9 Polaków w finale konkursu Urban Photo Awards 2021

Włoski konkurs fotografii ulicznej z roku na rok staje się bardziej rozpoznawalny i prezentuje coraz ciekawsze zdjęcia. Tym razem o główną nagrodę walczy aż 9 rodzimych fotografów. Mamy też finalistkę w kategorii reportażowej.

Autor: Maciej Luśtyk

3 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

12. edycja konkursu Urban Photo Awards, który stawia sobie za cel prezentację fotografii ulicznej we wszystkich jej odmianach i barwach, właśnie weszła w fazę finałową. Oficjalne wyniki jak zwykle poznamy dopiero podczas festiwalu fotograficznego Trieste Photo Days, ale już teraz możemy cieszyć nasze oczy pracami kilkudziesięciu finalistów, którzy walczą o nagrodę główną. A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć.

Polacy walczą o nagrodę główną

Miło nam poinformować, że w galeriach finałowych 7 konkursowych kategorii konkursu Urban 2021 znalazło się aż 9 Polaków, który powalczą o nagrodę główną w postaci 1500 euro, aparatu Fujifilm X100V, statywu Manfrotto Befree Advanced Carbon i 6-miesięcznego stypendium na naukę w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Do tego szereg voucherów, pomniejsze akcesoria (m.in. paski Stroppa) i zaproszenie na galę finałową dla laureatów kategorii i wyróżnień. No i oczywiście prezentacja prac na wystawie festiwalowej oraz w albumie podsumowującym konkurs.

Urban Photo Awards 2021 - zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Polscy fotografowie zakwalifikowani do finału to: Anna Biret (kat. Streets i Projects), Marzena Hans (kat. Streets i People), „Szymek” (kat. Streets), Waldemar Ostrowski (kat. Streets i People), Magda Chudzik (kat. Spaces), Andrzej Dragan (kat. Spaces), Marcin Giba (kat. Spaces), Dominika Koszowska (kat. Spaces), Daniel Wichiciel (kat. Creative).

Anna Biret, „Color of Emotions” - cykl nominowany w kat. Projects & Portfolios

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Głównego zwycięzcę poznamy we wrześniu

Wszystkim fotografom gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale, które odbędzie się 29 września 2021 roku podczas inauguracji festiwalu Trieste Photo Days. Wydarzenie będzie transmitowane online i weźmie w nim udział także Bruce Gilden - przewodniczący Jury i gość specjalny tegorocznej edycji festiwalu.

Więcej informacji o konkursie i wszystkie zdjęcia finałowe znajdziecie na stronie urbanphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w kategorii reklamowej
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w...
Poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu PX3 Prix de la Photographie, Paris. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazło się kilkunastu Polaków, z czego jeden wygrał główną...
32
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Powiązane artykuły