Skypixel 2020 - najlepsze zdjęcia i filmy ostatniego roku uchwycone dronami

Dobiegła końca 6. już edycja konkursu Skypixel, w którym nagradzane są najciekawsze filmy i fotografie wykonane dronami. Zobaczcie galerię tegorocznych finalistów. Wśród zwycięzców znalazł się także Polak, Grzegorz Tatar.

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Organizowany od 2014 roku konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest w krótkim czasie stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna nagradza także materiały filmowe, które w ostatnim czasie zdominowały wydarzenie. Tegoroczna galeria finałowa to jak zwykle garść ciekawych ujęć i filmów, pokazujących że drony to coś więcej niż tylko kosztowne gadżety.

Konkurs jest popularny także ze względu na atrakcyjne nagrody, które funduje główny partner konkursu - DJI. Główni zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości 7,5 tys. dolarów, natomiast 11 zwycięzców kategorii konkursowych otrzymuje zestawy składające się z wybranego drona DJI i gimbala DJI RS2 Pro. Drony i gimbale otrzymują także zdobywcy 2. i 3. miejsc, a akcesoria producenta trafiają także do nominowanych. Jednym słowem jest o co walczyć, tym bardziej, że nagrody sprzętowe otrzymuje w sumie ponad 50 uczestników.

Skypixel - film i zdjęcie dronowe roku

W ramach 6. Edycji konkursu Skypixel jury wyłoniło najlepszy materiał filmowy i fotografię wykonaną dronem. Biorąc pod uwagę niedawną premierę modelu DJI FPV nie jest chyba niespodzianką, że główną nagrodę filmową otrzymuje właśnie materiał z kategorii FPV. Film autorstwa Ellisa Van Jasona przedstawia dynamicznie sfilmowaną portugalską Maderę.

W kategorii fotograficznej najlepszym zdjęciem wybrana została fotografia Karima Iliya, przedstawiające wynurzającego się z wody humbaka.

fot. Karim Iliya, Zdjęcie Roku 6. edycji konkursu Skypixel Aerial Photo & Video Contest

Zdjęcia nagrodzone w kategoriach

Oprócz głównych zwycięzców poznaliśmy tez finalistów każdej z 6 lub 5 (w przypadku fotografii) kategorii konkursowych. Zdjęcia zwycięzców możecie zobaczyć w poniższej galerii. Miło nam poinformować, że główną nagrodę w jednej z kategorii otrzymał Grzegorz Tatar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Z racji braku możliwości załączenia finałowych materiałów wideo, w celu obejrzenia nagrodzonych filmów zapraszamy na stronę konkursu.

Weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, śledźcie stronę skypixel.com w okolicach końca roku. Konkurs zazwyczaj startuje w grudniu. Ale Skypixel to nie tylko konkurs, to także fantastyczna galerie zdjęć i filmów lotniczych z całego świata, która dla wielu droniarzy będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skypixel.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Sony World Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z sekcji Open. Polacy z wyróżnieniami
Sony World Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z sekcji Open. Polacy z wyróżnieniami
Dziś poznaliśmy zwycięzców sekcji Open konkursu SWPA 2021. Wśród finalistów znalazły się także zdjęcia Bartłomieja Jureckiego, Tomasza Kowalskiego i Agaty...
23
1
Murat Harmanlikli - uliczny kreator światów
Murat Harmanlikli - uliczny kreator światów
Fotografuje, ale nie lubi nazywać się fotografem. Widzi rzeczywistość w odcieniach szarości, ponieważ, jak mówi, nie potrafi widzieć jej inaczej. Murat Harmanlikli to...
66
0
Polacy w finale World Press Photo 2021 - poznaj historię nominowanych zdjęć
Polacy w finale World Press Photo 2021 - poznaj historię nominowanych zdjęć
W tegorocznej edycji WPP do finału zakwalifikowało się aż 3 fotografów z Polski. Zobaczcie nominowane zdjęcia i poznajcie stojące za nimi historie.
195
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)