Pink Lady Food Photographer of the Year - ostatnie dni na zgłoszenia

Pink Lady Food Photographer of the Year - ostatnie dni na zgłoszenia

Każdy kto choć trochę interesuje się fotografią kulinarną musiał słyszeć o Pink Lady Food Photographer of the Year. Jeżeli chcecie wziąć udział w szóstej edycji tego prestiżowego konkursu, to musicie się spieszyć. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do najbliższej niedzieli. Łączna pula nagród to aż 20 tys. funtów.

Pink Lady Food Photographer of the Year to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Już od sześciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii. W tegorocznej edycji pojawiło się kilka nowych kategorii, zaś na zwycięzców poszczególnych sekcji - poza nagrodami - czeka również międzynarodowy rozgłos. Odświeżono również grono jurorów, w którego skład weszli między innymi ceniony szef kuchni Gary Rhodes, Wajmah Yaqubi (Buzzfeed Global Photo), Nik Powell (National Film and Television School), Rein Skullerud (World Food Programme) oraz Nigel Atherton (Amateur Photographer).

Każdego roku konkurs cieszy się niewyobrażalną popularnością. Tylko do ubiegłorocznej edycji zostało nadesłanych ponad 7 tysięcy prac, które pochodziły z przeszło 60 krajów świata. Jej laureatem został Mark Benham, który otrzymał tytuł fotografa roku oraz nagrodę pieniężną w postaci 5 tysięcy funtów.

fot. Mark Benham, “Flour Frenzy”, Pink Lady Food Photographer of the Year

Kto mógł się spodziewać, że w zaledwie sześć lat konkurs rozwinie się w tak prestiżowe i międzynarodowe wydarzenie, w którym udział biorą jurorzy składający się z największych ekspertów w dziedzinie fotografii kulinarnej. To tylko podkreśla rangę konkursu - mówi Andy Macdonald, dyrektor Pink Lady Apples UK.

Poniżej przedstawiamy laureatów poszczególnych kategorii ubiegłorocznej edycji Pink Lady Food Photographer of the Year.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

Do tegorocznej edycji Pink Lady Food Photographer of the Year prace można zgłaszać w aż 18 kategoriach z czego 3 są premierowe. Konkurs został podzielony w taki sposób, by pokazywać różnorodność kulturową, humanitaryzm oraz podejście do produkcji oraz dystrybucji żywności. Łączna pula nagród to aż 20 tys. funtów. Swoje prace można nadsyłać do najbliższej niedzieli, 5 lutego 2017 roku. Nazwiska finalistów poznamy w kwietniu bieżącego roku.

Listę wszystkich kategorii, jak również więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.pinkladyfoodphotographeroftheyear.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8