Pink Lady Food Photographer of the Year - fotografia kulinarna okiem najlepszych

1
Michał Chrzanowski
10 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Porusza zmysły i ma ogromny wpływ na odbiorcę - fotografia kulinarna od lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. Zobaczcie najlepsze prace nadesłane do prestiżowego konkursu Pink Lady Food Photographer of the Year.

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden największych i najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od pięciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii.

Tylko do tej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Spośród wszystkich zgłoszeń najlepszym okazało się zdjęcie “Flour Frenzy” autorstwa brytyjskiego fotografa Marka Benhama. Tym samym otrzymał on tytuł fotografa roku 2016 oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

“Jesteśmy zaskoczeni zarówno liczbą nadesłanych prac, jak również poziomem tegorocznych zgłoszeń” - powiedział jeden z organizatorów konkursu, Andy McDonald. “Mamy ogromną przyjemność wręczyć puchar oraz nagrodę główną Markowi, który wykonał wspaniałe i wyjątkowe zdjęcie. W ciągu ostatnich pięciu lat jest on zaledwie drugim Brytyjczykiem, który otrzymał najwyższe wyróżnienie. Podkreśla to więc międzynarodowy charakter konkursu” - dodał.

Nie zabrakło także polskiego akcentu. III miejsce w kategorii “The People's Choice - Errazuriz Wine Photographer of the Year” przypadło Sebastianowi Jeziorskiemu. Jego krajobrazowe zdjęcie było jednym z faworytów publiczności.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii Pink Lady Food Photographer of the Year 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

W skład 30-osobowego jury wchodzili między innymi David Loftus, osobisty fotograf Jamiego Olivera, a także Nigel Atherton, redaktor magazynu Time. Więcej zdjęć wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Galerie
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się...
23
2