SanDisk Professional - nowe karty, dyski, czytniki i stacje dokujące klasy premium

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wszystko, co najlepsze ze świata marek SanDisk i G-Technology łączy się w ramach serii SanDisk Professional, która ma być ostateczną odpowiedzią na potrzeby użytkowników pracujących z filmem i fotografią czy bazami danych.

„Firma Western Digital zaprezentowała podczas imprezy Flash Perspective nową markę SanDisk Professional, w ramach której twórcom oraz użytkownikom profesjonalnym oferowane będą rozwiązania do przechowywania danych klasy premium. Idealnie sprawdzą się one np. podczas pracy nad najnowszymi hitami kinowymi, sesji fotograficznych czy zarządzania danymi kluczowymi dla organizacji. Nowe urządzenia zaprojektowano z myślą o zapewnieniu użytkownikom z różnych branż skalowalnych, wydajnych i niezawodnych produktów.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

„Produkty wchodzące w skład nowej serii powstały w wyniku połączenia doświadczeń doskonale znanej marki SanDisk oraz skierowanej do profesjonalistów marki G-Technology (która od dekad jest pierwszym wyborem np. dla profesjonalistów pracujących dla studiów filmowych z Hollywood).” - informuje producent. Od teraz więc produkty z serii kojarzonych z G-Technology będą oferowane pod marką SanDisk Professional, jednak pozostanie na nich charakterystyczne logo z literą G (rozwiązania z nowej serii nadal będą nazywać się tak, jak wcześniej, tj. G-Drive lub G-RAID itp.)

SanDisk Professional - oferta produktów

W ofercie nowej marki SanDisk Professional znajdziemy w sumie 16 modularnych rozwiązań dla profesjonalistów, charakteryzujących się wydajnością i niezawodnością klasy enterprise, w tym m.in.:

  • Karta PRO-CINEMA CFexpress VPG400 – nowa, profesjonalna, odporna na uszkodzenia i trudne warunki pracy karta CFexpress dla twórców filmów poszukujących niezrównanej wydajności i możliwość rejestrowania wideo z szybkością co najmniej 400 MB/s, co pozwoli im bez problemu sprostać wymaganiom współczesnych produkcji. Nowa karta będzie dostępna już latem.
  • Seria PRO-READER - cztery nowe czytniki PRO-READER wyposażone w interfejs USB-C obsługujący standard SuperSpeed USB 10 Gb/s. Zaprojektowane z myślą o obsłudze wszelkich nowych i popularnych standardów, włączając CFastTM, CFexpress, RED Mini-Mag® Edition, CF, microSDTM oraz SDTM. Nowe czytniki będą dostępne już latem.
  • PRO-DOCK 4 - rewolucyjna, czterozatokowa stacja dokującą, która może sprawnie sczytywać (jednocześnie) dane z czterech różnych typów nośników. Idealne rozwiązanie np. dla użytkowników wielu kamer, wykorzystujących różne nośniki danych – pozwoli im oszczędzić pieniądze i czas na przełączanie się pomiędzy różnymi urządzeniami. Stacja dostępna będzie latem.
  • Nowy dysk G-DRIVE ArmorLock Encrypted NVMe SSD 4TB wraz z nową serią cenionych przez użytkowników „pancernych” przenośnych i stacjonarnych urządzeń storage G-DRIVE™ (bazujących m.in. na dyskach Ultrastar klasy enterprise), a także G-RAID oraz G-RAID SHUTTLE (czyli przenośnych rozwiązaniach RAID oferujących najwyższa wydajność, pojemność i niezawodność, które pozwalają przenosić/backupować/archiwizować nawet do 100 TB danych – teraz wyposażonych w obsługę zarówno Thunderbolt 3, jak i USB-C).

Cena i dostępność

Nowości z tych serii zaczną pojawiać się w ofercie już na początku czerwca. Dokładna cena wszystkich dysków, kart i czytników nie jest jeszcze znana, choć w czasie pisania tego artykułu kilka produktów z serii SanDisk Professional było już dostępnych w oficjalnym sklepie Western Digital.

Więcej informacji o nowej marce znajdziecie na stronie sandiskprofessional.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)