Wildlife Photographer of the Year 2020 - zobaczcie wyróżnione prace

Tegoroczna odsłona prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej WPOTY powoli dobiega końca. Zobaczcie zdjęcia, które w tym roku otrzymały specjalne wyróżnienia.

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) w Londynie konkurs Wildllife Photographer of the Year, który odbywa się już po raz 56, w tym roku przyciągnął ponad 49 tys. zgłoszeń, nadesłanych przez zawodowców i amatorów z 86 krajów świata. Zdjęcia, jak co roku, rywalizowały w 16 kategoriach sekcji profesjonalnej i 3 kategoriach wiekowych, kierowanej do młodych fotografów sekcji Young Competition.

Oficjalne wyniki konkursu poznamy dopiero w październiku, ale organizatorzy już teraz prezentują selekcję zdjęć, które otrzymały specjalne wyróżnienia i które mają zaostrzyć nasz apetyt na danie główne, czyli finałową galerię 100 najlepszych zdjęć przyrodniczych ostatniego roku, które przez następny rok będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w londyńskim MHN oraz wystawach objazdowych.

WPOTY 2020 - galeria wyróżnionych zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Wiele z moich ulubionych zdjęć tegorocznej edycji, to właśnie fotografie, które znalazły się w gronie wyróżnionych. W tym roku uwagę zwraca przede wszystkim różnorodność podejmowanych tematów i styli - wśród zwycięzców znaleźli się przedstawiciele aż 25 różnych narodowości. Szczególnie odznaczają się jednak prace młodych fotografów, tworzących nową generację pasjonatów przyrody - mówi przewodnicząca jury, Roz Kidman Cox.

Oficjalne wyniki już w październiku. Wystawę 100 najlepszych prac będzie można oglądać aż do czerwca 2021

Zwycięzców głównych kategorii i zdobywcę tytułu Fotografa Roku poznamy 16 października, podczas gali finałowej, która po raz pierwszy będzie transmitowana online, dzięki czemu będą mogli uczestniczyć w niej widzowie z całego świata.

Wystawa pokonkursowa rusza z kolei zaraz po gali i potrwa do 6 czerwca 2021 roku. Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 11:00-17:00. Bilety w cenach 9,95 - 16,50 funtów.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie nhm.ac.uk.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii podróżniczej na świecie. Zobaczcie prace tegorocznych zwycięzców, wśród których znaleźli się także Polacy.
19
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
Wojtek Ryziński to fotograf mieszkający w Irlandii, a urodzony w Gliwicach. Pasjonat fotografii ulicznej oraz dokumentalnej, uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.
21
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Barbara Szydłowska została laureatka nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2024. Fotografka opowiada o zwycięskim kadrze. Zobaczcie wszystkich...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)