WD My Book Duo - biurkowe 20 TB z macierzą RAID

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie każdy, kto pracuje z dużą ilością zdjęć, lub filmów, musi od razu inwestować w stacje NAS. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim miejsce i bezpieczeństwo WD proponuje zewnętrzne dyski My Book Duo, pracujące w systemie RAID.

Nowy dysk zewnętrzny WD My Book Duo spełnić ma oczekiwania zawodowych fotografów i filmowców, którzy w swojej pracy muszą zmagać się ze stale rosnącą i zajmującą coraz więcej miejsca biblioteką materiałów.

 

W jego wnętrzu znajdują się dwa nośniki WD RED, które zapewniać mają prędkość zapisu sekwencyjnego rzędu 360 MB/s i pozwolą na pracę w systemach RAID i JBOD, co umożliwi dublowanie, lub podzielenie magazynu danych na dwa niezależne dyski. Dodatkowo oferują one automatyczny system zarządzania, kontrolujący integralność danych podczas zapisu i odczytu.

Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES, które zapewni bezpieczeństwo wrażliwym danym i wyposażone jest w złącze USB C, co pozwolić ma na przesyłanie plików z dużymi prędkościami. Oprócz tego, otrzymujemy dwa standardowe porty USB, do których podłączymy zewnętrze akcesoria, takie jak czytniki kart, aparaty czy kamery.

Cena i dostępność

Dysk My Book Duo trafi na polski rynek w połowie października, w wersjach o pojemności 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB oraz 4 TB. Urządzenie niestety nie należy do najtańszych - ceny, w zależności od pojemności wahają się między 259, a 799 dolarów.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie pod adresem wdc.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)