Szybka wymiana filtrów? To możliwe dzięki Manfrotto Xume

0
Michał Chrzanowski
8 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Manfrotto zaprezentowała funkcjonalne adaptery Xume, dzięki którym zmiana nakręcanych filtrów potrwa zaledwie ułamek sekundy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu magnesów.

Manfrotto to znany i ceniony producent różnego rodzaju akcesoriów. Dziś firma zaprezentowała najnowsze rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim fotografom przyrody i krajobrazu, którzy podczas pracy wykorzystują filtry efektowe. Jednak, jak powszechnie wiadomo, ich wymiana wcale nie musi należeć do najprostszych zadań, gdyż gwinty często potrafią się zastać. Jednak z ciekawym rozwiązaniem, które ma temu zaradzić zaprezentowała firma Manfrotto.

Manfrotto Xume to system specjalnych adapterów, dzięki którym wymiana filtrów będzie prostsza niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą ultracienkich pierścieni magnesowych, które nakręcamy na przednią soczewkę obiektywu oraz gwint danego filtra. Jak zapewnia producent, magnesy są na tyle mocne, że filtry nie powinny przypadkowo odczepiać się w momencie wyjmowania sprzętu z torby. Niemniej jednak bez problemu zdejmiemy je mocniejszym pociągnięciem.

Adaptery Manfrotto Xume są już dostępne w sprzedaży w ośmiu rozmiarach: 49 mm, 52 mm, 58 mm, 62 mm; 67 mm, 72 mm, 77 mm and 82 mm. Ich cena waha się od 11 do 35 dolarów. Więcej informacji o systemie Xume dowiecie się na stronie www.manfrotto.us.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
1
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły