Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

WD My Book Duo - biurkowe 20 TB z macierzą RAID

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Nie każdy, kto pracuje z dużą ilością zdjęć, lub filmów, musi od razu inwestować w stacje NAS. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim miejsce i bezpieczeństwo WD proponuje zewnętrzne dyski My Book Duo, pracujące w systemie RAID.

Nowy dysk zewnętrzny WD My Book Duo spełnić ma oczekiwania zawodowych fotografów i filmowców, którzy w swojej pracy muszą zmagać się ze stale rosnącą i zajmującą coraz więcej miejsca biblioteką materiałów.

 

W jego wnętrzu znajdują się dwa nośniki WD RED, które zapewniać mają prędkość zapisu sekwencyjnego rzędu 360 MB/s i pozwolą na pracę w systemach RAID i JBOD, co umożliwi dublowanie, lub podzielenie magazynu danych na dwa niezależne dyski. Dodatkowo oferują one automatyczny system zarządzania, kontrolujący integralność danych podczas zapisu i odczytu.

Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES, które zapewni bezpieczeństwo wrażliwym danym i wyposażone jest w złącze USB C, co pozwolić ma na przesyłanie plików z dużymi prędkościami. Oprócz tego, otrzymujemy dwa standardowe porty USB, do których podłączymy zewnętrze akcesoria, takie jak czytniki kart, aparaty czy kamery.

Cena i dostępność

Dysk My Book Duo trafi na polski rynek w połowie października, w wersjach o pojemności 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB oraz 4 TB. Urządzenie niestety nie należy do najtańszych - ceny, w zależności od pojemności wahają się między 259, a 799 dolarów.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie pod adresem wdc.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
1
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)