Fujifilm Instax Square Link - nowa, tańsza drukarka do kwadratowych instaksów

Autor: Maciej Luśtyk

27 Październik 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Fujifilm prezentuje kolejną generację przenośnej drukarki naświetlającej zdjęcia na kwadratowych wkładach Square. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i drukuje zdjęcia w lepszej jakości. A do tego debiutuje w niższej cenie.

Drukarka Instax Share SP-3 z 2017 roku to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych urządzeń w ofercie Instaxa. Pozwala bowiem drukować zdjęcia ze smartfonu czy aparatu na atrakcyjnie wyglądających kwadratowych wkładach. Dopiero ostatnio przebiła ją drukująca na dużych wkładach drukarka Instax Link Wide. Kwadrat jednak nadal ma swój urok, tym większy, że z nową drukarka Instax Square Link wydrukowane zdjęcia będą wyglądać jeszcze lepiej.

Lepsza jakość zdjęć i nowe tryby kreatywne

Najważniejszą nowością jest wprowadzony wraz z nową serią drukarek tryb druku Instax Rich Mode, który sprawi, że zdjęcia będą odznaczać się bardziej nasycona kolorystyką i lepszym zakresem dynamicznym niż wcześniej. Nowy tryb porównywaliśmy szczegółowo w teście modelu Link Wide - różnica jest naprawdę znacząca. Jeśli jednak lubicie bardziej wyprany look klasycznych Instaksów, producent oferuje też imitujący go tryb Instax Natural Mode.

Oprócz tego, drukarka jest teraz mniejsza (105 x 37,5 x 127,5 mm, 236 g) dzięki czemu bez problemu zmieście się do torebki czy kieszeni kurtki, a dodatkowo na jednym ładowaniu będzie w stanie wydrukować nawet 100 odbitek. W końcu nowa drukarka oferuje też tryby specjalne, dzięki którym drukowanie stanie się jeszcze lepszą zabawą.

Jedną z nowości jest tryb AR Print, dzięki którym dodamy naszym wydrukom nieco magii rzeczywistości rozszerzonej. Funkcja ta pozwoli dodać do zdjęcia efekty specjalne, teksty, rysunki i animacji, które będą widoczne po zeskanowaniu kodu QR drukowanego na zdjęciu. Jeśli jednak wolicie zobaczyć je na odbitce, drukarka oferuje tez bogatą kolekcję szablonów i naklejek, które można zamieścić bezpośredni na wydruku.

Oprócz tego drukarka oferuje też nowy tryb Instax Connect, która pozwala na wysyłanie „cyfrowych” odbitek na połączone z nią smartfony i tablety - jeśli np. chcielibyśmy umieścić w mediach społecznościowych zdjęcie z charakterystyczną kwadratową ramką. Możemy tez w ten sposób wysyłać znajomym wiadomości, na które mogą odpowiedzieć, a całą naszą krótką konwersację będziemy mogli później wydrukować. Drukarka oferuje ponadto możliwość drukowania pojedynczych klatek z materiałów wideo.

Cena i dostępność

Drukarka Instax Square Link trafi do sprzedaży 16 listopada, w cenie 729 zł, czyli niższej niż w przypadku dotychczasowej drukarki SP-3 (aktualna cena 799 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
8
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Hobolite - nowe kompaktowe lampy LED klasy premium. Łączą stylowy design z dobrymi parametrami
Na polskim rynku debiutuje nowa marka lamp światłą ciągłego. Według producent, misją Hobolite jest tworzenie oświetlenia tak funkcjonalnego, jak pięknego. W ofercie...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)