Dlatego warto mieć drona. Oto najlepsze zdjęcia i filmy z konkursu Skypixel 2019

Drony to znacznie więcej niż ciekawy gadżet. Dziś wzbogacają niemal każdą dziedzinę fotografii i filmu. Zobaczcie zwycięskie prace z 5. odsłony konkursu Skypixel Photo Contest.

Autor: Maciej Luśtyk

24 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2014 roku konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest szybko zyskał popularność i uznanie w świecie droniarzy, w krótkim czasie stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna konkurs nagradza także materiały filmowe. Tegoroczna galeria finałowa jak zwykle przynosi nam pokaźną garść zapierających dech w piersiach ujęć.

O popularności konkursu stanowią też fantastyczne nagrody, przyznawane wszystkim wyróżnionym, których łączna pula wynosi ponad 110 tys. dolarów. I tak na przykład główni zwycięzcy mogą liczyć na zestawy składające się z: drona DJI Mavic 2 Pro, aparatu Nikon Z6 wraz z 4 obiektywami, zewnętrznego mikrofonu i gimbala Ronin-SC, ale i zdobywcy kolejnych miejsc nie powinni być zawiedzeni. Dla przykładu ośmiu zdobywców trzeciej nagrody otrzymuje drona Mavic Mini, odporny dysk SanDisk Extreme Pro Portable SSD oraz kamerkę DJI OSmo Action (lub Osmo Pocket). Jest wic o co walczyć.

Film i zdjęcie roku

W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia i filmy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: City, Travel, Nature i Sport. Głównymi zwycięzcami konkursu Skypixel zostali Maxime Moulin oraz Tony Wang. Ten pierwszy przygotował świetnie zrealizowany film o narciarstwie freeridowym, drugi zachwyca doskonale skomponowanym zdjęciem indonezyjskich wulkanów.

fot. Tony Wang / Skypixel Aerial Photo & Video Contest 2019

Zwycięskie zdjęcia z kategorii

Wszystkie nagrodzone i nominowane zdjęcia możecie obejrzeć w poniższej galerii. Listę wyróżnionych filmów znajdziecie na stronie konkursu. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, śledźcie stronę skypixel.com w okolicach końca roku. Konkurs zazwyczaj startuje w grudniu. Ale Skypixel to nie tylko konkurs, to także fantastyczna galerie zdjęć i filmów lotniczych z całego świata, która dla wielu droniarzy będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skypixel.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Przemijanie, menopauza, starzenie się, a obok dorastanie, dojrzewanie i zmiany. Agnieszka Pazdykiewicz fotografuje specyficzny okres w życiu swoim i córki w projekcie "Przejście".
80030
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)