Quadralite Thea - nowe, kompaktowe i niedrogie oświetlacze LED

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W ofercie marki Quadralite pojawiły się nowe panele LED, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, możliwością zasilania za pomocą akumulatorów i przystępną ceną.

Ciągłe światło LED coraz chętniej wykorzystywane jest w pracy zarówno przez filmowców jak i fotografów. Dla osób szukających kompaktowego rozwiązania tego typu, które przy okazji nie nadszarpnie budżetu mamy dobrą wiadomość - oferta marki Quadralite rozszerzyła się właśnie o 4 nowe panele LED i akumulator, który może służyć również jako źródło zasilania do lamp błyskowych.

Quadralite Thea 500

Thea 500

Najmocniejszy z nowych paneli, o wymiarach 250 x 170 x 45 mm i mocy 32W, wyposażono w aż 504 diody o współczynniku CRI ≥95 i temperaturze 5600K, które zagwarantować mają wierną reprodukcję kolorów. Na jej wyposażeniu znajdują się wrota do regulacji strumienia światła oraz dwa filtry żelowe: mleczny (niezmieniający temperatury barwowej, zmiękczający) oraz żółty (pozwala dopasować światło panelu do większości halogenowych źródeł oświetlenia 3500K).

W zestawie znajdziemy także głowicę dwukierunkową, pozwalającą regulować położenie panelu na statywie bądź aparacie i pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego można na odległość sterować jasnością lampy. Dodatkowo, dzięki sterowaniu radiowemu Thea 500 pozwala na wykorzystanie jednego z 16 kanałów i przypisywanie paneli do jednej z 6 grup.

Zasilanie panelu może odbywać się dwojako: akumulatorowo lub sieciowo (przez dołączony do zestawu adapter sieciowy). Tylny panel zaopatrzony jest w zestaw dwóch gniazd w standardzie Sony NP-F970 (7,4V). Oprócz nich panel może pracować z wykorzystaniem nowych akumulatorów Quadralite PowerPack 58.

Cena: 775 zł

Quadralite Thea 170

Thea 170

Młodszy brat modelu 500, o wymiarach 172 x 108.6 x 45 mm i mocy 10W. Idealnie nadaje się do montażu na małe aparaty bezlusterkowe, lustrzanki i amatorskie kamery video. 170 diod LED dostarczy nam światło ciągłe o temperaturze 5600 K (+/- 300K), charakteryzujące się współczynnikiem CRI >85. Podobnie jak w przypadku większej lampy, w zestawie znajdziemy filtry do regulacji charakterystyki światła i uchwyt statywowy z możliwością regulacji kąta nachylenia. Zasilanie odbywa się z kolei za pomocą akumulatorów Sony NP-F970, 8 baterii AA lub akumulatora Quadralite PowerPack 58. W modelu Thea 170 nie uświadczymy jednak pilota zdalnego sterowania.

Cena: 255 zł

Thea 260 i 120 - z podświetlaniem krawędziowym

Thea 260

Obydwie lampy wykonano przy wykorzystaniu krawędziowego podświetlania ekranu dyfuzyjnego. Jest to bezpośrednie przeniesienie na nowy grunt technologii, która znana jest z telewizorów i monitorów. W przypadku paneli LED tego typu rozwiązanie gwarantować ma bardzo miękkie światło, bez konieczności stosowania dodatkowych ekranów rozpraszających.

Thea 260 to panel o wymiarach 360 × 240 x 27 mm i masie 940 g. Lampa charakteryzuje się mocą 30W u pozwala na regulację temperatury barwowej w zakresie 3300-5600K, oferując przy tym wspólczynnik CRI na poziomie >95. Oprócz tego możemy, podobnie jak w przypadku modelu Thea 500, możemy ją zasilać za pomocą akumulatorów Sony, akumulatora PowerPack 58, lub sieciowo, a także sterować jej ustawieniami za pomocą zdalnego pilota. Model 260 można zamontować za pomocą dołączanego do zestawu uchwytu statywowego, ale panel oferuje także cztery punkty montażowe, usytuowane w narożnikach obudowy, które mogą służyć do spięcia kilku paneli.

Cena: 425 zł

Thea 120

Thea 120 to mniejsza i lżejsza wersja modelu Thea 260, o wymiarach 175 x 130 x 17 mm i wadze 220g. 120 diod LED dostarczy nam światło o mocy 12W, temperaturze barwowej regulowanej w zakresie 3300-5600K i współczynniku CRI >95. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że można je łatwo przenosić w torbie lub plecaku. Nie otrzymujemy jednak możliwości zasilania urządzenia z zasilacza sieciowego, a jedynie za pomocą akumulatorów Sony.

Cena: 195 zł

Reporter PowerPack 58

Reporter PowerPack 58

Akumulator PowerPack 58 to zupełnie nowa konstrukcja, która zapewnia znacznie większą pojemność niż oferowany do tej pory model PowerPack 45. Pojemność została zwiększona z poziomu 4500 do 5800 mAh. Poza większą wydajnością doszło również gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz wskaźnik poziomu baterii. Za jego pomocą można zasilać zarówno kompatybilne panele Thea jak i lampy błyskowe z serii Reporter.

Cena: 385 zł

Produkty są już dostępne w sklepach. Więcej informacji na ich temat znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)