Canon Speedlite EL-5 - szybka, mocna i wydajna lampa błyskowa

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy Canon Speedlite EL-5 zajmuje drugie miejsce w kolei po profesjonalnym modelu EL-1. Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 60, czasem przeładowania 0,1-1,2 s i pozwoli na wykonanie do 350 błysków na jednym ładowaniu.

Reporterski Canon Speedlite EL-5 stać ma się ulubioną lampą błyskową fotografów eventowych i ślubnych. Wszystko dzięki połaczeniu stosunkowo dużej mocy, z szybkością, wydajnością i wygodą pracy.

Nowa lampa oferuje liczbę przewodnią 60, krótki czas przeładowania na poziomie 0,1-1,2 s (w zależności od mocy), 11-stopniową regulację mocy błysku (1/1-1/1024) i pozwala na wyzwolenie 85 błysków z jednej serii. Obsługujący ją akumulator LP-EL umożliwi zaś wykonanie do 350 zdjęć z pełną mocą flesza.

Lampa wyposażona jest w pasywny system chłodzenia, oferuje sterowanie radiowe i umożliwia współpracę z nawet 15 lampami Speedlite. Otrzymujemy też podwójną, modelującą diodę LED, która wspomoże także system AF oraz 3 tryby użytkownika, do których przypiszemy własne ustawienia. Znana z modelu EL-1 intuicyjna konstrukcja i menu oferuje znajomy układ joysticka i przycisków wraz z nowym przyciskiem (Flash) Menu Direct, umożliwiającym błyskawiczny dostęp do menu ustawień lampy w aparacie. Jest to także pierwsza lampa Canona wyposażona w nową wielofunkcyjną stopkę.

Od modelu EL-1 nowa lampa różni się głównie brakiem aktywnego chłodzenia i brakiem fotoceli.

Cena i dostępność

Model Canon Speedlite EL-5 trafi na rynek w styczniu 2023 roku, w cenie 2449 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na układzie ARM procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM nowy Surface...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Powiązane artykuły