Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Redrock Micro Retroflex-S - stylowy rig do aparatów Sony

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Redrock Micro, znany producent akcesoriów filmowych wprowadził do swojej oferty wyjątkowy rig, który pozwoli użytkownikom aparatów Sony poczuć się jak podczas filmowania klasycznymi kamerami Super-8. Ale jest też bardzo praktyczny.

Obecnie coraz bardziej zaciera się granica między aparatami a profesjonalnymi kamerami. Mimo to, wciąż bez odpowiedniego uchwytu filmowanie aparatami jest zwyczajnie niewygodne. Zwłaszcza gdy w planach mamy dłuższy materiał. Na rynku jest zatrzęsienie rigów i uchwytów we wszystkich możliwych konfiguracjach, wśród nich ciężko jednak znaleźć rozwiązania dedykowane osobom, które aparatów używają do filmowania chwil z życia codziennego.

Jednym z takich rozwiązań jest wyjątkowy, stylowy rig firmy Redrock Micro. Uchwyt Retroflex-S sprawi, że aparatem będziemy mogli filmować niczym klasyczną kamerą Super-8, oczywiście z zachowaniem wszystkich funkcji oferowanych przez aparat. Całość składa się z wyposażonej w wygodną muszlę oczną lupy powiększającej obraz wyświetlany na ekranie LCD, klatki na aparat i uchwytu z przyciskiem wyzwalającym rejestrację wideo. Miły dodatek, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewygodne umiejscowienie tego przycisku w niektórych aparatach Sony. Dodatkowo do klatki z aparatem możemy podpiąć dodatkowe akcesoria w postaci lampy led czy zewnętrznego mikrofonu, a także w całości ją zdemontować i używać z innymi, bardziej profesjonalnymi rigami.

Uchwyt Retroflex-S dostępny jest na razie w wersji do aparatów Sony NEX-3, A5000 i A5100, ale producent planuje wprowadzenie także modelu kompatybilnego z linią A6000, zwłaszcza że zaprezentowany niedawno model A6300 z pewnością będzie popularną pozycją wśród filmowców.

Rig dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie $545, co jest dosyć wygórowaną kwotą w porównaniu do cen aparatów, z którymi ma współpracować, ale czego się nie robi dla stylu. Więcej informacji znajdziecie pod adresem redrockmicro.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)