Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SkyPixel Photo Contest 2016 - podniebny konkurs rozstrzygnięty

Prawie 27 tysięcy zgłoszonych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie najlepsze fotografie wykonane dronami, które zostały nagrodzone w konkursie SkyPixel Photo Contest 2016.

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pomimo, że wiele osób wciąż patrzy na zdjęcia wykonywane dronami z przymrużeniem oka, to ta dziedzina fotografii zyskuje coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. W efekcie co rusz możemy natknąć się na liczne wydarzenia i konkursy, które powstają z myślą o sukcesywnie powiększającej się społeczności użytkowników dronów. Jedną z takich inicjatyw jest SkyPixel Photo Contest 2016 - konkurs, który jest kierowany do wszystkich entuzjastów fotografowania z lotu ptaka.

Choć za nami dopiero premierowa edycja tego wydarzenia, to z pewnością jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do konkursu napłynęło ponad 26 tysięcy zdjęć. Prace można było nadsyłać do sekcji profesjonalnej lub amatorskiej. Każda z nich została podzielona na trzy grupy: Beauty, Drones in Use oraz 360 Photos. Zgłoszenie musiało być fotografią lotniczą wykonaną w 2016 roku.

Nagroda Grand Prix powędrowała w ręce Zhèng Gē, którego zdjęcie ukazujące rybaków zostało wybrane fotografią roku konkursu SkyPixel Photo Contest 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Głównym założeniem konkursu organizowanego przez platformę SkyPixel jest między innymi ukazanie potencjału dronów jako jednego z etapów rozwoju fotografii.

Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie stronę www.skypixel.com. Znajdziecie tam szczegółowe informacje o konkursie jak również nowe, inspirujące fotografie z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
488
0
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
16
0
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
Kalendarz Lavazza 2021 to najlepsza edycja od lat i świetny pokaz różnorodności fotografii
W tym roku Kalendarz Lavazza przyjął wyjątkową formę. Za jego wygląd odpowiadało bowiem aż 13 światowej sławy fotografów, z których każdy przygotował osobisty projekt....
30
0
Powiązane artykuły