SkyPixel Photo Contest 2017 - poznaliśmy laureatów

SkyPixel Photo Contest to najbardziej znaczący konkurs fotografii lotniczej na całym świecie. Tylko w tym roku zgłoszono prawie 45 tys. prac, a spośród nich wybrano właśnie te. Koniecznie zobaczcie galerię laureatów, ponieważ zwycięskie zdjęcia przedstawiają nasz świat w zupełnie nowej odsłonie.

0

Autor: Michał Chrzanowski

1 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Już w premierowej edycji SkyPixel Photo Contest mogliśmy oglądać niesamowite ujęcia wykonane z podniebnej perspektywy. Jednak druga odsłona to prawdziwa kwintesencja konkursu, który jest kierowany do wszystkich entuzjastów fotografowania z lotu ptaka.

Prace można było nadsyłać do sekcji profesjonalnej lub amatorskiej. Każda z nich została podzielona na trzy grupy: Landscape, Portrait i Story. Wyłonione spośród blisko 45 tysięcy zgłoszeń zdjęcia to między innymi bajkowe kolory i mocne graficzne kompozycje, a także uchwycone niezwykłe momenty.

Florian Ledoux, „Above the polar bear“ - zdjęcie roku SkyPixel Photo Contest 2017

Tegoroczna nagroda Grand Prix oraz ponad 15 tys. dolarów w sprzęcie i akcesoriach fotograficznych powędrowały w ręce francuskiego fotografa Floriana Ledoux, którego „Above the polar bear“ zostało wybrane przez jurorów zdjęciem roku SkyPixel Photo Contest 2017. To niesamowite i wyjątkowe ujęcie przedstawia niedźwiedzia polarnego w Nunavut (obszar Baffina, Kanada). Ledoux wykonał tę fotografię podczas reportażu o dzikiej przyrodzie w Nunavut i Grenlandii.

- Byłem świadkiem wielu scen przyrody i mogę zagwarantować, że to najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Drogie przyszłe pokolenie, mam nadzieję, że nadal będziemy mogli zobaczyć dziką Arktykę tak, jak teraz. Jest ona zagrożona, ponieważ zmienia się otoczenie - zaznacza Ledoux.

Poniżej możecie zobaczyć prace laureatów poszczególnych kategorii, jak również fotografie osób nominowanych i wyróżnionych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (37)

Głównym założeniem konkursu organizowanego przez platformę SkyPixel jest między innymi ukazanie potencjału dronów jako jednego z etapów rozwoju fotografii. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie stronę www.skypixel.com. Znajdziecie tam szczegółowe informacje o konkursie jak również nowe, inspirujące fotografie z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wyniki World Press Photo 2021:  znamy zwycięzców wszystkich kategorii
Wyniki World Press Photo 2021: znamy zwycięzców wszystkich kategorii
Poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. Trójka Polaków na podium!
0
0
Oto zwycięzcy Sony World Photography Awards 2021 - zobaczcie najlepsze zdjęcia ostatniego roku
Oto zwycięzcy Sony World Photography Awards 2021 - zobaczcie najlepsze zdjęcia ostatniego roku
Za nami kolejna edycja SWPA - największego konkursu fotografii na świecie. W ramach internetowej gali wyłoniono zwycięzców kategorii profesjonalnej i otwartej....
66
0
Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021
Najciekawsze zdjęcia ptaków z Bird Photographer of the Year 2021
Organizatorzy konkursu BPOTY udostępniają galerię zdjęć finałowych z ostatniej edycji wydarzenia. Zobaczcie najciekawsze zdjęcia ptaków ostatniego roku.
89
0
Powiązane artykuły