Skypixel 2020 - najlepsze zdjęcia i filmy ostatniego roku uchwycone dronami

Dobiegła końca 6. już edycja konkursu Skypixel, w którym nagradzane są najciekawsze filmy i fotografie wykonane dronami. Zobaczcie galerię tegorocznych finalistów. Wśród zwycięzców znalazł się także Polak, Grzegorz Tatar.

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Organizowany od 2014 roku konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest w krótkim czasie stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna nagradza także materiały filmowe, które w ostatnim czasie zdominowały wydarzenie. Tegoroczna galeria finałowa to jak zwykle garść ciekawych ujęć i filmów, pokazujących że drony to coś więcej niż tylko kosztowne gadżety.

Konkurs jest popularny także ze względu na atrakcyjne nagrody, które funduje główny partner konkursu - DJI. Główni zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości 7,5 tys. dolarów, natomiast 11 zwycięzców kategorii konkursowych otrzymuje zestawy składające się z wybranego drona DJI i gimbala DJI RS2 Pro. Drony i gimbale otrzymują także zdobywcy 2. i 3. miejsc, a akcesoria producenta trafiają także do nominowanych. Jednym słowem jest o co walczyć, tym bardziej, że nagrody sprzętowe otrzymuje w sumie ponad 50 uczestników.

Skypixel - film i zdjęcie dronowe roku

W ramach 6. Edycji konkursu Skypixel jury wyłoniło najlepszy materiał filmowy i fotografię wykonaną dronem. Biorąc pod uwagę niedawną premierę modelu DJI FPV nie jest chyba niespodzianką, że główną nagrodę filmową otrzymuje właśnie materiał z kategorii FPV. Film autorstwa Ellisa Van Jasona przedstawia dynamicznie sfilmowaną portugalską Maderę.

W kategorii fotograficznej najlepszym zdjęciem wybrana została fotografia Karima Iliya, przedstawiające wynurzającego się z wody humbaka.

fot. Karim Iliya, Zdjęcie Roku 6. edycji konkursu Skypixel Aerial Photo & Video Contest

Zdjęcia nagrodzone w kategoriach

Oprócz głównych zwycięzców poznaliśmy tez finalistów każdej z 6 lub 5 (w przypadku fotografii) kategorii konkursowych. Zdjęcia zwycięzców możecie zobaczyć w poniższej galerii. Miło nam poinformować, że główną nagrodę w jednej z kategorii otrzymał Grzegorz Tatar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Z racji braku możliwości załączenia finałowych materiałów wideo, w celu obejrzenia nagrodzonych filmów zapraszamy na stronę konkursu.

Weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, śledźcie stronę skypixel.com w okolicach końca roku. Konkurs zazwyczaj startuje w grudniu. Ale Skypixel to nie tylko konkurs, to także fantastyczna galerie zdjęć i filmów lotniczych z całego świata, która dla wielu droniarzy będzie nieocenionym źródłem inspiracji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skypixel.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Grand Press Photo 2023 rozstrzygnięte - oto najlepsze polskie fotografie reportażowe roku
Grand Press Photo 2023 rozstrzygnięte - oto najlepsze polskie fotografie reportażowe roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2023. W tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej kolejny raz zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie...
8
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2023 przyznane
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2023 przyznane
Tegoroczne fotograficzne Pulitzery trafiają do zespołu agencji Associated Press i Christiny House z Los Angeles Times. Zobaczcie najważniejsze fotografie prasowe...
9
World Press Photo 2023 rozstrzygnięte - zobaczcie zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2023 rozstrzygnięte - zobaczcie zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy zwycięzców największego konkursu fotografii prasowej na świecie. Zdjęciem roku wybrana została głośna fotografia Evgeniya Maloletki, ukazująca koszmar wojny...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)