Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SkyPixel Photo Contest 2017 - poznaliśmy laureatów

SkyPixel Photo Contest to najbardziej znaczący konkurs fotografii lotniczej na całym świecie. Tylko w tym roku zgłoszono prawie 45 tys. prac, a spośród nich wybrano właśnie te. Koniecznie zobaczcie galerię laureatów, ponieważ zwycięskie zdjęcia przedstawiają nasz świat w zupełnie nowej odsłonie.

0

Autor: Michał Chrzanowski

1 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Już w premierowej edycji SkyPixel Photo Contest mogliśmy oglądać niesamowite ujęcia wykonane z podniebnej perspektywy. Jednak druga odsłona to prawdziwa kwintesencja konkursu, który jest kierowany do wszystkich entuzjastów fotografowania z lotu ptaka.

Prace można było nadsyłać do sekcji profesjonalnej lub amatorskiej. Każda z nich została podzielona na trzy grupy: Landscape, Portrait i Story. Wyłonione spośród blisko 45 tysięcy zgłoszeń zdjęcia to między innymi bajkowe kolory i mocne graficzne kompozycje, a także uchwycone niezwykłe momenty.

Florian Ledoux, „Above the polar bear“ - zdjęcie roku SkyPixel Photo Contest 2017

Tegoroczna nagroda Grand Prix oraz ponad 15 tys. dolarów w sprzęcie i akcesoriach fotograficznych powędrowały w ręce francuskiego fotografa Floriana Ledoux, którego „Above the polar bear“ zostało wybrane przez jurorów zdjęciem roku SkyPixel Photo Contest 2017. To niesamowite i wyjątkowe ujęcie przedstawia niedźwiedzia polarnego w Nunavut (obszar Baffina, Kanada). Ledoux wykonał tę fotografię podczas reportażu o dzikiej przyrodzie w Nunavut i Grenlandii.

- Byłem świadkiem wielu scen przyrody i mogę zagwarantować, że to najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Drogie przyszłe pokolenie, mam nadzieję, że nadal będziemy mogli zobaczyć dziką Arktykę tak, jak teraz. Jest ona zagrożona, ponieważ zmienia się otoczenie - zaznacza Ledoux.

Poniżej możecie zobaczyć prace laureatów poszczególnych kategorii, jak również fotografie osób nominowanych i wyróżnionych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (37)

Głównym założeniem konkursu organizowanego przez platformę SkyPixel jest między innymi ukazanie potencjału dronów jako jednego z etapów rozwoju fotografii. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie stronę www.skypixel.com. Znajdziecie tam szczegółowe informacje o konkursie jak również nowe, inspirujące fotografie z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
488
0
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły