Wildlife Photographer of the Year 2020 - zobaczcie wyróżnione prace

Tegoroczna odsłona prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej WPOTY powoli dobiega końca. Zobaczcie zdjęcia, które w tym roku otrzymały specjalne wyróżnienia.

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) w Londynie konkurs Wildllife Photographer of the Year, który odbywa się już po raz 56, w tym roku przyciągnął ponad 49 tys. zgłoszeń, nadesłanych przez zawodowców i amatorów z 86 krajów świata. Zdjęcia, jak co roku, rywalizowały w 16 kategoriach sekcji profesjonalnej i 3 kategoriach wiekowych, kierowanej do młodych fotografów sekcji Young Competition.

Oficjalne wyniki konkursu poznamy dopiero w październiku, ale organizatorzy już teraz prezentują selekcję zdjęć, które otrzymały specjalne wyróżnienia i które mają zaostrzyć nasz apetyt na danie główne, czyli finałową galerię 100 najlepszych zdjęć przyrodniczych ostatniego roku, które przez następny rok będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w londyńskim MHN oraz wystawach objazdowych.

WPOTY 2020 - galeria wyróżnionych zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Wiele z moich ulubionych zdjęć tegorocznej edycji, to właśnie fotografie, które znalazły się w gronie wyróżnionych. W tym roku uwagę zwraca przede wszystkim różnorodność podejmowanych tematów i styli - wśród zwycięzców znaleźli się przedstawiciele aż 25 różnych narodowości. Szczególnie odznaczają się jednak prace młodych fotografów, tworzących nową generację pasjonatów przyrody - mówi przewodnicząca jury, Roz Kidman Cox.

Oficjalne wyniki już w październiku. Wystawę 100 najlepszych prac będzie można oglądać aż do czerwca 2021

Zwycięzców głównych kategorii i zdobywcę tytułu Fotografa Roku poznamy 16 października, podczas gali finałowej, która po raz pierwszy będzie transmitowana online, dzięki czemu będą mogli uczestniczyć w niej widzowie z całego świata.

Wystawa pokonkursowa rusza z kolei zaraz po gali i potrwa do 6 czerwca 2021 roku. Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 11:00-17:00. Bilety w cenach 9,95 - 16,50 funtów.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie nhm.ac.uk.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
"Postrzyżyny" w nowej odsłonie. Michał Solarski i Tomasz Liboska wydają książkę fotograficzną zwieńczającą głośny projekt, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję oglądać w 2014 roku. Wesprzyj...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)