Szybka wymiana filtrów? To możliwe dzięki Manfrotto Xume

0
Michał Chrzanowski
8 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Manfrotto zaprezentowała funkcjonalne adaptery Xume, dzięki którym zmiana nakręcanych filtrów potrwa zaledwie ułamek sekundy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu magnesów.

Manfrotto to znany i ceniony producent różnego rodzaju akcesoriów. Dziś firma zaprezentowała najnowsze rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim fotografom przyrody i krajobrazu, którzy podczas pracy wykorzystują filtry efektowe. Jednak, jak powszechnie wiadomo, ich wymiana wcale nie musi należeć do najprostszych zadań, gdyż gwinty często potrafią się zastać. Jednak z ciekawym rozwiązaniem, które ma temu zaradzić zaprezentowała firma Manfrotto.

Manfrotto Xume to system specjalnych adapterów, dzięki którym wymiana filtrów będzie prostsza niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą ultracienkich pierścieni magnesowych, które nakręcamy na przednią soczewkę obiektywu oraz gwint danego filtra. Jak zapewnia producent, magnesy są na tyle mocne, że filtry nie powinny przypadkowo odczepiać się w momencie wyjmowania sprzętu z torby. Niemniej jednak bez problemu zdejmiemy je mocniejszym pociągnięciem.

Adaptery Manfrotto Xume są już dostępne w sprzedaży w ośmiu rozmiarach: 49 mm, 52 mm, 58 mm, 62 mm; 67 mm, 72 mm, 77 mm and 82 mm. Ich cena waha się od 11 do 35 dolarów. Więcej informacji o systemie Xume dowiecie się na stronie www.manfrotto.us.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły