Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem

Autor: Maciej Luśtyk

10 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Kompaktowe gimbale potrafią coraz więcej. Nowy Zhiyun Smooth Q3 oprócz stabilnych ujęć zapewni też dodatkowe oświetlenie.

Chiński producent prezentuje Zhiyun Smooth Q3 - trzecią generację 3-osiowego gimabala do smartfona, który oferuje mnogość funkcji, ulepszoną ergonomię i wbudowaną, obracaną lampę LED z regulowaną mocą, która pozwoli doświetlić zarówno osoby filmujące vlogi, jak i to, co znajduje się przed osobą trzymającą w ręku gimbala. Jednym słowem ma to być urządzenie all-in-one dla twórców tworzących materiały na potrzeby TikToka czy Instagrama.

Mniejszy, lżejszy, lepszy - taki ma być nowy Zhiyun Smooth Q3

Względem wersji Q2, otrzymujemy bardziej ergonomiczny uchwyt i bardziej intuicyjny układ przycisków, który sprawić ma, że praca z gimbalem będzie szybsza i przyjemniejsza. Samo urządzenie jest też mniejsze i o 20% lżejsze niż wcześniej, jednocześnie będąc w stanie unieść cięższe (do 280 g) i większe smartfony (regulowany uchwyt można ustawić na maksymalną szerokość 90 mm).

Gimbal obsługuje standardowe tryby Pan, Follow i Lock i oferuje zakres ruchu bliski 360 stopniom w każdej osi (300° w osi Pan, 340° w osi Roll i 340° w osi Tilt) i przy pełnym naładowaniu pozwoli na 7-15 godzin pracy, w zależności od intensywności użycia i ciężaru smarfona). Otrzymujemy też opcję sterowania gestami, funkcję automatycznego śledzenia obiektów czy możliwość tworzenia najazdów typu Dolly Zoom. Najważniejszym udogodnieniem wydaje się być jednak ekosystem aplikacji wspierających pracę Zhiyun Smooth Q3.

Siłą kompaktowego gimbala Zhiyun Smooth Q3 jest dostęp do kreatywnych szablonów i wygodnej edycji na smartfonie

Przede wszystkim, podobnie jak wcześniej, w ramach trybu SmartMode otrzymujemy dostęp do specjalnych szablonów, które pozwolą urozmaicić tworzone przez nas wideo za pomocą specjalnych ruchów gimbala i sztuczek montażowych. Mamy też możliwość wygodnego edytowania nagranych klipów (wraz z możliwością dodania muzyki) i przygotowania ich do publikacji w serwisach internetowych w ramach apki ZY Cami.

Co ciekawe, producent uruchomił także usługę ZY Prime, w ramach której, opłacający subskrypcję użytkownicy otrzymają dostęp do większej liczby szablonów, czy możliwości zdalnego sterowania ruchami gimbala za pomocą drugiego smartfona.

Jeśli zaś chodzi o główną nowość, czyli wbudowaną lampkę, to producent nie podaje informacji na temat jej mocy. Z pewnością nie należy więc spodziewać się wydajności, jak w przypadku zwykłego oświetlacza, ale warto pamiętać, że w ciemnym otoczeniu sytuację potrafi znacznie poprawić nawet zwykła smarfonowa dioda LED, także dodatkowe, większe oświetlenie oferowane przez Smooth Q3 znajdzie zapewne realne zastosowanie.

Cena i dostępność

Gimbal Zhiyun Smooth Q3 dostępny jest do kupienia w Polsce w cenie 449 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zhiyun-tech.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)