Redrock Micro Retroflex-S - stylowy rig do aparatów Sony

0
Maciej Luśtyk
10 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Redrock Micro, znany producent akcesoriów filmowych wprowadził do swojej oferty wyjątkowy rig, który pozwoli użytkownikom aparatów Sony poczuć się jak podczas filmowania klasycznymi kamerami Super-8. Ale jest też bardzo praktyczny.
Obecnie coraz bardziej zaciera się granica między aparatami a profesjonalnymi kamerami. Mimo to, wciąż bez odpowiedniego uchwytu filmowanie aparatami jest zwyczajnie niewygodne. Zwłaszcza gdy w planach mamy dłuższy materiał. Na rynku jest zatrzęsienie rigów i uchwytów we wszystkich możliwych konfiguracjach, wśród nich ciężko jednak znaleźć rozwiązania dedykowane osobom, które aparatów używają do filmowania chwil z życia codziennego.Jednym z takich rozwiązań jest wyjątkowy, stylowy rig firmy Redrock Micro. Uchwyt Retroflex-S sprawi, że aparatem będziemy mogli filmować niczym klasyczną kamerą Super-8, oczywiście z zachowaniem wszystkich funkcji oferowanych przez aparat. Całość składa się z wyposażonej w wygodną muszlę oczną lupy powiększającej obraz wyświetlany na ekranie LCD, klatki na aparat i uchwytu z przyciskiem wyzwalającym rejestrację wideo. Miły dodatek, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewygodne umiejscowienie tego przycisku w niektórych aparatach Sony. Dodatkowo do klatki z aparatem możemy podpiąć dodatkowe akcesoria w postaci lampy led czy zewnętrznego mikrofonu, a także w całości ją zdemontować i używać z innymi, bardziej profesjonalnymi rigami.

Uchwyt Retroflex-S dostępny jest na razie w wersji do aparatów Sony NEX-3, A5000 i A5100, ale producent planuje wprowadzenie także modelu kompatybilnego z linią A6000, zwłaszcza że zaprezentowany niedawno model A6300 z pewnością będzie popularną pozycją wśród filmowców.

Rig dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie $545, co jest dosyć wygórowaną kwotą w porównaniu do cen aparatów, z którymi ma współpracować, ale czego się nie robi dla stylu. Więcej informacji znajdziecie pod adresem redrockmicro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
5
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)