Czwórka Polaków wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2020. Zobacz najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji

Urban Photo Awards już od 11 lat nagradza najciekawsze zdjęcia o szeroko pojętej tematyce reportażowej. W tym roku wśród zwycięzców znaleźli się Grzegorz Wójcik, Szymon Lewiński, Marzena Hans i Piotr Trybalski.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami 11., rekordowa edycja konkursu Urbana Photo Awards, do którego zgłoszono łącznie ponad 10 tys. zdjęć, 390 projektów dokumentalnych i 160 książek fotograficznych. Konkursu, który niegdyś nakierowany był bardziej na fotografię uliczną i miejską, a dziś wydaje się prezentować znacznie szersze spektrum zainteresowań fotograficznych. Wobec tego i dużej konkurencji tym bardziej cieszy sukces, jaki w ostatniej odsłonie odnieśli nasi rodacy.

Piotr Trybalski, Marzena Hans, Szymon Lewiński i Grzegorz Wójcik na podium

Spośród 9 Polaków, którzy zakwalifikowali się do rundy finałowej, do grona zwycięzców przedostało się aż czterech fotografów: Piotr Trybalski (nagroda w sekcji pojedynczej), Marzena Hans (nagroda w sekcji pojedynczej) Szymon Lewiński (nagroda w sekcji pojedynczej) oraz Grzegorz Wójcik, którego photobook „Touch of Woodstock. PL” został wybrany jedną z trzech najlepszych książek fotograficznych tegorocznej edycji. Fakt ten cieszy tym bardziej, że kategoria poświęcona publikacjom pojawiła się w tym roku w konkursie po raz pierwszy. Cieszymy się także, że w tym gronie znalazł się projekt Toby’ego Bindera, który mieliśmy już okazję prezentować na naszych łamach. Nagrodzone zdjęcia znajdziecie w poniższych galeriach.

Nagrodzone zdjęcia pojedyczne i książki

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

Trójka Polaków już teraz ma powody do radości, ale autorzy powalczą jeszcze o nagrody Overall Winner i Best Author, a także główne wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych. Szczegółowe wyniki poznamy bowiem dopiero podczas gali finałowej, która odbędzie 24 października 2020 roku, w ramach włoskiego festiwalu Trieste Photo Days.

Nagrodzone cykle

Zobacz wszystkie zdjęcia (47)

Główną nagrodą w konkursie jest voucher na sprzęt o wartości 1500 euro oraz 6-miesięczne stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Oprócz tego, laureaci poszczególnych kategorii otrzymają pomniejsze vouchery i akcesoria ufundowane przez marki Stroppa i Think Tank. Zwycięskie prace będą także pokazywane na wystawach pokonkursowych i zostaną opublikowane w książce podsumowującej tegoroczną edycję konkursu.

Czy Polacy mają szansę na główny laur? Przekonajcie się oglądając powyższe galerie finałowe.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie urbanphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Grand Press Photo 2023 rozstrzygnięte - oto najlepsze polskie fotografie reportażowe roku
Grand Press Photo 2023 rozstrzygnięte - oto najlepsze polskie fotografie reportażowe roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2023. W tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej kolejny raz zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie...
8
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2023 przyznane
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2023 przyznane
Tegoroczne fotograficzne Pulitzery trafiają do zespołu agencji Associated Press i Christiny House z Los Angeles Times. Zobaczcie najważniejsze fotografie prasowe...
9
World Press Photo 2023 rozstrzygnięte - zobaczcie zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2023 rozstrzygnięte - zobaczcie zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy zwycięzców największego konkursu fotografii prasowej na świecie. Zdjęciem roku wybrana została głośna fotografia Evgeniya Maloletki, ukazująca koszmar wojny...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)