Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung NX - lekkie opóźnienie

0

Autor: Michal Grzegorczyk

7 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Samsung NX ma być kolejnym hybrydowym systemem łączącym matrycę APS-C z wymiennymi obiektywami. Brak komory lustra, a co za tym idzie matówki i wizjera optycznego ma zaowocować zmniejszeniem rozmiaru aparatu. Premiera pierwszego modelu w tym systemie miała mieć miejsce w drugiej połowie tego roku. Tymczasem przedstawiciele firmy poinformowali, że może to nastąpić nieco później - na początku 2010 roku.

Osoby z niecierpliwością oczekujące na wieści na temat {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=8558;Samsunga NX muszą uzbroić się w cierpliwość. Przedstawiciele koreańskiego producenta poinformowali na targach IFA w Berlinie, że aparat jest właśnie w fazie testów i światło dzienne ujrzy najwcześniej pod koniec roku, a nie jest też wykluczony początek przyszłego.

Przypominamy kilka faktów. Producent zapowiada zastosowanie w systemie NX matryc rozmiaru APS-C i zlikwidowanie komory lustra i wizjera optycznego. Istnieją dwa istotne plusy takiego rozwiązania: jakość zdjęć ma być porównywalna do lustrzanek, a aparat ma być od nich wyraźnie mniejszy. Samsung szacuje, że wymiary i waga będą niższe dzięki mniejszej o około 60% (w stosunku do tradycyjnej lustrzanki) odległości między tylną soczewką obiektywu, a matrycą. Podobne rozwiązanie zastosował już Panasonic i Olympus w swoim Micro Cztery Trzecie. Samsung NX ma jednak być zupełnie oddzielnym systemem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)