Canon Speedlite EL-5 - szybka, mocna i wydajna lampa błyskowa

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy Canon Speedlite EL-5 zajmuje drugie miejsce w kolei po profesjonalnym modelu EL-1. Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 60, czasem przeładowania 0,1-1,2 s i pozwoli na wykonanie do 350 błysków na jednym ładowaniu.

Reporterski Canon Speedlite EL-5 stać ma się ulubioną lampą błyskową fotografów eventowych i ślubnych. Wszystko dzięki połaczeniu stosunkowo dużej mocy, z szybkością, wydajnością i wygodą pracy.

Nowa lampa oferuje liczbę przewodnią 60, krótki czas przeładowania na poziomie 0,1-1,2 s (w zależności od mocy), 11-stopniową regulację mocy błysku (1/1-1/1024) i pozwala na wyzwolenie 85 błysków z jednej serii. Obsługujący ją akumulator LP-EL umożliwi zaś wykonanie do 350 zdjęć z pełną mocą flesza.

Lampa wyposażona jest w pasywny system chłodzenia, oferuje sterowanie radiowe i umożliwia współpracę z nawet 15 lampami Speedlite. Otrzymujemy też podwójną, modelującą diodę LED, która wspomoże także system AF oraz 3 tryby użytkownika, do których przypiszemy własne ustawienia. Znana z modelu EL-1 intuicyjna konstrukcja i menu oferuje znajomy układ joysticka i przycisków wraz z nowym przyciskiem (Flash) Menu Direct, umożliwiającym błyskawiczny dostęp do menu ustawień lampy w aparacie. Jest to także pierwsza lampa Canona wyposażona w nową wielofunkcyjną stopkę.

Od modelu EL-1 nowa lampa różni się głównie brakiem aktywnego chłodzenia i brakiem fotoceli.

Cena i dostępność

Model Canon Speedlite EL-5 trafi na rynek w styczniu 2023 roku, w cenie 2449 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły