HP ZBook X2 zawstydza konkurencję. Posłuży zarówno za zestaw terenowy jak i za główną stację roboczą

Autor: Maciej Luśtyk

19 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Większość zawodowych fotografów korzysta zarówno z komputerów stacjonarnych jak i laptopów. Nowy HP Zbook X2 zaciera granice między jednym i drugim i może stać się wyjątkowo ciekawą alternatywa dla topowych przenośnych urządzeń Apple i Microsoft.

Kilka dni temu Microsoft zaprezentował bardzo obiecującego hybrydowego latpopa Surface Book 2, który ma sporą szansę przekonać do siebie fotografów i grafików zawiedzionych ostatnią odsłoną MacBooka Pro.

Ale czy myśląc o godnego zaufania, wydajnego i przenośnego narzędzia pracy, musimy ograniczać się wyłącznie do tych dwóch firm? W porównaniu z najnowszą produkcją HP, obydwa te komputery usuwają się w cień. Poznajcie HP ZBook X2 - komputer, który na nowo definiuje pojęcie przenośnej stacji roboczej.

Przede wszystkim wydajność

 

Jak twierdzi producent, HP ZBook X2 został stworzony po to, by użytkownicy pracujący z profesjonalnymi aplikacjami graficznymi mogli wyciskać z nich siódme poty, nie martwiąc się o spowolnienie pracy systemu. Otrzymujemy więc procesor Intel Core i7 siódmej, lub ósmej generacji, lub też ósmej generacji procesor i5. Oprócz tego, komputer oferuje 32 GB RAM-u i dysk SSD o pojemności do 2 TB. Z kolei za obsługę grafiki odpowiadać będzie układ NVisia Quadro M620.

Bardzo dobrze prezentuje się także moduł dotykowego ekranu, który możemy odczepić od klawiatury i używać jak tabletu. Co ważne, w module tym znajdują się także wszystkie podzespoły komputera, dzięki czemu w trybie tabletowym będziemy mogli cieszyć się taką samą wydajnością jak w standardowym trybie pracy.

Sam ekran oferuje 14-calową matrycę IPS z powłoką antyodblaskową, która wyświetla obraz w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli) i pokrywa 100% gamutu Adobe RGB - spokojnie więc dokonamy na nim nawet wymagającej obróbki. Pracę ułatwi nam też dołączane do zestawu czułe piórko (4069 stopni nacisku), obsługa gestów oraz przyciski skrótów na obudowie ekranu.

2 w 1

Gdyby jednak było nam mało, modułu ekranu możemy używać jako głównej stacji roboczej i podłączyć do niego 2 zewnętrzne monitory 4K. Do tego otrzymujemy 3 złącza USB oraz czytnik kart SD. Wbudowana bateria pozwolić ma nam z kolei na 10 godzin pracy. Co ciekawe przy takich możliwościach Zbook X2 jest relatywnie lekki - w najbardziej “wypasionym” wariancie jego waga wynosi 2,17 kg.

Nie jest tanio. Ale wiemy za co płacimy

Komputer nie jest jednak tani - ceny zaczynają się od 1750 dolarów. Mimo to z racji wszechstronności taka propozycja ma szansę przekonać do siebie wielu fotografów, filmowców i innych funkcji kreatywnych. Płacimy drożej, ale raz i otrzymujemy przy tym wyjątkowo praktyczne narzędzie.

Dodatkowym plusem jest także to, że producent przygotował różne wersje konfiguracji laptopa specjalnie z myślą o rodzaju zastosowań. Mamy więc osobną wersję dla fotografów, grafików czy montażystów i osób zajmujących się obróbką wideo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hp.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
To najlżejsze rozwiązanie tego typu na rynku. Manfrotto wprowadza do oferty Element MII Video, ultralekki i kompaktowy monopod do filmowania.
6
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Kiedyś amatorzy adaptowali na ciemnie łazienki lub piwnice. Teraz zrobią ją nawet w sypialni. Ilford Pop-up Darkroom to rozkładana ciemnia fotograficzna dla...
7
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Dwie nowe lampy dla twórców foto i wideo prezentuje Profoto. B10Xi B10X Plus to lekkie głowice błyskowe z wydajnym światłem ciągłym, w naprawdę kompaktowej odsłonie.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)