Zhiyun Smooth-X - miniaturowy, niedrogi gimbal i selfie stick do smartfona

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Szukasz gimbala do smartfona? Nowa propozycja Zhiyun to jeden z najmniejszych i najtańszych modeli na rynku.

Ostatnimi czasy producenci gimbali, w przypadku smartfonów starali się kusić upakowanymi najnowszymi technologiami modelami z górnej półki. Tym razem otrzymujemy przeciwieństwo - prosty, lekki i niedrogi stabilizator dla amatora. Nie brakuje mu przy tym funkcjonalności.

Zhiyun Smooth-X to 2-osiowy gimbal o masie jedynych 246 g, który po złożeniu zmieścimy nawet w kieszeni. Dodatkowo wysuwana konstrukcja sprawi, że będziemy mogli go wykorzystywać również jako selfie sticka o długości 26 cm.

Amatorski model z funkcją śledzenia i rozpoznawania gestów

Jeśli chodzi o kontrolę, otrzymujemy 3 przyciski i joystick, które pozwolą nam sterować ruchami gimbala, wyzwalać zdjęcia i filmy oraz sterować zoomem. Oprócz tego, oficjalna aplikacja ZY Cami oferuje funkcję rozpoznawania gestów, która pozwoli łatwo kontrolować funkcje stabilizatora i aparatu gdy np. filmujemy siebie sami.

Tego typu sytuacje ułatwi także opcja śledzenia, która sprawi, że gimbal będzie „podążał” za wybranymi obiektami. Apka posłuży też za program do edycji, którym łatwo i szybko zmontujemy materiał nagrany smartfonem. Wśród funkcji aplikacji znajdziemy także tworzenie panoram, filmów poklatkowych oraz rejestracji filmów w zwolnionym tempie (na razie tylko w przypadku iPhone’ów).

Gimbal nie oferuje być może najbardziej pojemnej baterii na rynku (ok. 4 godziny pracy na pełnym ładowaniu), ale ewentualne problemy powinna rozwiązać możliwość bezpośredniego ładowania urządzenia z powerbanków. Stabilizator może oczywiście pracować zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym.

Cena i dostępność

Zhiyun Smooth-X pojawić ma się na polskim rynku pod koniec czerwca w cenie 329 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zhiyun-tech.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania
DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania
DJI zaprezentowało najnowszy gimbal Osmo Mobile 4, z serii przeznaczonej do smartfonów. Oprócz usprawnionego systemu śledzenia, główną nowością jest tu magnetyczny...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)