Polki wśród zwycięzców Pink Lady Food Photographer of the Year 2020

Konkurs Pink Lady Food Photographer of the Year już od 8 lat wybiera najciekawsze zdjęcia kulinarne z całego świata, stawiając na różnorodność form i podejść do tematu. W tym roku na podium stanęły 2 fotografki z Polski. Zobaczcie zwycięskie prace.

0
Maciej Luśtyk
4 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Popularnością cieszy się także ze względu na to, że pokazuje znacznie więcej niż tylko ładnie zaaranżowane zdjęcia potraw, które codziennie oglądamy na Instagramie. Otrzymujemy więc ciekawe obrazy z pogranicza fotografii kulinarnej i reportażu, których tematyka dotyka takich zagadnień, jak ochrona praw zwierząt, bieda czy degradacja środowiska.

Potrzeba, którą łączy wszystkich na świecie

Tegoroczna edycja kolejny raz okazała się rekordowa. Na konkurs napłynęło ponad 9 tys. zgłoszeń z 70 krajów świata. Spośród nich najlepsze okazało się zdjęcie bangladeskiego fotografa K M Asada, przedstawiające dzieci stojące w kolejce po jedzenie w obozie dla uchodźców w Birmy.

fot. K M Asad, "After Exodus", Pink Lady® Food Photographer of the Year 2020

- Ten poruszający obraz świetnie koresponduje z obecnymi czasami - mówi Caroline Kenyon, jedna z organizatorek konkursu. - Podczas gdy świat znajduje się w uścisku epidemii Covid 19, normalne życie dla większości z nas zatrzymało się w miejscu. Te dzieci przypominają nam o kruchości życia i potrzebie jedzenia, która łączy wszyskich na świecie. Wszyscy jesteśmy tacy sami.

Diana Kowalczyk i Anna Włodarczyk wśród najlepszych

Oprócz zdjęcia roku, jury wybrało także najlepsze fotografie ze wszystkich 26 kategorii konkursowych. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęły dwie Polki. Diana Kowalczyk zwyciężyła w kategorii specjalnej Pink Lady Apple A Day, a Anna Włodarczyk triumfowała w kategorii Food for Family. Oprócz tego wyróżnienia w poszczególnych kategoriach zdobyły: Emilia Konkol-Pastuszak, Karolina Wiercigroch i Julia Dunin.

Zwyciężczyniom gorąco gratulujemy, a was zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich zdjęć z kategorii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Kolejna edycja konkursu wystartuje zimą. Termin nadsyłania prac mija zwykle w lutym. Na głównego zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 tys. funtów.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod adresem pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Portrait of Humanity 2020. Ich zdjęcia zostaną wysłane w kosmos
Polacy wśród finalistów Portrait of Humanity 2020. Ich zdjęcia zostaną wysłane w kosmos
Co tam SpaceX. Zdjęcia Polaków, które zakwalifikowały się do finału konkursu Portrait of Humanity zostaną transmitowane w przestrzeń kosmiczną.
7
0
Wyniki Grand Press Photo 2020. Oto najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Wyniki Grand Press Photo 2020. Oto najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Podczas dzisiejszej gali finałowej transmitowanej online poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press...
277
1
Portret polskiej prowincji zamknięty w 360-stronicowym albumie
Portret polskiej prowincji zamknięty w 360-stronicowym albumie
Już jest! Rozległy portret polskiej prowincji zamknięty w 360 stronach albumu. Jacenty Dędek wraz z Katarzyną Dędek przez sześć i pół roku pytali mieszkańców polskich miasteczek: co ich napędza i...
450
0
Powiązane artykuły