Dlatego warto mieć drona. Oto najlepsze zdjęcia i filmy z konkursu Skypixel 2019

Drony to znacznie więcej niż ciekawy gadżet. Dziś wzbogacają niemal każdą dziedzinę fotografii i filmu. Zobaczcie zwycięskie prace z 5. odsłony konkursu Skypixel Photo Contest.

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2014 roku konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest szybko zyskał popularność i uznanie w świecie droniarzy, w krótkim czasie stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna konkurs nagradza także materiały filmowe. Tegoroczna galeria finałowa jak zwykle przynosi nam pokaźną garść zapierających dech w piersiach ujęć.

O popularności konkursu stanowią też fantastyczne nagrody, przyznawane wszystkim wyróżnionym, których łączna pula wynosi ponad 110 tys. dolarów. I tak na przykład główni zwycięzcy mogą liczyć na zestawy składające się z: drona DJI Mavic 2 Pro, aparatu Nikon Z6 wraz z 4 obiektywami, zewnętrznego mikrofonu i gimbala Ronin-SC, ale i zdobywcy kolejnych miejsc nie powinni być zawiedzeni. Dla przykładu ośmiu zdobywców trzeciej nagrody otrzymuje drona Mavic Mini, odporny dysk SanDisk Extreme Pro Portable SSD oraz kamerkę DJI OSmo Action (lub Osmo Pocket). Jest wic o co walczyć.

Film i zdjęcie roku

W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia i filmy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: City, Travel, Nature i Sport. Głównymi zwycięzcami konkursu Skypixel zostali Maxime Moulin oraz Tony Wang. Ten pierwszy przygotował świetnie zrealizowany film o narciarstwie freeridowym, drugi zachwyca doskonale skomponowanym zdjęciem indonezyjskich wulkanów.

fot. Tony Wang / Skypixel Aerial Photo & Video Contest 2019

Zwycięskie zdjęcia z kategorii

Wszystkie nagrodzone i nominowane zdjęcia możecie obejrzeć w poniższej galerii. Listę wyróżnionych filmów znajdziecie na stronie konkursu. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, śledźcie stronę skypixel.com w okolicach końca roku. Konkurs zazwyczaj startuje w grudniu. Ale Skypixel to nie tylko konkurs, to także fantastyczna galerie zdjęć i filmów lotniczych z całego świata, która dla wielu droniarzy będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skypixel.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021
Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021
Organizatorzy konkursu BPOTY udostępniają galerię zdjęć finałowych z ostatniej edycji wydarzenia. Zobaczcie najciekawsze zdjęcia ptaków ostatniego roku.
83
0
Skypixel 2020 - najlepsze zdjęcia i filmy ostatniego roku uchwycone dronami
Skypixel 2020 - najlepsze zdjęcia i filmy ostatniego roku uchwycone dronami
Dobiegła końca 6. już edycja konkursu Skypixel, w którym nagradzane są najciekawsze filmy i fotografie wykonane dronami. Zobaczcie galerię tegorocznych finalistów....
20
0
Sony World Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z sekcji Open. Polacy z wyróżnieniami
Sony World Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z sekcji Open. Polacy z wyróżnieniami
Dziś poznaliśmy zwycięzców sekcji Open konkursu SWPA 2021. Wśród finalistów znalazły się także zdjęcia Bartłomieja Jureckiego, Tomasza Kowalskiego i Agaty...
23
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)