Dlatego warto mieć drona. Oto najlepsze zdjęcia i filmy z konkursu Skypixel 2019

Drony to znacznie więcej niż ciekawy gadżet. Dziś wzbogacają niemal każdą dziedzinę fotografii i filmu. Zobaczcie zwycięskie prace z 5. odsłony konkursu Skypixel Photo Contest.

Autor: Maciej Luśtyk

24 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2014 roku konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest szybko zyskał popularność i uznanie w świecie droniarzy, w krótkim czasie stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna konkurs nagradza także materiały filmowe. Tegoroczna galeria finałowa jak zwykle przynosi nam pokaźną garść zapierających dech w piersiach ujęć.

O popularności konkursu stanowią też fantastyczne nagrody, przyznawane wszystkim wyróżnionym, których łączna pula wynosi ponad 110 tys. dolarów. I tak na przykład główni zwycięzcy mogą liczyć na zestawy składające się z: drona DJI Mavic 2 Pro, aparatu Nikon Z6 wraz z 4 obiektywami, zewnętrznego mikrofonu i gimbala Ronin-SC, ale i zdobywcy kolejnych miejsc nie powinni być zawiedzeni. Dla przykładu ośmiu zdobywców trzeciej nagrody otrzymuje drona Mavic Mini, odporny dysk SanDisk Extreme Pro Portable SSD oraz kamerkę DJI OSmo Action (lub Osmo Pocket). Jest wic o co walczyć.

Film i zdjęcie roku

W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia i filmy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: City, Travel, Nature i Sport. Głównymi zwycięzcami konkursu Skypixel zostali Maxime Moulin oraz Tony Wang. Ten pierwszy przygotował świetnie zrealizowany film o narciarstwie freeridowym, drugi zachwyca doskonale skomponowanym zdjęciem indonezyjskich wulkanów.

fot. Tony Wang / Skypixel Aerial Photo & Video Contest 2019

Zwycięskie zdjęcia z kategorii

Wszystkie nagrodzone i nominowane zdjęcia możecie obejrzeć w poniższej galerii. Listę wyróżnionych filmów znajdziecie na stronie konkursu. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, śledźcie stronę skypixel.com w okolicach końca roku. Konkurs zazwyczaj startuje w grudniu. Ale Skypixel to nie tylko konkurs, to także fantastyczna galerie zdjęć i filmów lotniczych z całego świata, która dla wielu droniarzy będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skypixel.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Cieszący się dużym uznaniem konkurs fotograficzny Leica Oskar Barnack Award odbywa się po raz 41. Właśnie udostępniono shortlistę finalistów, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii...
21
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
14. Edycja konkursu iPhone Photography Awards udowadnia, że smartfony coraz bardziej są w stanie zastąpić zwykłe aparat. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej...
24
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)