Wyniki Tychy Press Photo 2020 - zobacz najlepsze zdjęcia dokumentalne ze Śląska

Dobiegła końca kolejna edycja konkursu Tychy Press Photo. Nagrodę główną otrzymał Grzegorz Krzysztofik. Zobaczcie wszystkie nagrodzone prace.

Autor: Maciej Luśtyk

9 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Tychy Press Photo to niszowy, ale nie dający o sobie zapomnieć konkurs fotograficzny, który organizowany jest już od przeszło 20 lat. W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, lub osoby niezwiązane z Tychami, których fotografie wykonane zostały na terenie Tychów.

Wraz z ostatnią edycją organizatorzy wprowadzili zmiany w formule wydarzenia. Przede wszystkim zaczęło ono skupiać się bardziej na fotografii dokumentalne niż stricte prasowej, poza tym rozrosło się i po raz pierwszy organizowane było w formule dwudniowego Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo (7-8 marca 2020 r. w Pasażu Kultury Andromeda i Miejskiej Galerii Sztuki Obok).

Grzegorz Krzysztofik z dwiema nagrodami

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
 

Na konkurs wpłynęły w sumie 353 zdjęcia, wykonane przez 34 autorów. Jurorzy (Michał Szalast, Dominik Gajda i Rafał Klimkiewicz) przyznali nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

Autorem najlepszego materiału oraz zdjęcia pojedynczego wybrany został Grzegorz Krzysztofik, który w serii „Stany” udokumentował próby do spektaklu teatralnego edu.Dance II. W projekcie tym, niepełnosprawne dzieci, realizują przedstawienie teatralne wspólnie z profesjonalnymi aktorami i tancerzami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Oprócz nagrody głównej, jury przyznało także szereg wyróżnień, których laureatami zostali: Dorota Rewers, Adam Kluga, Łukasz Furczyk i Artur Jastrzębski. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 3000 zł oraz bon na usługi w Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fotonet w Tychach. Wszystkie nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Wystawa pokonkursowa

Wspaniałym i obszernym podsumowaniem wydarzenia jest wystawa pokonkursowa, na której, oprócz nagrodzonych rac będziemy mogli zobaczyć sporą część prac nadesłanych na konkurs. W sumie aż 90 zdjęć, autorstwa 28 fotografów (Sławomir Błach, Magdalena Borucka, Adrian Dziergas, Łukasz Furczyk, Grzegorz Giczel, Aleksandra Grabowska, Michał Janusiński, Artur Jastrzębski, Ireneusz Kaźmierczak, Adam Kluga, Miłosz Kopiś, Grzegorz Krzysztofik, Małgorzata Kucia, Urszula Lisińska, Fryderyk Parwicki, Marcin Pełka, Kamil Peszat, Marta Poloczek, Dorota Rewers, Emilia Roj, Mariusz Seidel, Agnieszka Seidel-Kożuch, Zuzanna Szczepańska, Lidia Sznepka, Monika Taxer, Marcin Zarzyna, Tomasz Ziobro, Piotr Zwarycz).

Wystawę można oglądać na parterze Pasażu Kultury Andromeda (Plac Baczyńskiego 2) w Tychach. Ekspozycja będzie czynna do 31 marca.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem tychypressphoto.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Zmiany w życiu matki i córki: Agnieszka Pazdykiewicz i projekt "Przejście"
Przemijanie, menopauza, starzenie się, a obok dorastanie, dojrzewanie i zmiany. Agnieszka Pazdykiewicz fotografuje specyficzny okres w życiu swoim i córki w projekcie "Przejście".
80030
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)