Czwórka Polaków wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2020. Zobacz najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji

Urban Photo Awards już od 11 lat nagradza najciekawsze zdjęcia o szeroko pojętej tematyce reportażowej. W tym roku wśród zwycięzców znaleźli się Grzegorz Wójcik, Szymon Lewiński, Marzena Hans i Piotr Trybalski.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami 11., rekordowa edycja konkursu Urbana Photo Awards, do którego zgłoszono łącznie ponad 10 tys. zdjęć, 390 projektów dokumentalnych i 160 książek fotograficznych. Konkursu, który niegdyś nakierowany był bardziej na fotografię uliczną i miejską, a dziś wydaje się prezentować znacznie szersze spektrum zainteresowań fotograficznych. Wobec tego i dużej konkurencji tym bardziej cieszy sukces, jaki w ostatniej odsłonie odnieśli nasi rodacy.

Piotr Trybalski, Marzena Hans, Szymon Lewiński i Grzegorz Wójcik na podium

Spośród 9 Polaków, którzy zakwalifikowali się do rundy finałowej, do grona zwycięzców przedostało się aż czterech fotografów: Piotr Trybalski (nagroda w sekcji pojedynczej), Marzena Hans (nagroda w sekcji pojedynczej) Szymon Lewiński (nagroda w sekcji pojedynczej) oraz Grzegorz Wójcik, którego photobook „Touch of Woodstock. PL” został wybrany jedną z trzech najlepszych książek fotograficznych tegorocznej edycji. Fakt ten cieszy tym bardziej, że kategoria poświęcona publikacjom pojawiła się w tym roku w konkursie po raz pierwszy. Cieszymy się także, że w tym gronie znalazł się projekt Toby’ego Bindera, który mieliśmy już okazję prezentować na naszych łamach. Nagrodzone zdjęcia znajdziecie w poniższych galeriach.

Nagrodzone zdjęcia pojedyczne i książki

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

Trójka Polaków już teraz ma powody do radości, ale autorzy powalczą jeszcze o nagrody Overall Winner i Best Author, a także główne wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych. Szczegółowe wyniki poznamy bowiem dopiero podczas gali finałowej, która odbędzie 24 października 2020 roku, w ramach włoskiego festiwalu Trieste Photo Days.

Nagrodzone cykle

Zobacz wszystkie zdjęcia (47)

Główną nagrodą w konkursie jest voucher na sprzęt o wartości 1500 euro oraz 6-miesięczne stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Oprócz tego, laureaci poszczególnych kategorii otrzymają pomniejsze vouchery i akcesoria ufundowane przez marki Stroppa i Think Tank. Zwycięskie prace będą także pokazywane na wystawach pokonkursowych i zostaną opublikowane w książce podsumowującej tegoroczną edycję konkursu.

Czy Polacy mają szansę na główny laur? Przekonajcie się oglądając powyższe galerie finałowe.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie urbanphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)