aparatów oferujących zarazem niewielkie gabaryty, wysoką jakość zdjęć i swobodę ingerencji w parametry ekspozycji.

Cały dokument dotyczący strategii rozwoju Fujifilm dostępny jest tutaj.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
17
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
14
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)