Triaxez - niecodzienny rig do fotografii lotniczej

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Jim Winters z kolektywu Nikon Miami postanowił stworzyć narzędzie będące wszystkim czego potrzeba fotografom lotniczym. Zobaczcie specjalny rig jego konstrukcji.

Obecnie, gdy filmowanie lustrzankami stało się bardzo popularne, a na rynku z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej akcesoriów, zdążyliśmy się już oswoić z widokiem różnych, czasem dziwnie wyglądających rigów. Rzadko jednak mamy do czynienia z tak kompletną konstrukcją, jak w przypadku rigu Jima Wintersa z kolektywu Nikon Miami. Jego autor, mając dosyć bólu pleców i ramion po wielogodzinnym fotografowaniu samolotów, stworzył urządzenie będące ostatecznym rozwiązaniem dla fotografów lotniczych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Rig nazwany Triaxez w całości został wykonany z aluminium, dzięki czemu pozostaje lekki mimo pokaźnych rozmiarów. W uchwytach wbudowano kontrolery sterujące migawką i systemem ostrzenia, a mocowanie obiektywu umożliwia regulację położenia aparatu. Za przeciwwagę służą koła ułatwiające transport oraz 12-woltowy akumulator, który służy jako źródło zasilania aparatu. Dodatkowo akumulator posiada złącze USB, pozwalające na zasilanie zewnętrznych akcesoriów.

Na razie powstał tylko jeden egzemplarz rigu Triaxez, jednak nie jest wykluczone, że pod wpływem pozytywnego odzewu, Jim Winters nie postanowi upowszechnić swojego wynalazku. W końcu w pracy fotografa liczą się efekty, a nie wygląd.

Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu akcesorium, koniecznie odwiedźcie stronę nikonmiami.blogspot.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
8
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)