Pink Lady Food Photographer of the Year - fotografia kulinarna okiem najlepszych

Porusza zmysły i ma ogromny wpływ na odbiorcę - fotografia kulinarna od lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. Zobaczcie najlepsze prace nadesłane do prestiżowego konkursu Pink Lady Food Photographer of the Year.

1
Michał Chrzanowski
10 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od pięciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii.

Tylko do tej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Spośród wszystkich zgłoszeń najlepszym okazało się zdjęcie “Flour Frenzy” autorstwa brytyjskiego fotografa Marka Benhama. Tym samym otrzymał on tytuł fotografa roku 2016 oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

“Jesteśmy zaskoczeni zarówno liczbą nadesłanych prac, jak również poziomem tegorocznych zgłoszeń” - powiedział jeden z organizatorów konkursu, Andy McDonald. “Mamy ogromną przyjemność wręczyć puchar oraz nagrodę główną Markowi, który wykonał wspaniałe i wyjątkowe zdjęcie. W ciągu ostatnich pięciu lat jest on zaledwie drugim Brytyjczykiem, który otrzymał najwyższe wyróżnienie. Podkreśla to więc międzynarodowy charakter konkursu” - dodał.

Nie zabrakło także polskiego akcentu. III miejsce w kategorii “The People's Choice - Errazuriz Wine Photographer of the Year” przypadło Sebastianowi Jeziorskiemu. Jego krajobrazowe zdjęcie było jednym z faworytów publiczności.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii Pink Lady Food Photographer of the Year 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

W skład 30-osobowego jury wchodzili między innymi David Loftus, osobisty fotograf Jamiego Olivera, a także Nigel Atherton, redaktor magazynu Time. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”
Jak widzą rzeczywistość młodzi fotografowie w wieku 13-18 lat? Przekonajcie się oglądając materiały wyróżnione w konkursie “To My Tworzymy Świat”.
2
0
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
51
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
179
6
Powiązane artykuły