Godox A1 już dostępny w przedsprzedaży. Cena może zaskoczyć

Godox A1 już dostępny w przedsprzedaży. Cena może zaskoczyć

Godox A1 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy w sobie zewnętrzną lampę błyskową do smartfonów, która posłuży nam także za wyzwalacz do reporterskich fleszy i lamp studyjnych.

Pokazany po raz pierwszy w lipcu Godox A1 ma pozwolić fotografom mobilnym na wejście w świat strobingu. Urządzenie może służyć jako zewnętrzna lampa błyskowa i oświetlacz LED, a także ma pozwalać na wyzwalanie lamp reporterskich i studyjnych. Niestety podczas premiery były to jedyne szczegóły jakie ujawnił producent. Dziś zdradza już znacznie więcej informacji, w tym dostępność oraz cenę.

Wszechstronność zamknięta w kompaktowym wydaniu

Godox to znany chiński producent akcesoriów oświetleniowych, który ostatnimi czasy postanowił podbić także rynek fotografii mobilnej. Potwierdzeniem obranego kierunku jest zaprezentowany model Godox A1, który - jak podkreślają jego konstruktorzy - „jest pierwszą na świecie zewnętrzną lampą błyskową zaprojektowaną z myślą o smartfonach“.

Na pokładzie A1 znajdziemy trzy diody LED do światła ciągłego (1W) i jedną lampę do błysku (8W). Moc flasha będzie w stanie ustawić sami w zakresie od 1/16 do 1/1. Wybrane ustawienia zostaną wyświetlone na ekranie, który znalazł się na obudowie modelu A1. Wszelkie zmiany wprowadzimy za pomocą kołowego wybieraka z „set“ pośrodku i dwóch przycisków funkcyjnych lub intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Dodatkowo Godox A1 został wyposażony w transmiter 2.4GHz. Oznacza to, że urządzenie możemy wykorzystać jako zdalny wyzwalacz reporterskich lamp błyskowych, co otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości - nie tylko w fotografii mobilnej. Co więcej, dzięki A1 oraz dedykowanej aplikacji będziemy w stanie kontrolować system oświetleniowy Godox X.

Zdjęcia przykładowe

Godox A1 jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 70 dolarów. Jak na razie będzie kompatybilny ze smartfonami Apple (iPhone 6s lub nowszy), jednak jak zapewnia producent niebawem powinno pojawić się także wsparcie dla urządzeń z Androidem - aktualizacja dla Huawei i Samsunga ma być dostępna we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.shop.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0