WD My Book Duo - biurkowe 20 TB z macierzą RAID

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie każdy, kto pracuje z dużą ilością zdjęć, lub filmów, musi od razu inwestować w stacje NAS. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim miejsce i bezpieczeństwo WD proponuje zewnętrzne dyski My Book Duo, pracujące w systemie RAID.

Nowy dysk zewnętrzny WD My Book Duo spełnić ma oczekiwania zawodowych fotografów i filmowców, którzy w swojej pracy muszą zmagać się ze stale rosnącą i zajmującą coraz więcej miejsca biblioteką materiałów.

 

W jego wnętrzu znajdują się dwa nośniki WD RED, które zapewniać mają prędkość zapisu sekwencyjnego rzędu 360 MB/s i pozwolą na pracę w systemach RAID i JBOD, co umożliwi dublowanie, lub podzielenie magazynu danych na dwa niezależne dyski. Dodatkowo oferują one automatyczny system zarządzania, kontrolujący integralność danych podczas zapisu i odczytu.

Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES, które zapewni bezpieczeństwo wrażliwym danym i wyposażone jest w złącze USB C, co pozwolić ma na przesyłanie plików z dużymi prędkościami. Oprócz tego, otrzymujemy dwa standardowe porty USB, do których podłączymy zewnętrze akcesoria, takie jak czytniki kart, aparaty czy kamery.

Cena i dostępność

Dysk My Book Duo trafi na polski rynek w połowie października, w wersjach o pojemności 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB oraz 4 TB. Urządzenie niestety nie należy do najtańszych - ceny, w zależności od pojemności wahają się między 259, a 799 dolarów.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie pod adresem wdc.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)