Redrock Micro Retroflex-S - stylowy rig do aparatów Sony

Redrock Micro Retroflex-S - stylowy rig do aparatów Sony
Redrock Micro, znany producent akcesoriów filmowych wprowadził do swojej oferty wyjątkowy rig, który pozwoli użytkownikom aparatów Sony poczuć się jak podczas filmowania klasycznymi kamerami Super-8. Ale jest też bardzo praktyczny.
Obecnie coraz bardziej zaciera się granica między aparatami a profesjonalnymi kamerami. Mimo to, wciąż bez odpowiedniego uchwytu filmowanie aparatami jest zwyczajnie niewygodne. Zwłaszcza gdy w planach mamy dłuższy materiał. Na rynku jest zatrzęsienie rigów i uchwytów we wszystkich możliwych konfiguracjach, wśród nich ciężko jednak znaleźć rozwiązania dedykowane osobom, które aparatów używają do filmowania chwil z życia codziennego.Jednym z takich rozwiązań jest wyjątkowy, stylowy rig firmy Redrock Micro. Uchwyt Retroflex-S sprawi, że aparatem będziemy mogli filmować niczym klasyczną kamerą Super-8, oczywiście z zachowaniem wszystkich funkcji oferowanych przez aparat. Całość składa się z wyposażonej w wygodną muszlę oczną lupy powiększającej obraz wyświetlany na ekranie LCD, klatki na aparat i uchwytu z przyciskiem wyzwalającym rejestrację wideo. Miły dodatek, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewygodne umiejscowienie tego przycisku w niektórych aparatach Sony. Dodatkowo do klatki z aparatem możemy podpiąć dodatkowe akcesoria w postaci lampy led czy zewnętrznego mikrofonu, a także w całości ją zdemontować i używać z innymi, bardziej profesjonalnymi rigami.

Uchwyt Retroflex-S dostępny jest na razie w wersji do aparatów Sony NEX-3, A5000 i A5100, ale producent planuje wprowadzenie także modelu kompatybilnego z linią A6000, zwłaszcza że zaprezentowany niedawno model A6300 z pewnością będzie popularną pozycją wśród filmowców.

Rig dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie $545, co jest dosyć wygórowaną kwotą w porównaniu do cen aparatów, z którymi ma współpracować, ale czego się nie robi dla stylu. Więcej informacji znajdziecie pod adresem redrockmicro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12