Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowe slidery i wizjery w ofercie Genesis

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Next 77, dystrybutor marki Genesis poinformował o rozszerzeniu oferty akcesoriów fotograficznych o nowe produkty. Do sprzedaży trafią między innymi nowe wizjery CineView Pro do aparatów Panasonic GH3, GH4 i kamer Blackmagic oraz slidery B-Slide II o długościach 60 i 120 cm.

Nowe slidery Genesis B-Slide II przypadną do gustu szczególnie osobom filmującym za pomocą lustrzanek, ale udźwigną także niewielkie kamery wideo. Seria B-Slide II to druga ganeracja popularnego slidera, którego możemy zakupić w wersji z prowadnicą o długości 60, bądź 120 cm. Pozwoli on na wygodną pracę ze sprzętem o wadze do 4,5 kg. W konstrukcji pojawiło się kilka nowych elementów, które zwiększają komfort pracy. Między innymi są to 4 odporne na kurz i zabrudzenia teflonowe rolki, dzięki którym ruch jest płynny, cichy i pozbawiony drgań.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Dwie z rolek posiadają regulację umożliwiającą zmianę pozycji w obu osiach, co umożliwi swobodne dopasowanie ślizgu platformy do własnych potrzeb. Ponadto otrzymujemy mocowanie w standardzie Arca-Swiss, dzięki któremu łatwo zamocujemy głowicę statywu. Dodatkowo na obu krańcach prowadnicy znajdziemy bloczki do odważników, które umożliwią zamocowanie stałego obciążenia, ułatwiającego wyregulowanie prędkości ślizgu.

W ofercie firmy pojawiły się także wizjery Genesis CineView LCD Vievfinder Pro w wersjach do aparatów Panasonic GH3, GH4 oraz kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera. Dzięki muszli ocznej i powiększeniu 2,5 x, obraz staje się dużo większy i wyraźniejszy, co umożliwia pełną kontrolę nad kadrem, głębią ostrości i ekspozycją.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Wizjer mocowany jest do urządzenia za pomocą płytki statywowej z uniwersalnym gwintem 1/4 cala.
Dzięki magnetycznemu klipsowi, wizjer można w bardzo prosty sposób zdemontować, bez konieczności
odkręcania płytki. Można go również otworzyć, aby uzyskać bezpośrednio pogląd wyświetlacza. W takiej konfiguracji część obudowy wizjera tworzy osłonę przeciwsłoneczną.

Nowością w ofercie jest także przewód HDMI/microHDMI, który uzupełnia katalog produktów producenta o brakujące rozmiary wtyczek. Mniejsza gabarytowo końcówka micro HDMI nie wypływa na jakość i możliwość przesyłania sygnału. Z powodzeniem może być wykorzystywana do transmisji obrazu z urządzeń mobilnych.

Więcej informacji o nowych produktach Genesis znajdziecie na stronie genesisgear.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
1
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)