Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Triaxez - niecodzienny rig do fotografii lotniczej

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Jim Winters z kolektywu Nikon Miami postanowił stworzyć narzędzie będące wszystkim czego potrzeba fotografom lotniczym. Zobaczcie specjalny rig jego konstrukcji.

Obecnie, gdy filmowanie lustrzankami stało się bardzo popularne, a na rynku z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej akcesoriów, zdążyliśmy się już oswoić z widokiem różnych, czasem dziwnie wyglądających rigów. Rzadko jednak mamy do czynienia z tak kompletną konstrukcją, jak w przypadku rigu Jima Wintersa z kolektywu Nikon Miami. Jego autor, mając dosyć bólu pleców i ramion po wielogodzinnym fotografowaniu samolotów, stworzył urządzenie będące ostatecznym rozwiązaniem dla fotografów lotniczych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Rig nazwany Triaxez w całości został wykonany z aluminium, dzięki czemu pozostaje lekki mimo pokaźnych rozmiarów. W uchwytach wbudowano kontrolery sterujące migawką i systemem ostrzenia, a mocowanie obiektywu umożliwia regulację położenia aparatu. Za przeciwwagę służą koła ułatwiające transport oraz 12-woltowy akumulator, który służy jako źródło zasilania aparatu. Dodatkowo akumulator posiada złącze USB, pozwalające na zasilanie zewnętrznych akcesoriów.

Na razie powstał tylko jeden egzemplarz rigu Triaxez, jednak nie jest wykluczone, że pod wpływem pozytywnego odzewu, Jim Winters nie postanowi upowszechnić swojego wynalazku. W końcu w pracy fotografa liczą się efekty, a nie wygląd.

Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu akcesorium, koniecznie odwiedźcie stronę nikonmiami.blogspot.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)