Lexar wraca na rynek w pełni sił! Przyglądamy się ofercie producenta na 2019 rok

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Kwiecień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Ostatnimi czasy losy firmy Lexar to droga pełna wybojów i zakrętów. Jednak wygląda na to, że producent trafił na właściwe tory i w tym roku zamierza namieszać w segmencie kart pamięci.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lexar

W czerwcu 2017 roku Micron, ówczesny właściciel Lexar, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów. Na ratunek nie trzeba było długo czekać. Niespełna trzy miesiące po oficjalnym komunikacie znaleźli się chętni na rozwiązania firmy, w związku z czym trafiły one w ręce chińskiego producenta Longsys.

Niestety, wtedy wiele osób zastanawiało się czy oferta będzie w jakimś stopniu rozwijana, a dostarczane produkty Lexar, pod nowym kierownictwem, będą na wysokim poziomie. Wielu też nie do końca wierzyło czy firmę będzie jeszcze stać na innowacje i przekraczanie kolejnych barier. Teraz już wiemy, że te wszystkie wątpliwości były raczej bezpodstawne.

Na 2019 rok producent przygotował kilka asów w rękawie. Poza tym w jego dotychczasowej ofercie znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań, zarówno dla profesjonalistów, jak i mniej wymagających użytkowników.

Lexar Professional 633x SDHC/SDXC UHS-I V30

Lexar powrócił na rynek ze zdwojoną mocą i na początku tego roku zaprezentował kartę ze swojej profesjonalnej linii nośników SD. Zaprojektowano ją do pracy z bezlusterkowcami, lustrzankami, kamerami HD, 3D i oczywiście 4K. "Konsumenci wciąż domagają się większej pojemności dla swoich aparatów fotograficznych, a połączenie szybkiej wydajności z opcją 1TB oferuje teraz rozwiązanie dla osób, które tworzą obrazy o wysokiej rozdzielczości i nagrywają wideo 4K" - powiedział Joey Lopez, starszy menedżer ds. Marketingu Lexar. Karty te umożliwiają szybkie przechwytywanie i przesyłanie zdjęć o wysokiej jakości 1080p Full HD, 3D i 4K wideo z prędkością odczytu do 633x, czyli około 95 MB/s. Nośniki klasy 10 wykorzystują technologię UHS-I i zapewniają tym samym wysoką wydajność pracy.

 • Pojemności: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB
 • Prędkości: do 95 MB/s odczyt, 45 MB/s zapis

Lexar Professional 667x SD UHS-I V30

To kolejne zaawansowane rozwiązanie. Karta zapewnia szybką klasę typu 10, gdzie wykorzystuje technologię UHS-I (U3). Dzięki temu otrzymamy wydajność do 100 MB/s odczytu i prędkość zapisu do 90 MB/s. Z kolei miłośnicy filmowania zapewne zwrócą uwagę na oznaczenie V30, które informuje, że nośnik jest w stanie zarejestrować wideo 4K UHD.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1000x SDHC/SDXC UHS-II V60

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym fotografem, operatorem kamery czy entuzjastą foto i video, te karty z rodziny Lexar Professional 1000x SDHC/SDXC UHS-II V60 będą w stanie zapewnić oczekiwaną wydajność. Korzystają z technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3) oraz zapewniają prędkość odczytu do 1000x (150 MB/s), ale tylko w tedy gdy są używane z czytnikiem SD UHS-II. Oczywiście, aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność, nośniki są również kompatybilne ze starszymi urządzeniami UHS-I (z prędkością UHS-I). Co więcej, współpracują także ze starszymi aparatami i czytnikami, jednak wtedy ich prędkość spada.

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 150MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1667x SDHC/SDXC UHS-II U3 V60

To kolejny nośnik zaprojektowany z myślą o fotografach i filmowcach. Jak zaznacza producent wysoka wydajność kart z tej serii „radykalnie przyspiesza pracę od początku do końca procesu, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i skupić się na biznesie“. Tak więc fotografowanie szybkiej serii zdjęć lub nagrywanie materiału wideo 4K UHD nie powinno nastręczać żadnych problemów.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 250MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 2000x SDHC/SDXC UHS-II V90

To prawdziwe monstra do zadań specjalnych. Karty z tej serii wykorzystują technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3) i zapewniają prędkość odczytu aż do 2000x (300 MB/s) i prawie 260 Mb/s zapis. Jednak, aby osiągnąć tak imponujące osiągi musimy zgrywać pliki za pomocą specjalnego czytnika Lexar SD UHS-II. Na szczęście akcesorium jest dodawane do zestawu z kartą. Oczywiście nośniki działają również z urządzeniami UHS-I (z prędkością UHS-I) i są kompatybilne wstecz ze starszymi aparatami i czytnikami, pracując z prędkością 10x, gdy są używane z urządzeniami bez UHS.

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB
 • Prędkości: do 300MB/s odczyt, 260MB/s zapis

Lexar High-Performance 633x microSDHC/microSDXC UHS-I V30

Pierwszym reprezentantem kart microSD, którym warto się przyjrzeć jest właśnie ten nośnik, który zaprojektowano specjalnie do pracy z kamerkami sportowymi, tabletami lub smartfonami. Umożliwia on szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie dużej liczby plików multimedialnych w tym 1080p Full-HD, 3D, i wideo 4K. Te karty klasy 10 wykorzystują technologię UHS-I, dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność pracy. W zestawie otrzymamy adapter SD do łatwego transferu plików z aparatów.

 • Pojemności: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
 • Prędkości: do 95MB/s odczyt, 45MB/s zapis

Lexar 667x microSDHC/microSDXC UHS-I V30

To z kolei linia, której pojemność do przechowywania większej liczby filmów, zdjęć, muzyki i aplikacji UHD ma znacznie poszerzyć możliwości naszych smartfonów i tabletów. Zapewnia specyfikację klasy A2, czyli ma oferować lepszą wydajność, szybsze i bardziej stabilne działanie aplikacji w celu zwiększenia wygody korzystania z urządzeń mobilnych. Do tego umożliwia obsługę nagrywania wideo 4K UHD (oznaczenie V30).

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis
 • Premiera: w kwietniu

Lexar 667x VIDEO microSDXC UHS-I U3 V30

Także i na ten nośnik będziemy musieli chwilkę poczekać. Na razie wiemy o nim, że będzie spełniać nowe standardy UHS Speed Class 3 (U3) i UHS Video Speed Class 30 (V30) dla rozdzielczości 4K UHD - UHS-I, specyfikacja U3. Do tego otrzymamy różne pojemności, dzięki czemu będziemy w stanie przechowywać większą liczbę filmów, zdjęć, muzyki i aplikacji UHD, co również ma znacznie poszerzyć możliwości urządzeń mobilnych.

 • Pojemności: 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 100MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1000x microSDXC UHS-II V60

Ta karta powinna zainteresować głównie filmowców, ale również fotografowie, jak i użytkownicy kamer sportowych czy dronów powinni się zapoznać z jej parametrami. Umożliwia szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie plików multimedialnych, w tym 1080p Full-HD, 3D i wideo 4K z prędkością odczytu do 1000x (150 MB/s) i zapisu 90 MB/s. Wykorzystują do tego technologię UHS-II (UHS Speed Class 3, U3), zapewniając wysoką wydajność i posiadają w zestawie czytnik USB 3.0 microSD UHS-II, co ma zapewniać optymalny transfer. Jak zaznacza producent, „karty oferują rozwiązania najwyższej klasy i zapewniają parametry prędkości i pojemności niezbędne do efektywnej pracy w podróży, gdzie ciągle coś się dzieje".

 • Pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB
 • Prędkości: do 150MB/s odczyt, 90MB/s zapis

Lexar Professional 1800x microSDXC UHS-II

A oto prawdziwy crème de la crème rodziny kart microSD. Zapewnia szybkie przechwytywanie, odtwarzanie i przesyłanie plików multimedialnych (w tym wideo 4K) z prędkością transferu odczytu do 1800x, czyli około 270 MB/s. Podobnie jak wcześniejsza konstrukcja, także i ten nośnik wykorzystuje technologię UHS Speed Class 3 oraz zapewniania dołączony do zestawu adapter SD UHS-II do łatwego transferu między urządzeniami i czytnikiem kart microSD UHS-II USB 3.0 w celu szybkiego transferu plików.

 • Pojemności: 64GB, 128GB
 • Prędkości: do 270MB/s odczyt, 150MB/s zapis

Po więcej informacji i szczegółów odsyłamy na stronę www.focusnordic.pl - polskiego dystrybutora rozwiązań Lexar i nie tylko.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lexar

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
7
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
8
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Chciałbyś nagrywać materiał wideo prosto na pojemny dysk SSD? Wystarczy, że użyjesz jednego z adapterów Zitay CS, który zastąpi kartę CFast 2.0 lub CFexpress.
5
Powiązane artykuły