kompakt z wymienną optyką

Wszystkie artykuły z tagiem: "kompakt z wymienną optyką" w serwisie fotopolis.pl:
Panasonic Lumix GM5 - test aparatu
Do naszej redakcji trafił niedawno kontynuator serii GM. Na towarzysza modelu GM1 czekaliśmy około roku. Na pierwszy rzut oka widać, że wiele rzeczy uległo zmianie. Czy w przypadku modelu Panasonic Lumix GM5 twórcy poszli w dobrym kierunku? Rzućcie okiem na nasz test.
16 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony A5100 - test aparatu
Do naszej redakcji trafił aparat Sony A5100, który pojawił się na rynku w niecały rok po premierze modelu A5000. Czy tych kilka miesięcy wystarczyło projektantom na widoczne usprawnienie aparatu? Sprawdźcie jak nowy bezlusterkowiec Sony wypadł w naszym teście.
19 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Aparat pod choinkę - poradnik kupującego (edycja 2014)
Ostatnio pogoda zaczyna bezlitośnie przypominać o tym, że zima jest już tuż za rogiem, a na sklepowych witrynach jak grzyby po deszczu wyrastają świąteczne dekoracje. Okres Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami i lada chwila wszystkimi zawładnie szaleństwo kupowania prezentów. Okres świąteczny, jak i cała zima stwarza wiele okazji do fotografowania, co z pewnością sprawi, że niejedna osoba wśród prezentów znajdzie właśnie aparat fotograficzny.
28 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?
Fujifilm zaprezentowało plan rozwoju firmy na najbliższe lata pod nazwą “Vision 2016”. Naszą uwagę przykuł fragment poświęcony rozwojowi systemów optycznych i cyfrowej reprodukcji obrazu, który wskazuje priorytety firmy na rynku foto.
13 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Aparat pod choinkę - poradnik kupującego (edycja 2013)
Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale najbardziej zapobiegliwi już teraz zaczynają myśleć o prezentach. Jak co roku popularnym podarunkiem będą aparaty fotograficzne. Nasi stali czytelnicy bez problemu sami wybiorą najwłaściwszy sprzęt. Dla tych, którzy na co dzień nie śledzą rynku fotograficznego tradycyjnie przygotowaliśmy nasz poradnik. Zapraszamy do lektury.
6 Gru 2013
Michal Grzegorczyk
0
Aparat pod choinkę - poradnik kupującego (edycja 2012)
Dziesiątki modeli, setki parametrów, tysiące opcji. Aparat cyfrowy może być świetnym pomysłem na prezent. Jest tylko jeden warunek - musi być dobrze dopasowany do rodzaju fotografii, który uprawia dana osoba. Jeśli niedługo będziecie się wcielali w rolę Świętego Mikołaja i nie macie pojęcia, który model wybrać, zapraszamy do lektury naszego poradnika.
23 Lis 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Samsung NX - lekkie opóźnienie
Samsung NX ma być kolejnym hybrydowym systemem łączącym matrycę APS-C z wymiennymi obiektywami. Brak komory lustra, a co za tym idzie matówki i wizjera optycznego ma zaowocować zmniejszeniem rozmiaru aparatu. Premiera pierwszego modelu w tym systemie miała mieć miejsce w drugiej połowie tego roku. Tymczasem przedstawiciele firmy poinformowali, że może to nastąpić nieco później - na początku 2010 roku.
7 Wrz 2009
Michal Grzegorczyk
0
Samsung NX - oficjalna prezentacja hybrydowej serii
PMA 09 Kilka miesięcy temu, niedługo po premierze systemu Mikro Cztery Trzecie, Samsung ogłosił, że zamierza stworzyć własny system hybrydowych aparatów łączących matrycę formatu APS-C z wymiennymi obiektywami i niewielkimi rozmiarami osiągniętymi dzięki zlikwidowaniu komory lustra i wizjera optycznego. Dziś koncern potwierdził te plany i zaprezentował zdjęcia pierwszego modelu z nowej serii nazwanej NX.
2 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0