Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach

0

Autor: Jędrzej Franek

14 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę WEEBILL.

Nikogo nie powinien zwieść niewielki rozmiar urządzenia (30 x 19 x 14cm), bo otrzymujemy wsparcie nawet dla cięższych, profesjonalnych konfiguracji sprzętowych. Gimbal poradzi sobie z Canonem 5D Mark IV z podłączonym obiektywem EF 24-70 mm F2.8, a także pełnoklatkowymi bezlusterkowcami, na czele z Panasonikiem Lumixem S1, który nie słynie z filigranowej konstrukcji. Pomagają w tym wzmocnione silniki – moment obrotowy zwiększył się o 300 % a czas reakcji poprawiono o 50%. Możliwość realizacji kreatywnych ujęć ułatwia znana z modelu WEEBILL LAB funkcja zmiennego położenia uchwytu TransMount, co sprawdzi się między innymi przy filmowaniu nisko nad ziemią. Producent nie poskąpił też wygodnego cyfrowego pokrętła, służącego do zmiany ustawienia ostrości z kompatybilnymi aparatami i wsparcia dla zewnętrznego mechanizmu follow-focus.

Zaawansowana transmisja obrazu, dzięki nowemu modułowi

Opcjonalny TransMount Image Transmission Module, pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z aparatu na telefon w rozdzielczości 1080p przy 30 kl. / s. na odległość do 100 metrów. Podgląd można uzupełnić funkcją LUT, opcją fałszywych kolorów, focus peakingiem i podglądem ekspozycji w postaci zebry. Dzięki modułowi transmisji obrazu do stabilizatora można dodać trzy urządzenia, łącznie z monitorem podglądowym.

Kontroluj więcej za pomocą smartfonu

Zaktualizowana aplikacja ViaTouch 2.0 w połączeniu ze wspomnianym modułem transmisji obrazu pozwoliła wprowadzić zupełnie nową funkcję śledzenia obiektów zwaną SmartFollow 2.0. Za pomocą interfejsu aplikacji istnieje możliwość śledzenia obiektu z bardzo niskimi opóźnieniami bez konieczności montażu telefonu na aparacie, a system SyncMotion pozwala dodatkowo sterować pozycją gimbala za pomocą żyroskopu urządzenia mobilnego.

Funkcjonalność urządzenia podbija wykorzystanie płytki mocującej 2 w 1, która kompatybilna jest zarówno z systemem Manfrotto PL jak i Arca Swiss. Bateria natomiast ma zapewnić 10 godzin nieprzerwanej pracy z możliwością doładowywania smartfonu podczas pracy.

Cena i dostępność:

Zhiyun WEEBILL-S jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1890 zł

Więcej informacji na temat gimbala znajdziecie pod tym adresem.

Autor: Jędrzej Franek

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto A10 - wszechstronny, mocny błysk i łączność Bluetooth
Profoto A10 - wszechstronny, mocny błysk i łączność Bluetooth
Profoto wprowadza na rynek kolejną małą lampę błyskową o dużej mocy. Kontynuując serię A1, nowy model A10 został wyposażony w łączność Bluetooth AirX
0
0
Rekordowe 7000 MB/s odczytu danych z nowym dyskiem Samsung NVMe SSD 980 PRO
Rekordowe 7000 MB/s odczytu danych z nowym dyskiem Samsung NVMe SSD 980 PRO
Samsung zaprezentował swój najszybszy dysk. Oparty o szybszą magistralę NVMe SSD 980 PRO ma gwarantować większą wydajność podczas pracy z materiałami 4K i 8K
0
0
Lampa Quadralite Reporter 200 Pro TTL taniej o 380 zł
Lampa Quadralite Reporter 200 Pro TTL taniej o 380 zł
Szukacie kompaktowej lampy błyskowej o dużej mocy, którą moglibyście zabrać w plener? Właśnie trafia się świetna okazja na lampę Quadralite. Dystrybutor obniża cenę...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)