HP DreamColor Z27x G2 - monitor, który ma być marzeniem niejednego fotografa i filmowca

HP DreamColor Z27x G2 - monitor, który ma być marzeniem niejednego fotografa i filmowca

Firma HP nie ma żadnych wątpliwości. Zapowiedziany DreamColor Z27x G2 to obecnie „najbardziej zaawansowany monitor na świecie“. Jednak wygląda na to, że nie są jedynie słowa rzucone na wiatr. Bowiem za wyświetlaczem przemawia wyśrubowana specyfikacja.

Firma HP zaprezentowała dziś zaawansowany monitor graficzny DreamColor Z27x G2, który ma pomóc profesjonalnym fotografom i filmowcom w osiągnięciu jak najlepszych efektów podczas edycji materiału. Tym modelem producent chce nawiązać wymierną walkę z konkurencją na rynku profesjonalnych wyświetlaczy. I, gdy spojrzymy na specyfikację wyświetlacza, firmie HP może się to udać.

Rozwiązania godne mistrza

DreamColor Z27x G2 to 27-calowy panel IPS, Quad HD o rozdzielczości 2560 ×1440 (w formacie 16:9), który pokrywa 98% przestrzeni Adobe RGB, 99% DCI-P3 i 100% sRGB oraz zapewnia współczynnik kontrastu wynoszący 1500:1. Do tego monitor został wyposażony we wbudowany czujnik pop-up, który kalibruje go na żądanie lub regularnie o wcześniej ustalonych porach. Ponadto wyświetlacz obsługuje także zewnętrzne urządzenia kalibracyjne, takie jak X-Rite i1Display Pro, Colorimetry Research CR-100 / CR-250, Konica Minolta CA-310 i inne.

Mnogość złącz oraz łączność to kolejne mocne punkty modelu DreamColor Z27x G2. Ma on aż pięć wejść: dwa DisplayPort 1.2, dwa HDMI 1.4 i jedno USB-C). Do tego otrzymujemy kolejne dwa porty USB Type-C, jeden USB 3.0 Typ-B, dwa USB 3.0 Type-A oraz dodatkowe dwa USB 3.0.  Wszystkie porty znajdują się z tyłu monitora i są skierowane ku dołowi. Niestety nie jest szczególnie wygodne, jeśli każdego dnia musimy podłączać różnego rodzaju akcesoria lub przenośny komputer do monitora. Na szczęście, aby uprościć przełączanie między urządzeniami podłączonymi do wyświetlacza, HP obsługuje połączenie klawiatury KVM.

Cena i dostępność

DreamColor Z27x G2 odznacza się również ciekawym designem - choć nie możemy mówić o bezramkowej konstrukcji. Wyświetlacz został wyposażony w stojak z regulacją wysokości, pochylenia i obrotu, jak również otwory montażowe VESA 100 mm. Zaprezentowany monitor HP ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Za urządzenia zapłacimy około 2000 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1