Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem

Autor: Maciej Luśtyk

10 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Kompaktowe gimbale potrafią coraz więcej. Nowy Zhiyun Smooth Q3 oprócz stabilnych ujęć zapewni też dodatkowe oświetlenie.

Chiński producent prezentuje Zhiyun Smooth Q3 - trzecią generację 3-osiowego gimabala do smartfona, który oferuje mnogość funkcji, ulepszoną ergonomię i wbudowaną, obracaną lampę LED z regulowaną mocą, która pozwoli doświetlić zarówno osoby filmujące vlogi, jak i to, co znajduje się przed osobą trzymającą w ręku gimbala. Jednym słowem ma to być urządzenie all-in-one dla twórców tworzących materiały na potrzeby TikToka czy Instagrama.

Mniejszy, lżejszy, lepszy - taki ma być nowy Zhiyun Smooth Q3

Względem wersji Q2, otrzymujemy bardziej ergonomiczny uchwyt i bardziej intuicyjny układ przycisków, który sprawić ma, że praca z gimbalem będzie szybsza i przyjemniejsza. Samo urządzenie jest też mniejsze i o 20% lżejsze niż wcześniej, jednocześnie będąc w stanie unieść cięższe (do 280 g) i większe smartfony (regulowany uchwyt można ustawić na maksymalną szerokość 90 mm).

Gimbal obsługuje standardowe tryby Pan, Follow i Lock i oferuje zakres ruchu bliski 360 stopniom w każdej osi (300° w osi Pan, 340° w osi Roll i 340° w osi Tilt) i przy pełnym naładowaniu pozwoli na 7-15 godzin pracy, w zależności od intensywności użycia i ciężaru smarfona). Otrzymujemy też opcję sterowania gestami, funkcję automatycznego śledzenia obiektów czy możliwość tworzenia najazdów typu Dolly Zoom. Najważniejszym udogodnieniem wydaje się być jednak ekosystem aplikacji wspierających pracę Zhiyun Smooth Q3.

Siłą kompaktowego gimbala Zhiyun Smooth Q3 jest dostęp do kreatywnych szablonów i wygodnej edycji na smartfonie

Przede wszystkim, podobnie jak wcześniej, w ramach trybu SmartMode otrzymujemy dostęp do specjalnych szablonów, które pozwolą urozmaicić tworzone przez nas wideo za pomocą specjalnych ruchów gimbala i sztuczek montażowych. Mamy też możliwość wygodnego edytowania nagranych klipów (wraz z możliwością dodania muzyki) i przygotowania ich do publikacji w serwisach internetowych w ramach apki ZY Cami.

Co ciekawe, producent uruchomił także usługę ZY Prime, w ramach której, opłacający subskrypcję użytkownicy otrzymają dostęp do większej liczby szablonów, czy możliwości zdalnego sterowania ruchami gimbala za pomocą drugiego smartfona.

Jeśli zaś chodzi o główną nowość, czyli wbudowaną lampkę, to producent nie podaje informacji na temat jej mocy. Z pewnością nie należy więc spodziewać się wydajności, jak w przypadku zwykłego oświetlacza, ale warto pamiętać, że w ciemnym otoczeniu sytuację potrafi znacznie poprawić nawet zwykła smarfonowa dioda LED, także dodatkowe, większe oświetlenie oferowane przez Smooth Q3 znajdzie zapewne realne zastosowanie.

Cena i dostępność

Gimbal Zhiyun Smooth Q3 dostępny jest do kupienia w Polsce w cenie 449 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zhiyun-tech.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną....
0
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
8
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
9
Powiązane artykuły