Pink Lady Food Photographer of the Year - fotografia kulinarna okiem najlepszych

Porusza zmysły i ma ogromny wpływ na odbiorcę - fotografia kulinarna od lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. Zobaczcie najlepsze prace nadesłane do prestiżowego konkursu Pink Lady Food Photographer of the Year.

1
Michał Chrzanowski
10 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od pięciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii.

Tylko do tej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Spośród wszystkich zgłoszeń najlepszym okazało się zdjęcie “Flour Frenzy” autorstwa brytyjskiego fotografa Marka Benhama. Tym samym otrzymał on tytuł fotografa roku 2016 oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

“Jesteśmy zaskoczeni zarówno liczbą nadesłanych prac, jak również poziomem tegorocznych zgłoszeń” - powiedział jeden z organizatorów konkursu, Andy McDonald. “Mamy ogromną przyjemność wręczyć puchar oraz nagrodę główną Markowi, który wykonał wspaniałe i wyjątkowe zdjęcie. W ciągu ostatnich pięciu lat jest on zaledwie drugim Brytyjczykiem, który otrzymał najwyższe wyróżnienie. Podkreśla to więc międzynarodowy charakter konkursu” - dodał.

Nie zabrakło także polskiego akcentu. III miejsce w kategorii “The People's Choice - Errazuriz Wine Photographer of the Year” przypadło Sebastianowi Jeziorskiemu. Jego krajobrazowe zdjęcie było jednym z faworytów publiczności.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii Pink Lady Food Photographer of the Year 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

W skład 30-osobowego jury wchodzili między innymi David Loftus, osobisty fotograf Jamiego Olivera, a także Nigel Atherton, redaktor magazynu Time. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
326
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły