Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach

0
Jędrzej Franek
14 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę WEEBILL.

Nikogo nie powinien zwieść niewielki rozmiar urządzenia (30 x 19 x 14cm), bo otrzymujemy wsparcie nawet dla cięższych, profesjonalnych konfiguracji sprzętowych. Gimbal poradzi sobie z Canonem 5D Mark IV z podłączonym obiektywem EF 24-70 mm F2.8, a także pełnoklatkowymi bezlusterkowcami, na czele z Panasonikiem Lumixem S1, który nie słynie z filigranowej konstrukcji. Pomagają w tym wzmocnione silniki – moment obrotowy zwiększył się o 300 % a czas reakcji poprawiono o 50%. Możliwość realizacji kreatywnych ujęć ułatwia znana z modelu WEEBILL LAB funkcja zmiennego położenia uchwytu TransMount, co sprawdzi się między innymi przy filmowaniu nisko nad ziemią. Producent nie poskąpił też wygodnego cyfrowego pokrętła, służącego do zmiany ustawienia ostrości z kompatybilnymi aparatami i wsparcia dla zewnętrznego mechanizmu follow-focus.

Zaawansowana transmisja obrazu, dzięki nowemu modułowi

Opcjonalny TransMount Image Transmission Module, pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z aparatu na telefon w rozdzielczości 1080p przy 30 kl. / s. na odległość do 100 metrów. Podgląd można uzupełnić funkcją LUT, opcją fałszywych kolorów, focus peakingiem i podglądem ekspozycji w postaci zebry. Dzięki modułowi transmisji obrazu do stabilizatora można dodać trzy urządzenia, łącznie z monitorem podglądowym.

Kontroluj więcej za pomocą smartfonu

Zaktualizowana aplikacja ViaTouch 2.0 w połączeniu ze wspomnianym modułem transmisji obrazu pozwoliła wprowadzić zupełnie nową funkcję śledzenia obiektów zwaną SmartFollow 2.0. Za pomocą interfejsu aplikacji istnieje możliwość śledzenia obiektu z bardzo niskimi opóźnieniami bez konieczności montażu telefonu na aparacie, a system SyncMotion pozwala dodatkowo sterować pozycją gimbala za pomocą żyroskopu urządzenia mobilnego.

Funkcjonalność urządzenia podbija wykorzystanie płytki mocującej 2 w 1, która kompatybilna jest zarówno z systemem Manfrotto PL jak i Arca Swiss. Bateria natomiast ma zapewnić 10 godzin nieprzerwanej pracy z możliwością doładowywania smartfonu podczas pracy.

Cena i dostępność:

Zhiyun WEEBILL-S jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1890 zł

Więcej informacji na temat gimbala znajdziecie pod tym adresem.

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły