StellarPro Reflex S - mocne światło ciągłe i błysk w kompaktowej przenośnej głowicy

Autor: Maciej Luśtyk

10 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Light & Motion prezentuje nowe hybrydowe, przenośne lampy StellarPro Reflex, które mają stanowić ciekawe rozwiązania zarówno dla filmujących, jak i strobistów.

Lampy oferujące zarówno światło ciągłe i błysk nie są niczym nowym. Do tej pory problemem było jednak upakowanie takiego rozwiązania do przenośnej poręcznej formy przy jednoczesnym zachowaniu przyzwoitej mocy. Firma Light & Motion obiecuje, że w przypadku nowych lamp StellarPro Reflex to się udało.

Lampy StellarPro Reflex to próba połączenia kompaktowych głowic plenerowych i oświetlaczy LED

Lampy StellarPro Reflex i Reflex S to coś na wzór połączenia idei przenośnej głowicy a’la Profoto B10 , Godox AD100 Pro czy Elinchrome One z nastawionymi na pracę wideo reflektorami pokroju Quadralite NEO 3. W założeniu otrzymać mamy więc wygodne w użyciu, niewielkie, przenośne światło ciągłe, które posłuży także za głowicę do błyskania.

Na pierwszy plan wysuwa się tu przede wszystkim moc nowych lamp, które mimo małej konstrukcji emitować mają światło o natężeniu ok. 32 000 luksów przy pracy wideo (mierzone w odległości 1 m) i nawet 64 000 Luksów w przypadku błyskania, co powinno umożliwiać całkiem skuteczną pracę w terenie. To duże lepsze wyniki niż w przypadku dużo większego panelu Rotolight AEOS 2, które powinny umożliwić już naprawdę swobodną pracę przy oświetlaniu ujęć plenerowych.

Wydaje się, że nadal nie jest to poziom mocnych lamp reporterskich i raczej nie „przepalimy” nimi słońca, ale w przypadku błysku, przy maksymalnej mocy, w odległości 1 m uzyskalibyśmy teoretycznie ekspozycje pokroju 1/4000 s, f/2.8, ISO 100. To już daje pewne pole manewru nawet gdy oświetlany obiekt znajduje się nieco dalej od aparatu.

Modele Reflex i Reflex S różnią się prędkością z jaką są w stanie błyskać (10 lub 20 razy na sekundę) i najkrótszym czasem błysku (1/200 lub 1/1000 s). Obydwie lampy oferują światło o temperaturze 5700K, współczynniki CRi i TLCI na poziomie 92 i 93 oraz mogą pracować w trybie HSS i stroboskopu. Pozwolą także na podpinanie akcesoriów Bowens, Profoto i Chimera. Są przy tym naprawdę małe (23 x 10 x 10 cm), uszczelnione i nie należą do przesadnie ciężkich (785 g). Mogą być przy tym wyzwalane wyzwalane z poziomu aplikacji mobilnej a także za pomocą transmiterów Godox i Elinchrom.

Jedynym kompromisem wydaje się czas pracy, który w przypadku pełnej mocy wynosi raptem 30 minut (do 10 godzin przy małej mocy świecenia). Tym bardziej, że dodatkowe baterie to koszt aż 300 dolarów, a lampy nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zasilać z sieci.

Cena i dostępność

Jak można się spodziewać, lampy StellarPro Reflex i Reflex S nie są tanie. Za podstawowy model Reflex musimy zapłacić 850 dolarów (ok. 3400 zł) podczas gdy bardziej zaawansowany model Reflex S wyceniono na 1096 dolarów (ok. 4370 zł).

Na razie nie wiemy w jakich cenach i czy w ogóle lampy trafią na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lightandmotion.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Power Station Newell Asvala - powerbank z gniazdkiem elektrycznym
Szukasz naprawdę mocnego, ale nadal niewielkiego źródła zasilania na wyjazdy w teren? Power Station Newell Asvala oferuje pojemnośc 41600 mAh i oprócz portów USB...
1
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Godox Black Week - oświetlenie foto i wideo do 40% taniej
Lampy Godox to rozwiązania oferujące jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości na rynku. A teraz można kupić je jeszcze taniej. W ramach promocji na Black Friday,...
2
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Newell D-Tap - zasilaj aparaty za pomocą akumulatorów V-Lock
Adapter Newell D-Tap to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć maksymalny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu lub na dłużej zapomnieć o konieczności...
10
Powiązane artykuły