Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 - oto najlepsze zdjęcia kulinarne roku

Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 - oto najlepsze zdjęcia kulinarne roku

Za nami kolejna edycja Pink Lady Food Photographer of the Year - prestiżowego konkursu, który od siedmiu lat wpływa na nasze zmysły i porusza istotne dla współczesnego świata problemy. W tym roku otrzymaliśmy naprawdę mocną galerię laureatów.

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od siedmiu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii. Popularnością cieszy się także ze względu na to, że pokazuje znacznie więcej niż tylko ładnie zaaranżowane potrawy, które codziennie oglądamy na Instagramie. Otrzymujemy więc ciekawe zdjęcia z pogranicza fotografii kulinarnej i reportażu, których tematyka dotyka takich zagadnień jak ochrona praw zwierząt, bieda czy degradacja środowiska.

W tym roku możemy mówić już o kolejnym rekordzie. Zgłoszonych zostało 9 tys. zdjęć przez fotografów z 77 krajów świata. Jak zaznaczają organizatorzy, prace aż 28 finalistów uznano za rewelacyjne fotografie, które „musiały się znaleźć w galerii, aby pokazać, że nagrody Pink Lady nadal przyciągają najlepszych fotografów z całego świata“.

fot. Jianhui Liao "Cauldron Noodles", Pink Lady Food Photographer of the Year 2019

Tegorocznym laureatem Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 został chiński fotograf Jianhui Liao, który także zajął pierwsze miejsce w kategorii „Food for Celebration“. Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane w chińskim okręgu Shexian w prowincji Hebei. Liao poza tytułem Fotografa Roku otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. funtów. - Każdego roku od pierwszego do osiemnastego dnia kalendarza księżycowego mieszkańcy wioski noszą kostiumy dynastii Qing, aby świętować urodziny starożytnej bogini Nvwy, jedząc przy tym duże porcje makaronu w południe - czytamy w opisie nagrodzonej fotografii.

- Jianhui Liao to zasłużony zwycięzca, który pokazał miejscową ludność w pięknych kolorowych ubraniach i nakryciach głowy, ciesząc się przy tym ich makaronową ucztą. Zdjęcie wyróżniało się od reszty w sposobie, w jaki Liao udokumentował temat: tak piękną i klimatyczną ucztę lokalnej społeczności - powiedział Andy Macdonald.

Laureaci PLFPOTY 2019

Zobacz wszystkie zdjęcia (89)

W tym roku swoje prace można było zgłaszać do aż 23 kategorii, z czego „Champagne Taittinger Wedding Food Photographer“ oraz „Food Stylist Award“ były zupełnie nowymi sekcjami. Wszystkie nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć w powyższej galerii. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Loupedeck na targach Film Video Foto - duża dawka praktycznej wiedzy oraz promocja dla uczestników
21 Maj 2019
Warsztaty z postprodukcji zdjęć, które poprowadzi Kamil Głowacki, sprawdzenie możliwości Loupedeck+ w praktyce oraz specjalna oferta cenowa przy zakupie konsoli - to wszystko czeka na uczestników targów Film Video Foto, którzy odwiedzą stoisko Loupedeck.
0
Sony na targach Film Video Foto - testy sprzętu, prelekcje i wyjątkowe oferty
21 Maj 2019
Już w czwartek w Łodzi startują największe polskie targi sprzętu fotograficznego i filmowego. Nie zapomnijcie odwiedzić stoiska Sony, na którym czeka na Was wiele niespodzianek.
0
„Broniszów - z dala od stolicy” Joanny Mrówki to fotograficzny wgląd w polską codzienność
21 Maj 2019
„Broniszów - z dala od stolicy” to wystawa, w której centrum znajduje się drugi człowiek i jego codzienne życie. Prace z wielokrotnie nagradzanego cyklu Joanny Mrówki będzie można oglądać od 30 maja w warszawskiej Galerii Obok ZPAF.
0
7Artisans 50 mm f/1.8 - manualna stałka do bezlusterkowców z APS-C i Mikro Cztery Trzecie za około 350 zł
21 Maj 2019
7Artisans to firma, która powoli zapisuje się w świadomości użytkowników bezlusterkowców, jako producent niedrogich obiektywów. Ofertę właśnie powiększył model 50 mm f/1.8, który dostaniemy z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie.
0