Nowe slidery i wizjery w ofercie Genesis

Autor: Maciej Luśtyk

19 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Next 77, dystrybutor marki Genesis poinformował o rozszerzeniu oferty akcesoriów fotograficznych o nowe produkty. Do sprzedaży trafią między innymi nowe wizjery CineView Pro do aparatów Panasonic GH3, GH4 i kamer Blackmagic oraz slidery B-Slide II o długościach 60 i 120 cm.

Nowe slidery Genesis B-Slide II przypadną do gustu szczególnie osobom filmującym za pomocą lustrzanek, ale udźwigną także niewielkie kamery wideo. Seria B-Slide II to druga ganeracja popularnego slidera, którego możemy zakupić w wersji z prowadnicą o długości 60, bądź 120 cm. Pozwoli on na wygodną pracę ze sprzętem o wadze do 4,5 kg. W konstrukcji pojawiło się kilka nowych elementów, które zwiększają komfort pracy. Między innymi są to 4 odporne na kurz i zabrudzenia teflonowe rolki, dzięki którym ruch jest płynny, cichy i pozbawiony drgań.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Dwie z rolek posiadają regulację umożliwiającą zmianę pozycji w obu osiach, co umożliwi swobodne dopasowanie ślizgu platformy do własnych potrzeb. Ponadto otrzymujemy mocowanie w standardzie Arca-Swiss, dzięki któremu łatwo zamocujemy głowicę statywu. Dodatkowo na obu krańcach prowadnicy znajdziemy bloczki do odważników, które umożliwią zamocowanie stałego obciążenia, ułatwiającego wyregulowanie prędkości ślizgu.

W ofercie firmy pojawiły się także wizjery Genesis CineView LCD Vievfinder Pro w wersjach do aparatów Panasonic GH3, GH4 oraz kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera. Dzięki muszli ocznej i powiększeniu 2,5 x, obraz staje się dużo większy i wyraźniejszy, co umożliwia pełną kontrolę nad kadrem, głębią ostrości i ekspozycją.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Wizjer mocowany jest do urządzenia za pomocą płytki statywowej z uniwersalnym gwintem 1/4 cala.
Dzięki magnetycznemu klipsowi, wizjer można w bardzo prosty sposób zdemontować, bez konieczności
odkręcania płytki. Można go również otworzyć, aby uzyskać bezpośrednio pogląd wyświetlacza. W takiej konfiguracji część obudowy wizjera tworzy osłonę przeciwsłoneczną.

Nowością w ofercie jest także przewód HDMI/microHDMI, który uzupełnia katalog produktów producenta o brakujące rozmiary wtyczek. Mniejsza gabarytowo końcówka micro HDMI nie wypływa na jakość i możliwość przesyłania sygnału. Z powodzeniem może być wykorzystywana do transmisji obrazu z urządzeń mobilnych.

Więcej informacji o nowych produktach Genesis znajdziecie na stronie genesisgear.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)