Szybka wymiana filtrów? To możliwe dzięki Manfrotto Xume

Autor: Michał Chrzanowski

8 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Manfrotto zaprezentowała funkcjonalne adaptery Xume, dzięki którym zmiana nakręcanych filtrów potrwa zaledwie ułamek sekundy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu magnesów.

Manfrotto to znany i ceniony producent różnego rodzaju akcesoriów. Dziś firma zaprezentowała najnowsze rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim fotografom przyrody i krajobrazu, którzy podczas pracy wykorzystują filtry efektowe. Jednak, jak powszechnie wiadomo, ich wymiana wcale nie musi należeć do najprostszych zadań, gdyż gwinty często potrafią się zastać. Jednak z ciekawym rozwiązaniem, które ma temu zaradzić zaprezentowała firma Manfrotto.

Manfrotto Xume to system specjalnych adapterów, dzięki którym wymiana filtrów będzie prostsza niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą ultracienkich pierścieni magnesowych, które nakręcamy na przednią soczewkę obiektywu oraz gwint danego filtra. Jak zapewnia producent, magnesy są na tyle mocne, że filtry nie powinny przypadkowo odczepiać się w momencie wyjmowania sprzętu z torby. Niemniej jednak bez problemu zdejmiemy je mocniejszym pociągnięciem.

Adaptery Manfrotto Xume są już dostępne w sprzedaży w ośmiu rozmiarach: 49 mm, 52 mm, 58 mm, 62 mm; 67 mm, 72 mm, 77 mm and 82 mm. Ich cena waha się od 11 do 35 dolarów. Więcej informacji o systemie Xume dowiecie się na stronie www.manfrotto.us.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
3
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1
Powiązane artykuły