Szybka wymiana filtrów? To możliwe dzięki Manfrotto Xume

0
Michał Chrzanowski
8 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Manfrotto zaprezentowała funkcjonalne adaptery Xume, dzięki którym zmiana nakręcanych filtrów potrwa zaledwie ułamek sekundy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu magnesów.

Manfrotto to znany i ceniony producent różnego rodzaju akcesoriów. Dziś firma zaprezentowała najnowsze rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim fotografom przyrody i krajobrazu, którzy podczas pracy wykorzystują filtry efektowe. Jednak, jak powszechnie wiadomo, ich wymiana wcale nie musi należeć do najprostszych zadań, gdyż gwinty często potrafią się zastać. Jednak z ciekawym rozwiązaniem, które ma temu zaradzić zaprezentowała firma Manfrotto.

Manfrotto Xume to system specjalnych adapterów, dzięki którym wymiana filtrów będzie prostsza niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą ultracienkich pierścieni magnesowych, które nakręcamy na przednią soczewkę obiektywu oraz gwint danego filtra. Jak zapewnia producent, magnesy są na tyle mocne, że filtry nie powinny przypadkowo odczepiać się w momencie wyjmowania sprzętu z torby. Niemniej jednak bez problemu zdejmiemy je mocniejszym pociągnięciem.

Adaptery Manfrotto Xume są już dostępne w sprzedaży w ośmiu rozmiarach: 49 mm, 52 mm, 58 mm, 62 mm; 67 mm, 72 mm, 77 mm and 82 mm. Ich cena waha się od 11 do 35 dolarów. Więcej informacji o systemie Xume dowiecie się na stronie www.manfrotto.us.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły