9 Polaków w finale konkursu Urban Photo Awards 2021

Włoski konkurs fotografii ulicznej z roku na rok staje się bardziej rozpoznawalny i prezentuje coraz ciekawsze zdjęcia. Tym razem o główną nagrodę walczy aż 9 rodzimych fotografów. Mamy też finalistkę w kategorii reportażowej.

Autor: Maciej Luśtyk

3 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

12. edycja konkursu Urban Photo Awards, który stawia sobie za cel prezentację fotografii ulicznej we wszystkich jej odmianach i barwach, właśnie weszła w fazę finałową. Oficjalne wyniki jak zwykle poznamy dopiero podczas festiwalu fotograficznego Trieste Photo Days, ale już teraz możemy cieszyć nasze oczy pracami kilkudziesięciu finalistów, którzy walczą o nagrodę główną. A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć.

Polacy walczą o nagrodę główną

Miło nam poinformować, że w galeriach finałowych 7 konkursowych kategorii konkursu Urban 2021 znalazło się aż 9 Polaków, który powalczą o nagrodę główną w postaci 1500 euro, aparatu Fujifilm X100V, statywu Manfrotto Befree Advanced Carbon i 6-miesięcznego stypendium na naukę w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Do tego szereg voucherów, pomniejsze akcesoria (m.in. paski Stroppa) i zaproszenie na galę finałową dla laureatów kategorii i wyróżnień. No i oczywiście prezentacja prac na wystawie festiwalowej oraz w albumie podsumowującym konkurs.

Urban Photo Awards 2021 - zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Polscy fotografowie zakwalifikowani do finału to: Anna Biret (kat. Streets i Projects), Marzena Hans (kat. Streets i People), „Szymek” (kat. Streets), Waldemar Ostrowski (kat. Streets i People), Magda Chudzik (kat. Spaces), Andrzej Dragan (kat. Spaces), Marcin Giba (kat. Spaces), Dominika Koszowska (kat. Spaces), Daniel Wichiciel (kat. Creative).

Anna Biret, „Color of Emotions” - cykl nominowany w kat. Projects & Portfolios

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Głównego zwycięzcę poznamy we wrześniu

Wszystkim fotografom gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale, które odbędzie się 29 września 2021 roku podczas inauguracji festiwalu Trieste Photo Days. Wydarzenie będzie transmitowane online i weźmie w nim udział także Bruce Gilden - przewodniczący Jury i gość specjalny tegorocznej edycji festiwalu.

Więcej informacji o konkursie i wszystkie zdjęcia finałowe znajdziecie na stronie urbanphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Za nami gala finałowa konkursu SWPA 2024. Główną nagrodę otrzymała Juliette Pavy, której projekt dokumentalny bada skutki kampanii przymusowej sterylizacji grenlandzkich kobiet w XX...
18
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy laureatów największego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku główną nagrodę zdobył Mohammed Salem za przejmujące zdjęcie dokumentujące konflikt w Strefie...
30
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)