Godox A1 już dostępny w przedsprzedaży. Cena może zaskoczyć

Godox A1 już dostępny w przedsprzedaży. Cena może zaskoczyć

Godox A1 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy w sobie zewnętrzną lampę błyskową do smartfonów, która posłuży nam także za wyzwalacz do reporterskich fleszy i lamp studyjnych.

Pokazany po raz pierwszy w lipcu Godox A1 ma pozwolić fotografom mobilnym na wejście w świat strobingu. Urządzenie może służyć jako zewnętrzna lampa błyskowa i oświetlacz LED, a także ma pozwalać na wyzwalanie lamp reporterskich i studyjnych. Niestety podczas premiery były to jedyne szczegóły jakie ujawnił producent. Dziś zdradza już znacznie więcej informacji, w tym dostępność oraz cenę.

Wszechstronność zamknięta w kompaktowym wydaniu

Godox to znany chiński producent akcesoriów oświetleniowych, który ostatnimi czasy postanowił podbić także rynek fotografii mobilnej. Potwierdzeniem obranego kierunku jest zaprezentowany model Godox A1, który - jak podkreślają jego konstruktorzy - „jest pierwszą na świecie zewnętrzną lampą błyskową zaprojektowaną z myślą o smartfonach“.

Na pokładzie A1 znajdziemy trzy diody LED do światła ciągłego (1W) i jedną lampę do błysku (8W). Moc flasha będzie w stanie ustawić sami w zakresie od 1/16 do 1/1. Wybrane ustawienia zostaną wyświetlone na ekranie, który znalazł się na obudowie modelu A1. Wszelkie zmiany wprowadzimy za pomocą kołowego wybieraka z „set“ pośrodku i dwóch przycisków funkcyjnych lub intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Dodatkowo Godox A1 został wyposażony w transmiter 2.4GHz. Oznacza to, że urządzenie możemy wykorzystać jako zdalny wyzwalacz reporterskich lamp błyskowych, co otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości - nie tylko w fotografii mobilnej. Co więcej, dzięki A1 oraz dedykowanej aplikacji będziemy w stanie kontrolować system oświetleniowy Godox X.

Zdjęcia przykładowe

Godox A1 jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 70 dolarów. Jak na razie będzie kompatybilny ze smartfonami Apple (iPhone 6s lub nowszy), jednak jak zapewnia producent niebawem powinno pojawić się także wsparcie dla urządzeń z Androidem - aktualizacja dla Huawei i Samsunga ma być dostępna we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.shop.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1