Profoto B10 Plus - duża moc w kompaktowej lampie bez kompromisów

Profoto B10 Plus - duża moc w kompaktowej lampie bez kompromisów

Profoto B10 Plus ma być odpowiedzią na wymagania fotografów. Zapewnia m.in. błysk o mocy 500 Ws, TTL i HSS, współczynnik CRI 90-96 oraz kompaktową i wytrzymałą obudowę.

Zaprezentowany w połowie ubiegłego roku model Profoto B10 był najmniejszą i najlżejszą w historii szwedzkiego producenta lampą typu off-camera, która zapewniał moc o ekwiwalencie aż pięciu reporterskich fleszy. Dzięki temu szybko zyskała popularność wśród wymagających fotografów na ogół pracujących w plenerze. Jednak teraz producent wyciągnął kolejnego asa z rękawa i światu ukazał B10 Plus - mocniejszą, lecz równie kompaktową lampę dla profesjonalistów.

Profoto stawia na moc

- Podobnie jak B10, lampa B10 Plus to naprawdę mała rzecz - zaznacza Göran Marén, Product Manager w Profoto. - Jest wielkości średniego obiektywu. Oznacza to, że swobodnie możesz ją zapakować do swojej torby fotograficznej, razem z resztą sprzętu. A fakt, że jest bezprzewodowa i lekka sprawia, że możesz ją mieć ze sobą i używać wszędzie, gdzie tylko zapragniesz. B10 Plus wykorzystuje ten sam rodzaj adaptera do statywu, co lampa B10, który może być szybko zdjęty, co pozwala na montaż B10 Plus na zwykłym statywie fotograficznym. Wymiana akumulatora jest równie szybka i bezproblemowa, a jednocześnie możesz go ładować w trakcie używania lampy. B10 Plus zapewnia wiele sposób kreatywnego wykorzystania światła. Stwarza pole do uwolnienia twojej wyobraźni na każdej sesji plenerowej - dodaje Marén.

Jak podkreśla producent nowy model to rozwiązanie bez żadnych kompromisów. Profoto B10 Plus to 500 Ws LED, który zapewnia dwa razy więcej mocy od B10 (250 Ws) oraz 10 razy więcej światła niż standardowa błyskowa lampa reporterska. Wykonamy do 200 błysków o pełnej mocy (czas przeładowania 0,05-2,5 s) lub będziemy w stanie przez 75 minut nieprzerwanie korzystać ze światła ciągłego o pełnej mocy 2500 lumenów i to bez efektu migotania. Do tego B10 Plus oferuje TTL i HSS, możliwość ustawienia temperatury barwowej 3000-6500K (+-500K), a także współczynnik odwzorowania kolorów, który wynosi 90-96 CRI.

Więcej możliwości twórczych

Atutem tego modelu mają być także prosty interfejs oraz wygoda użytkowania. Podobnie jak w mniejszym bracie otrzymujemy oddzielne pokrętło na tylnym panelu, które pozwoli na dopasowanie jasności i temperatury barwowej światła stałego, tak by światło lampy idealnie współgrało ze światłem zastanym. Otrzymujemy także wymienny akumulator litowo-jonowy, którego pełne naładowanie potrwa około 90 minut.

Do tego Profoto B10 Plus jest kompatybilna z szerokim wachlarzem produktów Profoto - 120 narzędzi do kształtowania światła oraz serią lekkich i kompaktowych modyfikatorów OCF. Tak więc każdy fotograf może w nieograniczony sposób realizować swoje najbardziej niestandardowe pomysły i zachcianki oświetleniowe. Ciekawie prezentuje się także kwestia zdalnego sterowania. Można ją wyzwalać dowolnym kontrolerem radiowym Profoto Air Remote lub za pomocą lampy Profoto A1/A1X. Praca z lampą jest też możliwa dzięki aplikacji Profoto App, która pozwala na kontrolę wszystkich ustawień lampy z poziomu smartfona i oferuje instalowanie bieżących aktualizacji.

 

Cena i dostępność

Profoto B10 Plus kupimy jako pojedynczą lampę, która została wyceniona na około 1700 euro lub lub w zestawie Duo Kit, który będzie kosztował około 3350 euro. Opcjonalnie możemy też dokupić dedykowaną walizkę za 83 euro. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Specyfikacja

Nazwa Profoto B10 Plus
Producent
Typ głowica plenerowa
Moc przewodnia 500 Ws
Czas przeładowania 0.5 – 2,5 sek (zdjęcia seryjne do 20 błysków na sekundę)
Typ światła błyskowe, ciągłe
Współczynnik CRI 90-96
Temperatura barwowa 3000-6500K (± 500K)
Regulacja temperatury barwowej tak
Rodzaj palnika LED
Tryb HSS tak
Tryb stroboskopowy nie
Odbiornik radiowy tak
Wydajność zasilania 200 błysków błysków z pełną mocą / do 75 minut światła ciągłego przy pełnej mocy
Rodzaj zasilania wymienny akumulator
Regulacja głowicy nie
Mocowanie akcesoriów Profoto OCF
Wymiary 23.5 x 11 x 10 cm
Waga 1.9 kg (z baterią i adapterem statywu)
Akcesoria w zestawie lampa Profoto B10 Plus, osłona ochronna, adapter do statywu, akumulator Li-Ion, ładowarka Profoto Battery Charger 3A, kabel USB
Cena w dniu premiery 1700 euro

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0