Pink Lady Food Photographer of the Year - fotografia kulinarna okiem najlepszych

Pink Lady Food Photographer of the Year - fotografia kulinarna okiem najlepszych

Porusza zmysły i ma ogromny wpływ na odbiorcę - fotografia kulinarna od lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. Zobaczcie najlepsze prace nadesłane do prestiżowego konkursu Pink Lady Food Photographer of the Year.

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od pięciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii.

Tylko do tej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Spośród wszystkich zgłoszeń najlepszym okazało się zdjęcie “Flour Frenzy” autorstwa brytyjskiego fotografa Marka Benhama. Tym samym otrzymał on tytuł fotografa roku 2016 oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

“Jesteśmy zaskoczeni zarówno liczbą nadesłanych prac, jak również poziomem tegorocznych zgłoszeń” - powiedział jeden z organizatorów konkursu, Andy McDonald. “Mamy ogromną przyjemność wręczyć puchar oraz nagrodę główną Markowi, który wykonał wspaniałe i wyjątkowe zdjęcie. W ciągu ostatnich pięciu lat jest on zaledwie drugim Brytyjczykiem, który otrzymał najwyższe wyróżnienie. Podkreśla to więc międzynarodowy charakter konkursu” - dodał.

Nie zabrakło także polskiego akcentu. III miejsce w kategorii “The People's Choice - Errazuriz Wine Photographer of the Year” przypadło Sebastianowi Jeziorskiemu. Jego krajobrazowe zdjęcie było jednym z faworytów publiczności.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii Pink Lady Food Photographer of the Year 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

W skład 30-osobowego jury wchodzili między innymi David Loftus, osobisty fotograf Jamiego Olivera, a także Nigel Atherton, redaktor magazynu Time. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica na czarnej liście chińskiego rządu. Wszystko przez najnowszy film promocyjny „The Hunt”
22 Kwi 2019
Chiński rząd zbanował słowo „Leica” w mediach społecznościowych, ponieważ… najnowsze wideo promocyjne niemieckiego producenta „The Hunt” odnosi się do słynnego zdjęcia „Tank Man” zrobionego na placu Tiananmen podczas zamieszek w 1989 roku.
1
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0