Pink Lady Food Photographer of the Year - ostatnie dni na zgłoszenia

0
Michał Chrzanowski
1 Luty 2017
Artykuł na: 9-16 minut

Każdy kto choć trochę interesuje się fotografią kulinarną musiał słyszeć o Pink Lady Food Photographer of the Year. Jeżeli chcecie wziąć udział w szóstej edycji tego prestiżowego konkursu, to musicie się spieszyć. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do najbliższej niedzieli. Łączna pula nagród to aż 20 tys. funtów.

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od sześciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii. W tegorocznej edycji pojawiło się kilka nowych kategorii, zaś na zwycięzców poszczególnych sekcji - poza nagrodami - czeka również międzynarodowy rozgłos. Odświeżono również grono jurorów, w którego skład weszli między innymi ceniony szef kuchni Gary Rhodes, Wajmah Yaqubi (Buzzfeed Global Photo), Nik Powell (National Film and Television School), Rein Skullerud (World Food Programme) oraz Nigel Atherton (Amateur Photographer).

Każdego roku konkurs cieszy się niewyobrażalną popularnością. Tylko do ubiegłorocznej edycji zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Jej laureatem został Mark Benham, który otrzymał tytuł fotografa roku oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

fot. Mark Benham, “Flour Frenzy”, Pink Lady Food Photographer of the Year

Kto mógł się spodziewać, że w zaledwie sześć lat konkurs rozwinie się w tak prestiżowe i międzynarodowe wydarzenie, w którym udział biorą jurorzy składający się z największych ekspertów w dziedzinie fotografii kulinarnej. To tylko podkreśla rangę konkursu - mówi Andy Macdonald, dyrektor Pink Lady Apples UK.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii ubiegłorocznej edycji Pink Lady Food Photographer of the Year.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

Do tegorocznej edycji Pink Lady Food Photographer of the Year prace można zgłaszać w aż 18 kategoriach z czego 3 są premierowe. Konkurs został podzielony w taki sposób, by pokazywać różnorodność kulturową, humanitaryzm oraz podejście do produkcji oraz dystrybucji żywności. Łączna pula nagród to aż 20 tys. funtów. Swoje prace można nadsyłać do najbliższej niedzieli, 5 lutego 2017 roku. Nazwiska finalistów poznamy w kwietniu bieżącego roku.

Listę wszystkich kategorii, jak również więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
73
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0