Zhiyun Smooth-X - miniaturowy, niedrogi gimbal i selfie stick do smartfona

Autor: Maciej Luśtyk

18 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Szukasz gimbala do smartfona? Nowa propozycja Zhiyun to jeden z najmniejszych i najtańszych modeli na rynku.

Ostatnimi czasy producenci gimbali, w przypadku smartfonów starali się kusić upakowanymi najnowszymi technologiami modelami z górnej półki. Tym razem otrzymujemy przeciwieństwo - prosty, lekki i niedrogi stabilizator dla amatora. Nie brakuje mu przy tym funkcjonalności.

Zhiyun Smooth-X to 2-osiowy gimbal o masie jedynych 246 g, który po złożeniu zmieścimy nawet w kieszeni. Dodatkowo wysuwana konstrukcja sprawi, że będziemy mogli go wykorzystywać również jako selfie sticka o długości 26 cm.

Amatorski model z funkcją śledzenia i rozpoznawania gestów

Jeśli chodzi o kontrolę, otrzymujemy 3 przyciski i joystick, które pozwolą nam sterować ruchami gimbala, wyzwalać zdjęcia i filmy oraz sterować zoomem. Oprócz tego, oficjalna aplikacja ZY Cami oferuje funkcję rozpoznawania gestów, która pozwoli łatwo kontrolować funkcje stabilizatora i aparatu gdy np. filmujemy siebie sami.

Tego typu sytuacje ułatwi także opcja śledzenia, która sprawi, że gimbal będzie „podążał” za wybranymi obiektami. Apka posłuży też za program do edycji, którym łatwo i szybko zmontujemy materiał nagrany smartfonem. Wśród funkcji aplikacji znajdziemy także tworzenie panoram, filmów poklatkowych oraz rejestracji filmów w zwolnionym tempie (na razie tylko w przypadku iPhone’ów).

Gimbal nie oferuje być może najbardziej pojemnej baterii na rynku (ok. 4 godziny pracy na pełnym ładowaniu), ale ewentualne problemy powinna rozwiązać możliwość bezpośredniego ładowania urządzenia z powerbanków. Stabilizator może oczywiście pracować zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym.

Cena i dostępność

Zhiyun Smooth-X pojawić ma się na polskim rynku pod koniec czerwca w cenie 329 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zhiyun-tech.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
8
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)