Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021

Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których prace zobaczymy na czerwcowych wystawach.

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

„Tegoroczny poziom był wyrównany i Jury przede wszystkim starało się przygotować spójny, ale różnorodny wybór, który jak najlepiej będzie odzwierciedlał aktualne problemy. Wybrane w procesie selekcji projekty, pomimo swojej różnorodności, w wyrazisty sposób nawiązują do problemów i wyzwań współczesności” - komentują ogranizatorzy. „W tym roku, co nie jest zaskakujące, pojawiło się wiele projektów związanych z doświadczeniami pandemii. Natomiast niespodzianką było to, że szczególnie dużo zgłoszeń, w porównaniu do poprzednich lat, pochodziło spoza Europy, co nas bardzo cieszy.”

Projekty wybrane przez Jury poruszają ważne społeczno-polityczne i ekologiczne kwestie, jakie pojawiły się w 2020 roku. Większość z tych prac stanowi nie tylko same narracje wizualne czy ilustracje, ale jest raczej formą zaangażowania, komentarzem, czy obserwacją uczestniczącą.

Open Call Fotofestiwal 2021 - projekty fotograficzne finalistów

Spośród 1029 projektów (rekord!) międzynarodowe jury wybrało prace sześciorga artystów i artystek, których projekty będziemy mogli oglądać na wystawach podczas Fotofestiwalu w 2021 roku.

Federico Estol “Shine Heroes” | Urugwaj

instagram.com/federicoestol

Colin Delfosse “Embodying Kinshasa” | Belgia

instagram.com/colindelfosse

Sima Choubdarzadeh “My Name is Fear” | Iran

instagram.com/simachoubdarzadeh

Irmina Walczak “Oasis: in Our Quarantine Yard” | Polska

instagram.com/irminawalczak

Rafael Heygster i Helena Manhartsberger “Corona Rhapsody” | Niemcy

instagram.com/rafahey | instagram.com/helena_manhartsberger

Robin Hinsch “Wahala” | Niemcy

instagram.com/robinhinsch

Fotofestiwal 2021 - kiedy i gdzie?

Tegoroczna edycja Fotofestiwalu planowo odbyć ma się w dniach 10-27 czerwca 2021 roku. Na tę chwilę organizatorzy nie zdradzają jeszcze szczegółów na temat nadchodzącego wydarzenia.

Więcej informacji już wkrótce na fotofestiwal.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
6
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)