Fujifilm Instax Square Link - nowa, tańsza drukarka do kwadratowych instaksów

Autor: Maciej Luśtyk

27 Październik 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Fujifilm prezentuje kolejną generację przenośnej drukarki naświetlającej zdjęcia na kwadratowych wkładach Square. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i drukuje zdjęcia w lepszej jakości. A do tego debiutuje w niższej cenie.

Drukarka Instax Share SP-3 z 2017 roku to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych urządzeń w ofercie Instaxa. Pozwala bowiem drukować zdjęcia ze smartfonu czy aparatu na atrakcyjnie wyglądających kwadratowych wkładach. Dopiero ostatnio przebiła ją drukująca na dużych wkładach drukarka Instax Link Wide. Kwadrat jednak nadal ma swój urok, tym większy, że z nową drukarka Instax Square Link wydrukowane zdjęcia będą wyglądać jeszcze lepiej.

Lepsza jakość zdjęć i nowe tryby kreatywne

Najważniejszą nowością jest wprowadzony wraz z nową serią drukarek tryb druku Instax Rich Mode, który sprawi, że zdjęcia będą odznaczać się bardziej nasycona kolorystyką i lepszym zakresem dynamicznym niż wcześniej. Nowy tryb porównywaliśmy szczegółowo w teście modelu Link Wide - różnica jest naprawdę znacząca. Jeśli jednak lubicie bardziej wyprany look klasycznych Instaksów, producent oferuje też imitujący go tryb Instax Natural Mode.

Oprócz tego, drukarka jest teraz mniejsza (105 x 37,5 x 127,5 mm, 236 g) dzięki czemu bez problemu zmieście się do torebki czy kieszeni kurtki, a dodatkowo na jednym ładowaniu będzie w stanie wydrukować nawet 100 odbitek. W końcu nowa drukarka oferuje też tryby specjalne, dzięki którym drukowanie stanie się jeszcze lepszą zabawą.

Jedną z nowości jest tryb AR Print, dzięki którym dodamy naszym wydrukom nieco magii rzeczywistości rozszerzonej. Funkcja ta pozwoli dodać do zdjęcia efekty specjalne, teksty, rysunki i animacji, które będą widoczne po zeskanowaniu kodu QR drukowanego na zdjęciu. Jeśli jednak wolicie zobaczyć je na odbitce, drukarka oferuje tez bogatą kolekcję szablonów i naklejek, które można zamieścić bezpośredni na wydruku.

Oprócz tego drukarka oferuje też nowy tryb Instax Connect, która pozwala na wysyłanie „cyfrowych” odbitek na połączone z nią smartfony i tablety - jeśli np. chcielibyśmy umieścić w mediach społecznościowych zdjęcie z charakterystyczną kwadratową ramką. Możemy tez w ten sposób wysyłać znajomym wiadomości, na które mogą odpowiedzieć, a całą naszą krótką konwersację będziemy mogli później wydrukować. Drukarka oferuje ponadto możliwość drukowania pojedynczych klatek z materiałów wideo.

Cena i dostępność

Drukarka Instax Square Link trafi do sprzedaży 16 listopada, w cenie 729 zł, czyli niższej niż w przypadku dotychczasowej drukarki SP-3 (aktualna cena 799 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)