Edelkrone QuickRelease ONE - koniec problemu ze zmianą stopek

Autor: Maciej Luśtyk

27 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Mówią, że geniusz tkwi w prostocie. Znany producent akcesoriów skierowanych do osób filmujących lustrzankami zaprezentował urządzenie Edelkrone QuickRelease ONE, będące uniwersalnym adapterem, który pozwala na błyskawiczne przepinanie aparatu między różnymi rodzajami stopek.

Nowe rozwiązanie firmy Edelkrone szczególnie docenią filmowcy, którzy w swojej pracy muszą często przepinać aparat między różnymi rodzajami rigów, wysięgników i statywów. W chaosie panującym na planie produkcji filmowej łatwo pogubić stopki podczas wymiany, a cały proces zajmuje zbędny czas. Problem ten rozwiązuje nowe akcesorium QuickRelease ONE, które bazując na prostym założeniu pozwala w wygodny sposób przepinać aparat między różnymi rodzajami stopek wyposażonych w śrubę 1/4-20.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aby szybko zmienić mocowanie, wystarczy tylko nałożyć aparat z podpiętym adapterem Elekrone na pożądany statyw i zacisnąć zacisk. Odpięcie jest również tak samo proste. Akcesorium pozwala na udźwig sprzętu do 3,5 kg. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu osobom filmującym lustrzankami, którym pomoże usystematyzować pracę. Niestety za wygodę będziemy musieli sporo zapłacić. Edelkrone QuickRelease ONE kosztuje bowiem aż 140 dolarów.

Więcej szczegółów i możliwość zamówienia adaptera znajdziecie na stronie edelkrone.com. Wysyłka rusza w przeciągu tygodnia.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
To najlżejsze rozwiązanie tego typu na rynku. Manfrotto wprowadza do oferty Element MII Video, ultralekki i kompaktowy monopod do filmowania.
6
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Kiedyś amatorzy adaptowali na ciemnie łazienki lub piwnice. Teraz zrobią ją nawet w sypialni. Ilford Pop-up Darkroom to rozkładana ciemnia fotograficzna dla...
7
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Dwie nowe lampy dla twórców foto i wideo prezentuje Profoto. B10Xi B10X Plus to lekkie głowice błyskowe z wydajnym światłem ciągłym, w naprawdę kompaktowej odsłonie.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)