Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Polki wśród zwycięzców Pink Lady Food Photographer of the Year 2020

Konkurs Pink Lady Food Photographer of the Year już od 8 lat wybiera najciekawsze zdjęcia kulinarne z całego świata, stawiając na różnorodność form i podejść do tematu. W tym roku na podium stanęły 2 fotografki z Polski. Zobaczcie zwycięskie prace.

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Popularnością cieszy się także ze względu na to, że pokazuje znacznie więcej niż tylko ładnie zaaranżowane zdjęcia potraw, które codziennie oglądamy na Instagramie. Otrzymujemy więc ciekawe obrazy z pogranicza fotografii kulinarnej i reportażu, których tematyka dotyka takich zagadnień, jak ochrona praw zwierząt, bieda czy degradacja środowiska.

Potrzeba, którą łączy wszystkich na świecie

Tegoroczna edycja kolejny raz okazała się rekordowa. Na konkurs napłynęło ponad 9 tys. zgłoszeń z 70 krajów świata. Spośród nich najlepsze okazało się zdjęcie bangladeskiego fotografa K M Asada, przedstawiające dzieci stojące w kolejce po jedzenie w obozie dla uchodźców w Birmy.

fot. K M Asad, "After Exodus", Pink Lady® Food Photographer of the Year 2020

- Ten poruszający obraz świetnie koresponduje z obecnymi czasami - mówi Caroline Kenyon, jedna z organizatorek konkursu. - Podczas gdy świat znajduje się w uścisku epidemii Covid 19, normalne życie dla większości z nas zatrzymało się w miejscu. Te dzieci przypominają nam o kruchości życia i potrzebie jedzenia, która łączy wszyskich na świecie. Wszyscy jesteśmy tacy sami.

Diana Kowalczyk i Anna Włodarczyk wśród najlepszych

Oprócz zdjęcia roku, jury wybrało także najlepsze fotografie ze wszystkich 26 kategorii konkursowych. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęły dwie Polki. Diana Kowalczyk zwyciężyła w kategorii specjalnej Pink Lady Apple A Day, a Anna Włodarczyk triumfowała w kategorii Food for Family. Oprócz tego wyróżnienia w poszczególnych kategoriach zdobyły: Emilia Konkol-Pastuszak, Karolina Wiercigroch i Julia Dunin.

Zwyciężczyniom gorąco gratulujemy, a was zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich zdjęć z kategorii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Kolejna edycja konkursu wystartuje zimą. Termin nadsyłania prac mija zwykle w lutym. Na głównego zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 tys. funtów.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod adresem pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
1
0
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
528
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
17
0
Powiązane artykuły