HP DreamColor Z27x G2 - monitor, który ma być marzeniem niejednego fotografa i filmowca

HP DreamColor Z27x G2 - monitor, który ma być marzeniem niejednego fotografa i filmowca

Firma HP nie ma żadnych wątpliwości. Zapowiedziany DreamColor Z27x G2 to obecnie „najbardziej zaawansowany monitor na świecie“. Jednak wygląda na to, że nie są jedynie słowa rzucone na wiatr. Bowiem za wyświetlaczem przemawia wyśrubowana specyfikacja.

Firma HP zaprezentowała dziś zaawansowany monitor graficzny DreamColor Z27x G2, który ma pomóc profesjonalnym fotografom i filmowcom w osiągnięciu jak najlepszych efektów podczas edycji materiału. Tym modelem producent chce nawiązać wymierną walkę z konkurencją na rynku profesjonalnych wyświetlaczy. I, gdy spojrzymy na specyfikację wyświetlacza, firmie HP może się to udać.

Rozwiązania godne mistrza

DreamColor Z27x G2 to 27-calowy panel IPS, Quad HD o rozdzielczości 2560 ×1440 (w formacie 16:9), który pokrywa 98% przestrzeni Adobe RGB, 99% DCI-P3 i 100% sRGB oraz zapewnia współczynnik kontrastu wynoszący 1500:1. Do tego monitor został wyposażony we wbudowany czujnik pop-up, który kalibruje go na żądanie lub regularnie o wcześniej ustalonych porach. Ponadto wyświetlacz obsługuje także zewnętrzne urządzenia kalibracyjne, takie jak X-Rite i1Display Pro, Colorimetry Research CR-100 / CR-250, Konica Minolta CA-310 i inne.

Mnogość złącz oraz łączność to kolejne mocne punkty modelu DreamColor Z27x G2. Ma on aż pięć wejść: dwa DisplayPort 1.2, dwa HDMI 1.4 i jedno USB-C). Do tego otrzymujemy kolejne dwa porty USB Type-C, jeden USB 3.0 Typ-B, dwa USB 3.0 Type-A oraz dodatkowe dwa USB 3.0.  Wszystkie porty znajdują się z tyłu monitora i są skierowane ku dołowi. Niestety nie jest szczególnie wygodne, jeśli każdego dnia musimy podłączać różnego rodzaju akcesoria lub przenośny komputer do monitora. Na szczęście, aby uprościć przełączanie między urządzeniami podłączonymi do wyświetlacza, HP obsługuje połączenie klawiatury KVM.

Cena i dostępność

DreamColor Z27x G2 odznacza się również ciekawym designem - choć nie możemy mówić o bezramkowej konstrukcji. Wyświetlacz został wyposażony w stojak z regulacją wysokości, pochylenia i obrotu, jak również otwory montażowe VESA 100 mm. Zaprezentowany monitor HP ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Za urządzenia zapłacimy około 2000 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0