SkyPixel Photo Contest 2016 - podniebny konkurs rozstrzygnięty

Prawie 27 tysięcy zgłoszonych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie najlepsze fotografie wykonane dronami, które zostały nagrodzone w konkursie SkyPixel Photo Contest 2016.

0
Michał Chrzanowski
26 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pomimo, że wiele osób wciąż patrzy na zdjęcia wykonywane dronami z przymrużeniem oka, to ta dziedzina fotografii zyskuje coraz większą popularność i rzeszę zwolenników. W efekcie co rusz możemy natknąć się na liczne wydarzenia i konkursy, które powstają z myślą o sukcesywnie powiększającej się społeczności użytkowników dronów. Jedną z takich inicjatyw jest SkyPixel Photo Contest 2016 - konkurs, który jest kierowany do wszystkich entuzjastów fotografowania z lotu ptaka.

Choć za nami dopiero premierowa edycja tego wydarzenia, to z pewnością jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do konkursu napłynęło ponad 26 tysięcy zdjęć. Prace można było nadsyłać do sekcji profesjonalnej lub amatorskiej. Każda z nich została podzielona na trzy grupy: Beauty, Drones in Use oraz 360 Photos. Zgłoszenie musiało być fotografią lotniczą wykonaną w 2016 roku.

Nagroda Grand Prix powędrowała w ręce Zhèng Gē, którego zdjęcie ukazujące rybaków zostało wybrane fotografią roku konkursu SkyPixel Photo Contest 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Głównym założeniem konkursu organizowanego przez platformę SkyPixel jest między innymi ukazanie potencjału dronów jako jednego z etapów rozwoju fotografii.

Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie stronę www.skypixel.com. Znajdziecie tam szczegółowe informacje o konkursie jak również nowe, inspirujące fotografie z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Odkrycia, które zmieniają nasze życie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Zeiss Photography Awards 2020
Odkrycia, które zmieniają nasze życie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Zeiss Photography Awards...
Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Zeiss Photography Awards. Zwyciężył Koreańczyk KyeongJun Yang z cyklem dotykającym tematu emigracji....
18
0
Dlatego warto mieć drona. Oto najlepsze zdjęcia i filmy z konkursu Skypixel 2019
Dlatego warto mieć drona. Oto najlepsze zdjęcia i filmy z konkursu Skypixel 2019
Drony to znacznie więcej niż ciekawy gadżet. Dziś wzbogacają niemal każdą dziedzinę fotografii i filmu. Zobaczcie zwycięskie prace z 5. odsłony konkursu Skypixel Photo...
8
0
Natela Grigalaszwili: "Aparat fotograficzny daje mi siłę"
Natela Grigalaszwili: "Aparat fotograficzny daje mi siłę"
Kiedy na początku lat 90. przyjechała do pogrążonego w politycznym chaosie Tbilisi, była cichą szesnastolatką z marzeniem o studiach operatorskich. Los chciał jednak...
362
1
Powiązane artykuły