Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?

Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?
Fujifilm zaprezentowało plan rozwoju firmy na najbliższe lata pod nazwą “Vision 2016”. Naszą uwagę przykuł fragment poświęcony rozwojowi systemów optycznych i cyfrowej reprodukcji obrazu, który wskazuje priorytety firmy na rynku foto.
Japoński koncern udostępnił dokument przedstawiający strategię firmy w różnych segmentach jej działalności na najbliższe lata. Wygląda na to, że Fujifilm zamierza położyć jeszcze większy nacisk na rozwój zaawansowanych aparatów bezlusterkowych z serii X z systemem wymiennej optyki. Plany koncentrują się również na rozwoju rynku obiektywów i zwiększeniu ich produkcji. To podejście wydaje się zrozumiałe mając na uwadze to, jak rozwija się rynek bezlusterkowców i spore dochody generowane przez sprzedaż wymiennej optyki do nich. Ciekawe czy oznacza to całkowite odejście firmy od produkcji aparatów kompaktowych skierowanych do mniej doświadczonych użytkowników.

W oświadczeniu możemy przeczytać też o planach zwiększenia udziału w rynku papierów fotograficznych dzięki zwiększeniu zapotrzebowania na usługi druku wśród użytkowników smartfonów, co jest już częściowo realizowane przez wprowadzenie na rynek drukarki Instax Share SP-1. Fujifilm zamierza też dalej rozwijać rynek fotografii natychmiastowej poprzez kontynuację produkcji aparatów z serii Instax.

W ostatnich latach bezlusterkowce wolno, ale jednak obejmują coraz większy procent rynku aparatów cyfrowych, a systematycznie zwiększająca się gama dostępnych szkieł tylko przyspiesza ten trend. Wydaje się to logiczną konsekwencją rozwoju rynku fotografii cyfrowej, na którym do niedawna brakowało aparatów oferujących zarazem niewielkie gabaryty, wysoką jakość zdjęć i swobodę ingerencji w parametry ekspozycji.

Cały dokument dotyczący strategii rozwoju Fujifilm dostępny jest tutaj.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8