Czwórka Polaków wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2020. Zobacz najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji

Urban Photo Awards już od 11 lat nagradza najciekawsze zdjęcia o szeroko pojętej tematyce reportażowej. W tym roku wśród zwycięzców znaleźli się Grzegorz Wójcik, Szymon Lewiński, Marzena Hans i Piotr Trybalski.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami 11., rekordowa edycja konkursu Urbana Photo Awards, do którego zgłoszono łącznie ponad 10 tys. zdjęć, 390 projektów dokumentalnych i 160 książek fotograficznych. Konkursu, który niegdyś nakierowany był bardziej na fotografię uliczną i miejską, a dziś wydaje się prezentować znacznie szersze spektrum zainteresowań fotograficznych. Wobec tego i dużej konkurencji tym bardziej cieszy sukces, jaki w ostatniej odsłonie odnieśli nasi rodacy.

Piotr Trybalski, Marzena Hans, Szymon Lewiński i Grzegorz Wójcik na podium

Spośród 9 Polaków, którzy zakwalifikowali się do rundy finałowej, do grona zwycięzców przedostało się aż czterech fotografów: Piotr Trybalski (nagroda w sekcji pojedynczej), Marzena Hans (nagroda w sekcji pojedynczej) Szymon Lewiński (nagroda w sekcji pojedynczej) oraz Grzegorz Wójcik, którego photobook „Touch of Woodstock. PL” został wybrany jedną z trzech najlepszych książek fotograficznych tegorocznej edycji. Fakt ten cieszy tym bardziej, że kategoria poświęcona publikacjom pojawiła się w tym roku w konkursie po raz pierwszy. Cieszymy się także, że w tym gronie znalazł się projekt Toby’ego Bindera, który mieliśmy już okazję prezentować na naszych łamach. Nagrodzone zdjęcia znajdziecie w poniższych galeriach.

Nagrodzone zdjęcia pojedyczne i książki

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)

Trójka Polaków już teraz ma powody do radości, ale autorzy powalczą jeszcze o nagrody Overall Winner i Best Author, a także główne wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych. Szczegółowe wyniki poznamy bowiem dopiero podczas gali finałowej, która odbędzie 24 października 2020 roku, w ramach włoskiego festiwalu Trieste Photo Days.

Nagrodzone cykle

Zobacz wszystkie zdjęcia (47)

Główną nagrodą w konkursie jest voucher na sprzęt o wartości 1500 euro oraz 6-miesięczne stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Oprócz tego, laureaci poszczególnych kategorii otrzymają pomniejsze vouchery i akcesoria ufundowane przez marki Stroppa i Think Tank. Zwycięskie prace będą także pokazywane na wystawach pokonkursowych i zostaną opublikowane w książce podsumowującej tegoroczną edycję konkursu.

Czy Polacy mają szansę na główny laur? Przekonajcie się oglądając powyższe galerie finałowe.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie urbanphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w kategorii reklamowej
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w...
Poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu PX3 Prix de la Photographie, Paris. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazło się kilkunastu Polaków, z czego jeden wygrał główną...
21
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)