Lexar wraca na rynek w pełni sił! Przyglądamy się ofercie producenta na 2019 rok

0
Promocja
11 Kwiecień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Ostatnimi czasy losy firmy Lexar to droga pełna wybojów i zakrętów. Jednak wygląda na to, że producent trafił na właściwe tory i w tym roku zamierza namieszać w segmencie kart pamięci.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lexar

W czerwcu 2017 roku Micron, ówczesny właściciel Lexar, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów. Na ratunek nie trzeba było długo czekać. Niespełna trzy miesiące po oficjalnym komunikacie znaleźli się chętni na rozwiązania firmy, w związku z czym trafiły one w ręce chińskiego producenta Longsys.

Niestety, wtedy wiele osób zastanawiało się czy oferta będzie w jakimś stopniu rozwijana, a dostarczane produkty Lexar, pod nowym kierownictwem, będą na wysokim poziomie. Wielu też nie do końca wierzyło czy firmę będzie jeszcze stać na innowacje i przekraczanie kolejnych barier. Teraz już wiemy, że te wszystkie wątpliwości były raczej bezpodstawne.

Na 2019 rok producent przygotował kilka asów w rękawie. Poza tym w jego dotychczasowej ofercie znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań, zarówno dla profesjonalistów, jak i mniej wymagających użytkowników.

Lexar Professional 633x SDHC/SDXC UHS-I V30

Lexar powrócił na rynek ze zdwojoną mocą i na początku tego roku zaprezentował kartę ze swojej profesjonalnej linii nośników SD. Zaprojektowano ją do pracy z bezlusterkowcami, lustrzankami, kamerami HD, 3D i oczywiście 4K. "Konsumenci wciąż domagają się większej pojemności dla swoich aparatów fotograficznych, a połączenie szybkiej wydajności z opcją 1TB oferuje teraz rozwiązanie dla osób, które tworzą obrazy o wysokiej rozdzielczości i nagrywają wideo 4K" - powiedział Joey Lopez, starszy menedżer ds. Marketingu Lexar. Karty te umożliwiają szybkie przechwytywanie i przesyłanie zdjęć o wysokiej jakości 1080p Full HD, 3D i 4K wideo z prędkością odczytu do 633x, czyli około 95 MB/s. Nośniki klasy 10 wykorzystują technologię UHS-I i zapewniają tym samym wysoką wydajność pracy.

 • Pojemności: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB
 • Prędkości: do 95 MB/s odczyt, 45 MB/s zapis

Lexar Professional 667x SD UHS-I V30

To kolejne zaawansowane rozwiązanie. Karta zapewnia szybką klasę typu 10, gdzie wykorzystuje technologię UHS-I (U3). Dzięki temu otrzymamy wydajność do 100 MB/s odczytu i prędkość zapisu do 90 MB/s. Z kolei miłośnicy filmowania zapewne zwrócą uwagę na oznaczenie V30, które informuje, że nośnik jest w stanie zarejestrować wideo 4K UHD.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1000x SDHC/SDXC UHS-II V60

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym fotografem, operatorem kamery czy entuzjastą foto i video, te karty z rodziny Lexar Professional 1000x SDHC/SDXC UHS-II V60 będą w stanie zapewnić oczekiwaną wydajność. Korzystają z technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3) oraz zapewniają prędkość odczytu do 1000x (150 MB/s), ale tylko w tedy gdy są używane z czytnikiem SD UHS-II. Oczywiście, aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność, nośniki są również kompatybilne ze starszymi urządzeniami UHS-I (z prędkością UHS-I). Co więcej, współpracują także ze starszymi aparatami i czytnikami, jednak wtedy ich prędkość spada.

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 150MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1667x SDHC/SDXC UHS-II U3 V60

To kolejny nośnik zaprojektowany z myślą o fotografach i filmowcach. Jak zaznacza producent wysoka wydajność kart z tej serii „radykalnie przyspiesza pracę od początku do końca procesu, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i skupić się na biznesie“. Tak więc fotografowanie szybkiej serii zdjęć lub nagrywanie materiału wideo 4K UHD nie powinno nastręczać żadnych problemów.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 250MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 2000x SDHC/SDXC UHS-II V90

To prawdziwe monstra do zadań specjalnych. Karty z tej serii wykorzystują technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3) i zapewniają prędkość odczytu aż do 2000x (300 MB/s) i prawie 260 Mb/s zapis. Jednak, aby osiągnąć tak imponujące osiągi musimy zgrywać pliki za pomocą specjalnego czytnika Lexar SD UHS-II. Na szczęście akcesorium jest dodawane do zestawu z kartą. Oczywiście nośniki działają również z urządzeniami UHS-I (z prędkością UHS-I) i są kompatybilne wstecz ze starszymi aparatami i czytnikami, pracując z prędkością 10x, gdy są używane z urządzeniami bez UHS.

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB
 • Prędkości: do 300MB/s odczyt, 260MB/s zapis

Lexar High-Performance 633x microSDHC/microSDXC UHS-I V30

Pierwszym reprezentantem kart microSD, którym warto się przyjrzeć jest właśnie ten nośnik, który zaprojektowano specjalnie do pracy z kamerkami sportowymi, tabletami lub smartfonami. Umożliwia on szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie dużej liczby plików multimedialnych w tym 1080p Full-HD, 3D, i wideo 4K. Te karty klasy 10 wykorzystują technologię UHS-I, dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność pracy. W zestawie otrzymamy adapter SD do łatwego transferu plików z aparatów.

 • Pojemności: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
 • Prędkości: do 95MB/s odczyt, 45MB/s zapis

Lexar 667x microSDHC/microSDXC UHS-I V30

To z kolei linia, której pojemność do przechowywania większej liczby filmów, zdjęć, muzyki i aplikacji UHD ma znacznie poszerzyć możliwości naszych smartfonów i tabletów. Zapewnia specyfikację klasy A2, czyli ma oferować lepszą wydajność, szybsze i bardziej stabilne działanie aplikacji w celu zwiększenia wygody korzystania z urządzeń mobilnych. Do tego umożliwia obsługę nagrywania wideo 4K UHD (oznaczenie V30).

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis
 • Premiera: w kwietniu

Lexar 667x VIDEO microSDXC UHS-I U3 V30

Także i na ten nośnik będziemy musieli chwilkę poczekać. Na razie wiemy o nim, że będzie spełniać nowe standardy UHS Speed Class 3 (U3) i UHS Video Speed Class 30 (V30) dla rozdzielczości 4K UHD - UHS-I, specyfikacja U3. Do tego otrzymamy różne pojemności, dzięki czemu będziemy w stanie przechowywać większą liczbę filmów, zdjęć, muzyki i aplikacji UHD, co również ma znacznie poszerzyć możliwości urządzeń mobilnych.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1000x microSDXC UHS-II V60

Ta karta powinna zainteresować głównie filmowców, ale również fotografowie, jak i użytkownicy kamer sportowych czy dronów powinni się zapoznać z jej parametrami. Umożliwia szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie plików multimedialnych, w tym 1080p Full-HD, 3D i wideo 4K z prędkością odczytu do 1000x (150 MB/s) i zapisu 90 MB/s. Wykorzystują do tego technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3), zapewniając wysoką wydajność i posiadają w zestawie czytnik USB 3.0 microSD UHS-II, co ma zapewniać optymalny transfer. Jak zaznacza producent, „karty oferują rozwiązania najwyższej klasy i zapewniają parametry prędkości i pojemności niezbędne do efektywnej pracy w podróży, gdzie ciągle coś się dzieje".

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 150MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1800x microSDXC UHS-II

A oto prawdziwy crème de la crème rodziny kart microSD. Zapewnia szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie plików multimedialnych (w tym wideo 4K) z prędkością transferu odczytu do 1800x, czyli około 270 MB/s. Podobnie jak wcześniejsza konstrukcja, także i ten nośnik wykorzystuje technologię UHS Speed Class 3 oraz zapewniania dołączony do zestawu adapter SD UHS-II do łatwego transferu między urządzeniami i czytnikiem kart microSD UHS-II USB 3.0 w celu szybkiego transferu plików.

 • Pojemności: 64GB, 128GB
 • Prędkości: do 270MB/s odczyt, 150MB/s zapis

Po więcej informacji i szczegółów odsyłamy na stronę www.focusnordic.pl - polskiego dystrybutora rozwiązań Lexar i nie tylko.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lexar

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0