Edelkrone QuickRelease ONE - koniec problemu ze zmianą stopek

Autor: Maciej Luśtyk

27 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Mówią, że geniusz tkwi w prostocie. Znany producent akcesoriów skierowanych do osób filmujących lustrzankami zaprezentował urządzenie Edelkrone QuickRelease ONE, będące uniwersalnym adapterem, który pozwala na błyskawiczne przepinanie aparatu między różnymi rodzajami stopek.

Nowe rozwiązanie firmy Edelkrone szczególnie docenią filmowcy, którzy w swojej pracy muszą często przepinać aparat między różnymi rodzajami rigów, wysięgników i statywów. W chaosie panującym na planie produkcji filmowej łatwo pogubić stopki podczas wymiany, a cały proces zajmuje zbędny czas. Problem ten rozwiązuje nowe akcesorium QuickRelease ONE, które bazując na prostym założeniu pozwala w wygodny sposób przepinać aparat między różnymi rodzajami stopek wyposażonych w śrubę 1/4-20.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aby szybko zmienić mocowanie, wystarczy tylko nałożyć aparat z podpiętym adapterem Elekrone na pożądany statyw i zacisnąć zacisk. Odpięcie jest również tak samo proste. Akcesorium pozwala na udźwig sprzętu do 3,5 kg. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu osobom filmującym lustrzankami, którym pomoże usystematyzować pracę. Niestety za wygodę będziemy musieli sporo zapłacić. Edelkrone QuickRelease ONE kosztuje bowiem aż 140 dolarów.

Więcej szczegółów i możliwość zamówienia adaptera znajdziecie na stronie edelkrone.com. Wysyłka rusza w przeciągu tygodnia.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)