WD My Book Duo - biurkowe 20 TB z macierzą RAID

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie każdy, kto pracuje z dużą ilością zdjęć, lub filmów, musi od razu inwestować w stacje NAS. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim miejsce i bezpieczeństwo WD proponuje zewnętrzne dyski My Book Duo, pracujące w systemie RAID.

Nowy dysk zewnętrzny WD My Book Duo spełnić ma oczekiwania zawodowych fotografów i filmowców, którzy w swojej pracy muszą zmagać się ze stale rosnącą i zajmującą coraz więcej miejsca biblioteką materiałów.

 

W jego wnętrzu znajdują się dwa nośniki WD RED, które zapewniać mają prędkość zapisu sekwencyjnego rzędu 360 MB/s i pozwolą na pracę w systemach RAID i JBOD, co umożliwi dublowanie, lub podzielenie magazynu danych na dwa niezależne dyski. Dodatkowo oferują one automatyczny system zarządzania, kontrolujący integralność danych podczas zapisu i odczytu.

Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES, które zapewni bezpieczeństwo wrażliwym danym i wyposażone jest w złącze USB C, co pozwolić ma na przesyłanie plików z dużymi prędkościami. Oprócz tego, otrzymujemy dwa standardowe porty USB, do których podłączymy zewnętrze akcesoria, takie jak czytniki kart, aparaty czy kamery.

Cena i dostępność

Dysk My Book Duo trafi na polski rynek w połowie października, w wersjach o pojemności 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB oraz 4 TB. Urządzenie niestety nie należy do najtańszych - ceny, w zależności od pojemności wahają się między 259, a 799 dolarów.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie pod adresem wdc.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)