Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 - oto najlepsze zdjęcia kulinarne roku

Za nami kolejna edycja Pink Lady Food Photographer of the Year - prestiżowego konkursu, który od siedmiu lat wpływa na nasze zmysły i porusza istotne dla współczesnego świata problemy. W tym roku otrzymaliśmy naprawdę mocną galerię laureatów.

0
Michał Chrzanowski
7 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od siedmiu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii. Popularnością cieszy się także ze względu na to, że pokazuje znacznie więcej niż tylko ładnie zaaranżowane potrawy, które codziennie oglądamy na Instagramie. Otrzymujemy więc ciekawe zdjęcia z pogranicza fotografii kulinarnej i reportażu, których tematyka dotyka takich zagadnień jak ochrona praw zwierząt, bieda czy degradacja środowiska.

W tym roku możemy mówić już o kolejnym rekordzie. Zgłoszonych zostało 9 tys. zdjęć przez fotografów z 77 krajów świata. Jak zaznaczają organizatorzy, prace aż 28 finalistów uznano za rewelacyjne fotografie, które „musiały się znaleźć w galerii, aby pokazać, że nagrody Pink Lady nadal przyciągają najlepszych fotografów z całego świata“.

fot. Jianhui Liao "Cauldron Noodles", Pink Lady Food Photographer of the Year 2019

Tegorocznym laureatem Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 został chiński fotograf Jianhui Liao, który także zajął pierwsze miejsce w kategorii „Food for Celebration“. Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane w chińskim okręgu Shexian w prowincji Hebei. Liao poza tytułem Fotografa Roku otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. funtów. - Każdego roku od pierwszego do osiemnastego dnia kalendarza księżycowego mieszkańcy wioski noszą kostiumy dynastii Qing, aby świętować urodziny starożytnej bogini Nvwy, jedząc przy tym duże porcje makaronu w południe - czytamy w opisie nagrodzonej fotografii.

- Jianhui Liao to zasłużony zwycięzca, który pokazał miejscową ludność w pięknych kolorowych ubraniach i nakryciach głowy, ciesząc się przy tym ich makaronową ucztą. Zdjęcie wyróżniało się od reszty w sposobie, w jaki Liao udokumentował temat: tak piękną i klimatyczną ucztę lokalnej społeczności - powiedział Andy Macdonald.

Laureaci PLFPOTY 2019

Zobacz wszystkie zdjęcia (89)

W tym roku swoje prace można było zgłaszać do aż 23 kategorii, z czego „Champagne Taittinger Wedding Food Photographer“ oraz „Food Stylist Award“ były zupełnie nowymi sekcjami. Wszystkie nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć w powyższej galerii. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Jak widzą rzeczywistość młodzi fotografowie w wieku 13-18 lat? Przekonajcie się oglądając materiały wyróżnione w konkursie “To My Tworzymy Świat”.
2
0
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
51
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
181
6
Powiązane artykuły